PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ele alıştırmak

Margot123
07-21-2014, 10:16 AM
Merhaba arkadaşlar her ne kadar sabit konuyu okusam da sormak istedim. Aldığım yer türünü bilmediğini söyledi ama sanırım suriye daha tam çözemedim :) Erkek.. Ehm Aldığım yer 3-4 haftalık demişti alalı 5 hafta oldu :) Belkide daha fazla :D Elimle çekirdeği vb uzatınca rahatlıkla alıyor. Üst kata çıkarken -bazen merdivenin karşısındaki dolabın üstüne koyuyorum- ismini söylediğimde hemen kapıya geliyor veya bakıyor :) Elimi uzattığımda ise sadece kokluyor. DAha önce 2 kere ısırdı, bi tanesi kanımca sosis vb sandı diğerinde de veterinete giderken elim kafesin alt kısımlarında birden işte. Arabada sıcaktı.. Korktuğundan olabilir sanırım. Öhm bazende çekideği uzatınca sadece elimi kokluyor sonra arkasını dönüp uyuyor namussuz :D Sizce ele almak, alıştırmak için uygun mudur.

Bir iki forumda direk belinden kavra diyorlar ama sizce bardak vb yardımıyla mı yapmalıyım yoksa direk belinden mi kavramalıyım.

Dışarı çıkmaya pek meraklı değil :d kapıya sadece elimi yol olarak koyarak açık bıraktım, biraz yaklaştı sonra geri döndü :d Bazen yiyecek uzatırken açıp uzatıyorum o zaman tırmanıyor. Sizce nasıl yol izlemeliyim :?

HANNA
07-21-2014, 11:08 AM
merhaba.bi plastik kab alın elinize hamsterinizi de leyene bırakın.ama kaçmamasını sağlayın.leyene bıraktığınızda hamsterinizi elinizdeki kaba girmesi için bi ortam yaratın.yani kabı leyene koyun ve içine girsin.girdikden sonra kabı kaldırıb öbür elinizle onu götürün ve avcunuza koyun.avcunuzda ona yem falan verin.onu sevmeye başlayın.
hangi türden olduğunu bilmem için resim koymanız gerekir.

turşucuk
08-06-2014, 01:13 PM
Benimkide Suriye ve erkek bana alışması 5 ay sürdü. Ben ona yemek verirken gece ve uyanıkken veriyorum böylece yemeği benim verdiğimi kokumdan anlıyor. Fındık verirken önce fındığı avucumda tutuyorum böylece elimin kokusu ona bulaşıyor ve benim tarafımdan ödüllendirildiğini anlıyor. Ben onu koltuk altlarından kaldırıp elimin üstüne koyuyorum. Ilk zamanlarda elimin üstünde biraz tutup geri koyarım. Isırmaya çalışırsa müdahale edebileyim diye. Sırf eline koymana gerek yok bacağına koyabilirsin. Fındığı önce elinin ucuyla sonra da Avcuna koyarak ver, eline çıkar kendiliğinden. Bir de vermeden önce elini koklat 2 saniye sonra ver fındığı, şimdilik verdiğin şeylere elini koklayıp arkasını dönmesi kokuna alışmadığındandır.sabırlı olman yeter:)

Margot123
09-03-2014, 01:50 AM
Yeni gördüm kusura bakmayın :) Elime çok rahat alıyorum, elime geliyor artık alıştı gibi :) Sadece elimde sabit kalmıyor :d durmadan yürüyor diğer elimi de diğer tarafa koyunca "koşu bandı" misali spor yapıyor :d Kısacası elimdeyken halen biraz ürküyor :)

xmenvolver
10-18-2014, 09:58 AM
bebim hamster 3 gunluk gonzales yavru elime alistirdim az titremesi var tabi sag elimden sol ele aliyorum sonrada koyuyorum sizin yemler ney benimki quik yemiyo basla marka alcam yemesse kendim yapicam