PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamster karnındaki şişlik

121darkblood
24.09.14, 11:45 PM
Arkadaşlar bugün hamsterimda birşey farkettim. Karnının altında siyah bir şişlik var ne olduğunu ne zaman olduğunu anlayamadım. Ama hal ve hareketlerinde bi sorun yok.Sağlık Bölümünden hastalıklara baktım en uygunu kabızlık geldi;
KABIZLIK: Normalde tüy gibi yumuşak taban malzemesi ve yetersiz su içimi sonucu bağırsaklarda tıkanıklıkla meydana gelir. Yetersiz beslenme, yetersiz egzersiz, hamilelik veya yavaş gerçekleşen doğum diğer nedenler olarak sayılabilir. Nadir durumlarda Hymenolepis Tenyalarının bağırsağa bulaşması da neden olabilir.
Belirtiler: Karın ve anüste görülen şişliktir.

eskiden çarkından hiç inmezdi ama son zamanlarda fazla binmiyo.son zamanlarda fazla ilgilenemedim hep kuru hazır yem veriyodum sulu gıda veremedim hiç. sizce kabız olabilir mi? ne yapmam lazım

Konuyu yanlis yere acmisim kusura bakmayin

HANNA
25.09.14, 09:03 AM
bunun kabızlık olduğunu sanmıyorum.çok şişlik var karnında.kafesde hiç dışkı var mı?bi gözden geçirin.evine de bakın.çok yalnış yapmışsınız kuru yem vermekle.en az haftada 3gün sebze vermeliydiniz.hemen sebze falan verin ona.suyu da yanından eksik etmeyin.haşlanmış et de ola bilir ve ya sosis.vet falan tanıyorsanız bi götürün ona.masrafı çok olmaz.küçük bi hayvan.bu sayfadan da yardım alın.[Only Registered Users Can See Links]
hamsteriniz ölmeden bi şeyler yapın.çok geç ola bilir.geçmiş olsun.:(:(:(:(:(:(:(:(
HAMSTERİNİZİN KAÇ YAŞI VAR?

121darkblood
28.09.14, 11:59 PM
biraz geç cevap verdim kusura bakma.bugün veterinere götürdüm. yüksek bi yerden düşüp kan toplanmış olabilir dedi. ama öyle bişey olmadı. yaraya iğne batırıp kanı akıtcaktı ama fazla bişey çıkmadı. antibiyotik ilaç yazdı şimdi onu veriyorum. baticonda sür dedi bakalım nolcak. inşallah iyileşir :(

HANNA
29.09.14, 08:26 AM
çok iyi yapmışsınız veterinere götürmekle.vet de hiç anlamamış hamsterin durumundan.sebze falan ver ona iyi gelsin.bol-bol vitaminler alsıın sebzeden.
bi de HAMSTERİNİZİN KAÇ YAŞI VAR?

yırtık&pırtık
11.10.14, 03:10 AM
Arkadasim benim hamsterimda da ayni sey var. Harekerlerinde falan sorun yok. Benim yasadigim yerde veterinerler anlamiyor. Nolur bilgi verir misin. Iyi geldi mi ben de ilac tedavisi uygulayayim gerekirse. Cunku yuksek bi yerden dusmedi benimkiside. Belirtiler ve gorunen ayni.

HANNA
11.10.14, 10:34 AM
ben de çok meraklandım.ne ola bilir acaba.

BAMBİNO
23.11.14, 10:49 AM
iğşallah iğleşirler. bizi habersiz bırakmayın. çok merak ettim