PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gonzalesim Doğurdu!

Trgy
03-12-2009, 05:02 PM
Arkadaşlar aldığımda hamileymiş haberim yoktu. Kafesi 2 katlı üst katında bi kap var üstü mika Onun içine pamuk falan koymuştum ben oraya doğurmuş. Ben 1 tane görebildim 2 gündür yanında duruyor ulaşamıyorumda nasıl temizleyebilirim. Temizlemesem o kendi temiz bir yere götürürmü. Ve sadece 1 tane doğurabilirlermi. Teşekkürler cevaplarınız için..

hamsteradmin
03-12-2009, 05:41 PM
Merhaba arkadaşım temizlik işini 10-15 gün ertele. Sadece rahatsız etmeden yem ver, suyunu değiştir, ek besinler verebilirsin, haşlanmış veya çiğ brokoli, karnabahar, patates, peynir, minik bir şişe kapağında belki ılık yoğurt, en önemlisi haşlanmış yumurta sarısı ve beyazıyla bol bol verebilirsin. Yenmeyenleri geciktirmeden alman iyi olur ya da alırken rahatsız etmemek için yiyebileceği kadar vermekte fayda var.

Genelde doğum sonrası hamster sahipleri kaç yavru olduğunu pek kestiremezler, pamukların altında vs de olabilir, çok ekstra bir durum olmadığı sürece müdahale etmek yavruları tehlikeye sokuyor. O nedenle kendi haline bırak, sadece 1 doğurma ihtimali tabi ki var, belki de diğerlerini henüz göremiyorsundur.

Takip etmen gereken tek şey şu an yavrularla ilgilenip ilgilenmediği, emzirmek anlamında.

Sağlıkla büyüsünler :)

Trgy
03-13-2009, 08:05 PM
3 gün oldu hep yanında yatıyor arada çıkıyor dolaşıyor sonra tekrar çıkıyor yanına yatıyor sanırım emziriyordur. Yağsız peynir falan veriyordum. Dediğiniz gibi yumurtada vermeye başliyim. Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Merakla bekliyorum aşağı inip dolaşmasını :)

hamsteradmin
03-13-2009, 10:34 PM
Anlattığınıza göre her şey normal seyrinde görünüyor :) Rahatsız etmeden yem ve su, ek besinler vermeniz yeterli. Yumurtayı da haşlanmış ve soğumuş olarak verebilirsiniz. Peynir yağlı olsa da olur, zararlı olan aslında tuzdur. :) Anneyi bu dönemde iyi beslemek gerekir, yumurta, haşlanmış zeytinyağlı karnabahar, brokoli, havuç, patates. Haşlanmış olduğu zaman vitamini azalıyor ama daha rahat yiyebildikleri için daha çok tüketiyorlar. Zeytinyağının da tüylere ve genel duruma faydasını gördüm, tabi çok az miktarda, fazlası ishal yapmasın. Aklınıza takılan bir şey olursa yazın, sevgiler

Angelica
03-13-2009, 10:39 PM
Ne kadar büyük bir şans..Çarşıdan aldım bir tane eve geldim bin tane gibi olmuş biraz :D

Trgy
03-13-2009, 10:53 PM
Ne kadar büyük bir şans..Çarşıdan aldım bir tane eve geldim bin tane gibi olmuş biraz :D

Aynen öyle oldu ya :D Aklımın ucuna gelmezdi hamile olduğu, diyordum çok fıstık verdim çok kilo aldı diye. Şok oldum görünce :)

Angelica
03-13-2009, 11:11 PM
:Dne güzel ya :D bende istiyoruum :p

Trgy
03-14-2009, 04:47 PM
Bu gonzales yavruları ne kadar sürede büyüyor acaba?

hamsteradmin
03-14-2009, 06:44 PM
15 günlükken hareketlenirler, 20 güne kadar yem yiyecek duruma gelirler. 1 ay civarı da anneden ayrılabiliyorlar, dişi erkek olarak da ayırmak gerekir çünkü çiftleşebilirler 1 aydan itibaren.

Trgy
03-15-2009, 01:58 PM
Erkek yok malesef, aldığımda hamileymiş :) 5. gün bugün kafeside temizleyemedim kafama takıldı o :(

Angelica
03-15-2009, 06:20 PM
Yavruların ve annenin durumunu bizimle paylaşırsanız çok memnun oluruz :)

Trgy
03-15-2009, 06:55 PM
Yavruların ve annenin durumunu bizimle paylaşırsanız çok memnun oluruz :)

Şuan yatıyorlar herzamanki gibi, yumurta verdim sabah arada kalkıp dolaşıyor sonra yavrusunun yanına gidiyor. Bu mesajı yazarkende bağırmaya başladı ufaklık ters birşey oluyor olabilirmi :(

hamsteradmin
03-15-2009, 07:00 PM
Kafes temizliğini 15 gün erteleyin demiştim başta :) Yavruların hayatta kalması temizlikten daha önemli, annenin tedirgin olmaması lazım.

