PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamsterım bana ne zaman alışır?

minigim
07-03-2014, 01:38 PM
Hamsterımı alalı 2 hafta oldu ve bana bir türlü alışmıyor bunun sebebini birazda onu çok sıkmama bağlıyorum o kadar tatlı ki dayanamayıp mıncıklıyorum ve hep kaçıyo. Henüz 1 aylık daha yavru türü ise suriye alışır mı alışmaz mı merak ediyorum. Başta ona çok ısrarcı davrandım eğitebilirdim fakat dayanamıyorum çok tatlı o kaçsa da ben elime alıyorum. Ne yapmalıyım sizce ?

pyramind
07-03-2014, 02:04 PM
ona küçük sürprizler yap

turşucuk
08-06-2014, 02:00 PM
Benimkinin alışması bana 5 ay sürdü:( sabırla sıkılmadan elini koklat, ödüllendir, talaşlarını değiştirirken elinin talaşlara sür(kokun oraya bulaşsın). Çok tatlılar insan dayanamıyor ama bekle. Ben benimkini burnundan öpüyorum artık o kadar alışık bana:)

HANNA
08-06-2014, 05:02 PM
benimki de 1 aylık hamsterim bana 4 aya alıştı.eğitie başlamak için daha erken.1 ay geçsin sonra başlarsınız.bi plastik kab alın elinize hamsterinizi de leyene bırakın.ama kaçmamasını sağlayın.leyene bıraktığınızda hamsterinizi elinizdeki kaba girmesi için bi ortam yaratın.yani kabı leyene koyun ve içine girsin.girdikden sonra kabı kaldırıb öbür elinizle onu götürün ve avcunuza koyun.avcunuzda ona yem falan verin.onu sevmeye başlayın.