PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mama Tarifi

evanturkey
09-02-2009, 09:37 PM
Merhaba arkadaşlar karamele kuşlarım için yaptığım mamayı vermiştim 2 haftadır veriyorum severek yiyor.

* Haşlanmış yumurta sarısının yarısı
* 1 Adet bebe bisküvisi
* 1 çay kaşığı irmik unu
* 1 çay kaşığı mısır unu

Güzelce ezip, karıştırıp servis edebilirsiniz ;) Dilerseniz ellerinizle cips şekline sokup küçük küçük verirsiniz, güzelce ezip karıştırın severek yiyecektir. Kalan mamayı streçleyip buzdolabında muhafaza edip bir sonraki günde verebilirsiniz. Kuşlarım severek yiyorlardı karamelde sevdi çok. İsterseniz üzerine kuş yemide koyabilirsiniz. Hoşçakalın

KRAL
09-06-2009, 08:23 PM
duymuştum hamster için iyi geliomus ama o ölçülrt fazla yarıya indirmek lazım ;)

evanturkey
09-14-2009, 09:13 PM
duymuştum hamster için iyi geliomus ama o ölçülrt fazla yarıya indirmek lazım ;)

Selam, ölçüleri kendinize göre ayarlayabilirsiniz tabi ki. Yaklaşık bir ay oldu hiç bir yan etkisini görmedim ;) Tabi suriye hamster'ımda denedim bunu. Kuşlarım için öğrendiğim bi tarifti karamel'de çok sevdi. Doğum yapıp yavruları büyüttükten sonra zayıf düşme ya da sarkma gözlemlemedim belki bununla da alakası olabilir. Foto albümümde kuşlarımı kedilerimi görebilirsiniz. Görüşmek üzere

jaferix
09-22-2009, 02:22 AM
vuu işte bu güzel