Dişi erkek ayırın derken kastım, yavruları haremlik selamlık ayırmanız :) Çünkü 1 aydan itibaren yavrular da çiftleşebilirler, nüfus patlaması yaşanabilir.

Sevgiler :)

Trgy
03-15-2009, 07:58 PM
Kafes temizliğini 15 gün erteleyin demiştim başta :) Yavruların hayatta kalması temizlikten daha önemli, annenin tedirgin olmaması lazım.

Dişi erkek ayırın derken kastım, yavruları haremlik selamlık ayırmanız :) Çünkü 1 aydan itibaren yavrular da çiftleşebilirler, nüfus patlaması yaşanabilir.

Sevgiler :)

Hmm peki, 1 yavru var o kesin gibi diğerlerini yemiştir belki. Anne kız gezinirler artık :D

Trgy
03-18-2009, 04:42 PM
Yavrunun bugün 8. günü birazda olsa görme fırsatım oldu. Tüyleri çıkmaya başlamış ancak gözleri daha kapalıydı. İnşallah sağlıklı bir şekilde büyür :)

hamsteradmin
03-18-2009, 05:34 PM
Süper :)) Ne renk olmuş bebiş :) Sağlıkla büyüsün inşallah, herhalde bir bebek var.

Trgy
03-18-2009, 06:08 PM
Süper :)) Ne renk olmuş bebiş :) Sağlıkla büyüsün inşallah, herhalde bir bebek var.

Beyaz beyaz çıkmaya başlamış. Büyük ihtimal bir tane. Diğerleri ölmüştür belki :( Yavru kendine gelsin kafesi temizlediğimde görücez bakalım :(

hamsteradmin
03-18-2009, 08:31 PM
Belki de yoktur başka yavru. Birkaç güne kadar daha da ortaya çıkar yavru.

hamsteradmin
03-18-2009, 08:33 PM
Şuan yatıyorlar herzamanki gibi, yumurta verdim sabah arada kalkıp dolaşıyor sonra yavrusunun yanına gidiyor. Bu mesajı yazarkende bağırmaya başladı ufaklık ters birşey oluyor olabilirmi :(

Bu arada kusura bakmayın ben bu mesajı nasıl olduysa görmemişim. Yavruların cik cik bağırması normal, aşırı bir bağırmada annesi üzerine basmış olabilir veya bir isteğini anlatmaya çalışıyor olabilir annesine. Ama zaten yavrular sesli oluyorlar :)) Sanırım şu an sorun yok.

Angelica
03-19-2009, 06:45 PM
Ne kadar güzel :) Minicik bir yavru allah bağışlasın :)

Trgy
03-19-2009, 07:39 PM
9. günüde sağ sağlim atlattık bakalım :) Artık bundan sonra annesinin yavruyu yeme durumu kalkarmı ortadan?

hamsteradmin
03-19-2009, 10:19 PM
Bundan sonra durduk yerde yemez de gene de yavru etrafta dolaşmaya başlayıncaya kadar temizliği ertelemekte fayda var. Tabi seçim sizin.

Trgy
03-23-2009, 04:37 PM
2-3 gündür evden uzağım ancak aldığım haberlere göre yavrunun gözleri açılmış. Yumurtanın beyazını falan yiyormuş :D

hamsteradmin
03-24-2009, 04:05 PM
Maşallah onaa :))) Gerçekten çok hızlı büyüyorlar. Eğer döndüğünde sizden ürkmezlerse yavaş yavaş kafes temizliği yapılabilir sanırım. Duruma göre değerlendirirsiniz.

Trgy
03-25-2009, 10:11 PM
Evet yavrumuzu sağ sağlim birazda olsa büyüttük. Yardımlarınız için başta Hamsteradmin olmak üzere hepinize teşekkür ederim :). Eğer rengi değişmesse beyaz olacak adınıda Sütlaç koydum :). İlk fotoğrafını albümüme ([Only Registered Users Can See Links]) koydum isteyen bakabilir. Ancak okadar gösteriyor kendini :).

hamsteradmin
03-26-2009, 03:17 AM
Çok tatlıymış bu minnoş sütlaç : ))) Maşallah ona, dünyaya hoşgeldi :D Fıstık da yermiş :D

Angelica
03-27-2009, 09:48 PM
Maşallaaaah çok şirinsin sen ^^ Aah ah..Anneanne oldunuz :))

hamsteradmin
04-09-2009, 02:37 PM
Sizin yavruş iyice büyümüştür artık. Yeni kafes aldınız mı? :)