PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : susuzluğa kaç gün?

devran
03.09.09, 08:15 PM
Selam admin..benm hamster kaçtı demiştim ya..bu gün 5.günü.hala yakalayamadım.Ama kilerde olduğunu biliyorum.Koyduğum havuç ve marulları yıyor.Gece basında bekliyorum,yok..Sabah bi kalkıorum yemiş..Sususluğa kaç gün dayanır.Bişi olucak die korkuyorum.Gerçi su ihtiyacını karşılasın diye havuç ve marul koyuyorum özellikle ama ...Yınede kaç gün dayanır merak ettim..Teşekkürler.

hamsteradmin
03.09.09, 08:20 PM
hahaha hem güldüm tipini hayal edip hem üzüldüm. susuzluğa bu havalarda dayanması zor ama bol bol salatalık koy, marulla havuç koymakla da iyi yapıyorsun ama en fazla su salatalıkta var sanırım. sebzelerden su alırsa yaşar ama onu bir an önce yakalaman lazım böyle daha fazla su alması lazım sonuçta. :)

CooLMaSTeR
03.09.09, 08:23 PM
bak nası yap biliyomusun .. bi tane kova bul büyük .. onun çıkamayacagı tüden ... o kovayada tahta koy çıkması için .. tahtayada marul falan koy küçük küçük .. ama kovanın içine bolca sebze meyve koy karsı gelemesin .. sora yüzde 70 atlar o kovanın içine ve çıkamaz ..

hamsteradmin
03.09.09, 08:24 PM
giremeyeceği ve çıkamayacağı kovaya nasıl atlayacak ben anlamadım :)

Çiko
03.09.09, 08:40 PM
KOvaya merdiven gibi birşey uzat yada arkaaşın dedigi gibi tahta koy.:) çok geçmiş olsun.:)

CooLMaSTeR
03.09.09, 11:25 PM
giremeyeceği ve çıkamayacağı kovaya nasıl atlayacak ben anlamadım :)

admin söle olucak kovaya tahta gibi birşey ile çıkmasını şağlamak lazım .. tahtayada küçük küçük marul havuc bırakılması lazım .. tabi bunları oplarken kovanın içindekinleri görünce dayanamaz atlar diye düşündüm

hamsteradmin
04.09.09, 12:15 AM
anladım da tahtayı kullanarak geri çıkmaz mı

Hamster_fun
04.09.09, 12:29 AM
anladım da tahtayı kullanarak geri çıkmaz mı

Kovanın içine tahta koymayacak, tahtadan tırmandıktan sonra yiyecekleri görüp kova içine atlayacak sanırım. Mantıklı :)

hamsteradmin
04.09.09, 02:49 AM
hmm anladım ben kovaya girebilmesi için yatay bir şey hayal etmiştim, o durumda doğruca geri çıkabilirdi. pratikte böyle bir şey yapabilirse olabilir tabi.
ya da kokusu kuvvetli bir yiyeceği yan yatırılmış kovanın içine koyup kenarda bekleyebilirsin, gelip içeri girecektir, iyice içeri girdiğini anladığında vakit kaybetmeden kovayı dik hale getirirsin. biraz korksa da yakalamış olursun, bunu denemiştim ama kullanacağın yiyecek gerçekten aroması kuvvetli bir yiyecek olmalı.

devran
04.09.09, 02:55 AM
havuç,marul ve salatalık dışında daha kokulu daha güçlü bişi var mıı:(:(

hamsteradmin
04.09.09, 03:22 AM
haşlanmış tavuk, yumurta vs böyle bir şeyler denemek lazım sanırım. bir kereye mahsus tavuk olabilir belki. çünkü yerinden çıkartmak için güçlü bir koku lazım.

toLqa
04.09.09, 05:33 AM
ßen maydanoz öneririm yapraklarını koparınca acayip koku yayıyor ve aynı zmnda hamsterlar bayılıyorlar en azından benkisi :) maydanozu yumurtaya bile değişmiyor 1 poşet maydanozu versem hepsini yuvaya taşıyor nasıl bir yeme aşkıdır bu anlamadım ki :D yha 14 günlük yavrular daha tam anlamıyla gözleri açılmadı onlar bile maydanoz için birbirlerini eziyorlar :D biri alıyor tam ısırıyo diğeri gelip azından alıyo götürüyo diğerleride onun peşine :D izlemeye doyamıyorum walla çok şirinler

toLqa
04.09.09, 05:45 AM
ßu yazıyı yazdıktan snra bir forumdada şu yazıyla karşılaştım :

Maydanoz ve soğan türü ürünleri kesinlikle vermeyin, demin eklemeyi unutmuşum, ölümüne sebep olabilirsiniz.Aynı şekilde muhabbet kuşlarına da maydanoz vermek ölümüne sebep olabiliyor maydanoz kuru olduğundan boğazına yapışıyor ve boğuyor.
Aklınızda bulunsun.

Ne dersiniz haklı oLaßilir mi ?

hamsteradmin
04.09.09, 10:10 PM
Evet maydanozun boğaza yapışma ihtimali var ama faydaları da çok fazla, c vitamini içermesi, idrar yollarına iyi gelmesi vs. sapını vermek zorun olmaz sanırım ama fazla vermemekte fayda var.

.panpon.
04.09.09, 10:14 PM
havuç,marul,salatalık ver vermesinede havucu çok fazla verme haftada en fazla 1-2 tane ver kemirgenler için havuç olduğundan daha şekerli ;)

toLqa
04.09.09, 11:39 PM
yha aslında ben maydanozu hergün salatalık ve havuçuda 2 günde bir ve aynı gün içerisinde veriyorum snra hergün 2 - 3 tane kabuğunu kırıp fındık veriyorum :) şimdiye kdr bir sorun çıkmadı...Gerçi şuada var bendeki 1 tane yada 2 tane deil tam 11 hamster var :D

elmyra
05.09.09, 12:03 AM
Yavru besliyorsan eğer normal ama marulun ve salatalıgında çok sık verilmesini önermiyor veterinerler. İkisinde de oldukça su var. Ve marulda hamsterı rahatsız edebilecek bir bakteri varmış yani çok iyi yıkanması ve kurulanması gerekiyor verilmeden önce.Brokoli gibi sebzelerle değiştirmek gerek bazen menüyü. Arada kuru mama ve bakliyat takviyesi yapılması gerekiyor yoksa ishal veya wet tail ''ıslak kuyruk'' olma olasılıkları çok yükseliyor.

hamsteradmin
05.09.09, 12:26 AM
evet fazla su içerdikleri için ölümcül olabiliyor gerçekten. ama bu başlığı açan arkadaşımızın durumu başka.

toLqa
05.09.09, 01:01 AM
Kuru yemi zaten sürekli duruyor kafesinde :)

hamsteradmin
05.09.09, 01:05 AM
kuru yemle beraber sürekli marul benzeri sebze vermek dokunuyor.

toLqa
05.09.09, 01:13 AM
Marul hiç vermedim sadece salatalık havuç peynir yoğurt ve en çokta maydanoz :)