PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hmstr

ayfarella
09-03-2009, 03:44 PM
Ben bir sitede hamsterların kendi dışkılarını yediğini okudum. Doğrumu acaba?

bir sorum daha var

Bazen yavruları korumak için yanak keselerine koyarmış bu dogru mu??

dream
09-03-2009, 03:50 PM
ben dışkısını yediğini görmedim fakat kesesine alıp başka bir yere taşıdığına şahit oldum.yavrularını yanak keselerine tamamen sokuyorlar mı bilmiyorum ama ağızları bir yerden başşka biryere taşıyorlar..

Çiko
09-03-2009, 04:29 PM
Bende yavruları kesede konulup gidildigini bilmiyorum.(çünkü daha önce hiç yavrulu hasmter görmedim.)dışkılarını yemelerine gelince evet kimi zamn yerler ben şahit oldum ama genelde tazeykenyerler yani yumuşak dışkı çıkardıklarında yerler her zman yapmazlar dogalarında var işte her ne kadar igrençte olsa biz insanlara göre onlara göre normal.

elmyra
09-03-2009, 07:01 PM
(Alıntıdır.)

Tamamen normaldir.Hamsterlar da tavşanlar gibi besinlerden daha çok verim alabilmek için onları iki kere sindirirler. Bitkiler sindirilmesi zor besinlerdir ve hamsterlar ancak bunu bağırsaklarındaki bakteriler sayesinde gerçekleştirebilir.

Hamsterların inek gibi geviş getiren hayvanlardaki işkembeleri olmadığı için, sindirim işlemlerinden biri de dışkılarını yemektir. YANİ; hamsterların iki tip dışkısı vardır. Birincisi kısmen sindirilmiş ve tekrar yiyeceği, İkincisi tamamen atık içeren ve yemeyeceği dışkı

hamsteradmin
09-03-2009, 07:35 PM
elmyra, teşekkürler çok ilginçmiş bu.

yavrular keselere sığmaz diye düşünüyorum.

dark_moon
09-03-2009, 08:01 PM
bende agızlarına sıgdırabıleceklerını sanmıyorum ama yavrular yaramazlık yaptıgında baska yere gıttıgınde yada anneyı rahatsız edınce anne derılerınden tutup yuvaya sokuyo zorla cok komık oluyo resmen hele yavru tekrar gıdıyo annesı tekrar alıyo fılan :D

hamsteradmin
09-03-2009, 08:23 PM
hehe evet kedi ve köpekler gibi hamsterlar da enseden tutuyorlar, "nereye bakalım evlat" diye : )))

köfte
09-03-2009, 11:10 PM
hayvanların herşeyleri çok doğal ve komik en çok bu yönlerini seviyorum :)

Mustafa96
09-04-2009, 01:15 AM
Hehehehee :D

jnR Cech
09-07-2009, 04:04 AM
ben dışkısını yediğini görmedim fakat kesesine alıp başka bir yere taşıdığına şahit oldum.yavrularını yanak keselerine tamamen sokuyorlar mı bilmiyorum ama ağızları bir yerden başşka biryere taşıyorlar..

ben yavrularını taşırken gördüm ağız kesesine almıyorlar :D