PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boya !

murat
09-04-2009, 03:30 PM
Merhaba arkadaşlar,size bahsettiğim kaykay parkıma koydum snow'u,çok eğleniyor merdivenler çıkıyor rampalardan kayıyor falan.Ama onu kafese koyduktan sonra parkı silerken bezde boya farkettim,çok fazla değil ama yine de boya vardı bezde yani çizdiğim resimlerin boyaları bulaşmış,keçeli kalem boyası.Snowun karnına baktım sarı renk,acaba boyadan mı idrardan mı ? :S kendini temizlerken boya yutarsa bir şey olur mu?Birde paytak paytak yürüdüğünü farkettim acaba ayağının burkulmasından mı yoksa hamsterlar öyle mi yürüyor?Sanki kuyruğunu,kalçasını zor taşıyormuş gibi paytak paytak yürüyordu ?

murat
09-04-2009, 08:22 PM
??????????

elmyra
09-04-2009, 08:28 PM
Boyayı veya karnındaki lekeyi silebilirsin iyi olur. Kuyruk bölgesinde bir ıslaklık var mı peki? Veya hareketlerinde bir durgunluk yavaşlama?

murat
09-04-2009, 08:38 PM
Hayır yok.

elmyra
09-04-2009, 08:53 PM
Keçeli kalem boyası sildiğin için beze geçmiş gibi geliyor bana. Yeni boyamadıysan eger bir de çabuk kurur. Hamsterının çok fazla zemine sürtünmesi gerekir ki karnına bulaşsın diye düşündüm. Bir de bu kuyuruğunu kalçasını zor taşıyormuş gibi dediğin için wet tail 'ıslak kuyruk' hastalığından şüphelendim. Ama bir sorun yok gibi şimdilik. Boyalı yeri sen sil onun yalayarak temizlemesine izin verme bence.

murat
09-04-2009, 08:57 PM
Ya paytak paytak derken,nasıl anlatsam,hmm tarif edemiyorum ki sanki emekleyen bebek gibi yürüyor,hmm yine tarif edemedim sanırım...

elmyra
09-04-2009, 09:11 PM
:) anladım sayılır. Ayağının burkulmasından olabilir mi demişsin olabilir tabi..Benimkiler de yere çok yakın kırıtarak yürüyorlar genelde:) Sen gene de gözlemle ama bişey yok galiba. Eğer boyaysa da sen sil ki için rahat etsin:)

murat
09-04-2009, 09:14 PM
Ya boya öyle çok değil zaten parmağını sürsen parkımdaki boyaya izi bile çıkmaz boyanın parmağında,ama silerken diyorum ya bezde hafif bir boya vardı,zaten hamsteri koymadan önce silmiştim parkı boya bulaşmasın hamstera diye.Evet doğru kelime "kırıtarak yürümek" aynen öyle:D

köfte
09-05-2009, 05:49 AM
valla bunların yürümeleride bi alem. benim şirin dattiri dattiri yürüyor,annemle onun yürüyüşüne bakıp gülüyoruz bol bol. arka tarafında fazladan bir şey varmışta onu sağa sola savuruyor gibi :)

MoLLy_OsCaR
09-05-2009, 10:16 AM
Bu hamsterların bel ve omurga yapısının ince olmasından kaynaklanıyor. Hamsterların bel kısmı ince fakat kalça tarafı şişkin olduğu için biraz zor taşırlar.

murat
09-05-2009, 12:05 PM
Evet,aynen sanki arkasında bir fazlalık varmış da sağa sola vuruyormuş gibi :D Haklısın hamsterların bel kısmı ince olduğundan olabilir.

CooLMaSTeR
09-05-2009, 03:13 PM
o yürüyüşe bende hastayım .. ayagını açtık biraz hızlı yürüyo eskisinden .. 9 10 günlük enerji birikintisi var :D bi o yana kosuyo bi bu yana hiç durmuyo :D

hamsteradmin
09-05-2009, 04:40 PM
maşallah çok sevindim :D

pitbull34
09-05-2009, 04:45 PM
arkasındaki şişkin olan şey testisleri

murat
09-05-2009, 05:13 PM
Evet haklısın,benim arkadaşımın da hamsteri var dişi,yürüyüş şekillerini örneklendirirsek,benim hamsterim timsah gibi yere yakın yürüyor,arkadaşımın hamsteri ise daha yüksek yürüyor.