PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni hamsterim :)

halil16
04-19-2014, 04:09 AM
Çarşamba günü fukara12 ile sagolsun gidip bana bir suriye hamsteri aldık Yavru tahmini 1 aylık civarı hoşuma gitti yuvarlak kafalı bişi :D suriye ama minyatür gibi keşke hep bu boyutta kalsa :)

Bir sorun var hayvanı aldığım petsopda kafesinin alt kısmını ful yemle doldurmuşlardı o koku artik idrarla karısmıs pis bir koku oluşmuştu şimdi hayvan kokuyor iyicene kafese sindi bugün artık 2 gunden fazla olmasına rağmen ağır bi koku olmaya başladı. Yıkayan arkadaşlar deneyimlerini anlatabilirmi. Birde benim oda soğuk içerde dogal gaz sobası var o odada nekadar süre kalması lazım tamamen kurulanması için ? yani kurutup hemen getireyimmi yoksa odada kalsınmı 1 gece sıkıntı olabılır :D ailem yüzünden en az ne kadarda alayım odama . Odam biraz serin.

Birde hayvan ne görürse tadına bakıyor Masama koydugumda terlıgımın tadına baktı bırde masanın kenarlarını kemırmıs sanırım sürekli çıt çıt çıt talaşları kemiriyor. dışkıları normal açaba yiyormudur yoksa kemiriyormudur ? Karşılaşan varmı.

Son olarakda Hayvan özellikle uyurken pıt pıt sanki burnu tıkanık olurda insan nefes alır verirken bir sümük balonu patlar gibi ses geliyor fakat dışardan grip olduguna dair bir belirti yok . Acaba ne olabilir ? talaş kokusuz tozsus hazır aldım rahatsız edıyor gibi gözlemede kapılmadım.

Son olarakda huzurlarınızda sissy :)

HANNA
04-19-2014, 09:03 AM
şirin bi hamster.size hamsterinizle iyi eğlenceler.
suriye cinsi.çok tesüf ki bu hamsterler bu büyüklükde kalmıyor.daha fazla büyüyücek.
yıkama-yıkamana gerek yok.sulu parça(ama çok sulu olmasın.nem gibi bi şey) ile silib kurulaya bilirsin onu.ama sakın parfüm falan üzerine sıkma.alerji yarata bilir.yıkamak istiyorsansa başını yıkama.sadece başının üstünü elini ıslatarak sil.bıcı-bıcı yaptıkdan sonra iyice kurula.sonra dediyin gibi yap.1-2 gün sıcak odada kalsın.sonra geri götürürsün.bi de insan için olan şampuanla olur mu olamaz mı bilmiyorum.çok zaman bunun hayvanlara zararı olduğunu söylüyor vetler.istersen sadece su ile yıka.
kemirme- ben bu sorunla her zaman karşılaşıyorum.hayır yemiyor kemiriyor.
burnu tıkanık-bu hakda hiç bi şey söyleyemem.yalnızca bekleyin diye bilirim.nezle olmuşsa burnunda ve gözlerinde akıntı olmalı.siz nezle oldukta sakın ona yaklaşmayın.nezle olursa hayvan çok geç iyleşir.:D:D:D

profumit
04-19-2014, 12:13 PM
hamsterın inanılmaz tatlı nazar değmesin :D çok beğendim ve ve o sesler götürdüğü yiyecekleri yuvasında uyurken uyanıp yiyip geri uyuyor onlardan geliyordur korkma yani :D

halil16
04-19-2014, 04:29 PM
Teşekkürler :) sagolun .

fukara12
04-19-2014, 11:38 PM
Maşallah kardeşim maşallah.Sağlıklı,mutlu günler size.O sesler beni de bitiriyor hiç sorma :D

halil16
04-19-2014, 11:45 PM
ben bunda gordum dıgerınde yoktu ondan tırstım

halil16
04-20-2014, 11:54 AM
1 aylık hamster ne kadar şıcabilir ? dün yıkadım yıkarken rahat 15 tane sıctı ve dun gece yuvasına koyduktan sonra sabaha kadar yıne bır okadar kadar yapmış bu normali ?

HANNA
04-20-2014, 04:51 PM
sen onları saymışsın mı?:D:D:D:D
bence normal bi şey.bazen ben kafesi temizlerken hiç onlarla karşılaşmıyorum.:p:p:p

halil16
04-20-2014, 05:07 PM
Cok fazla ya 1 hafta dolsun foto atarım

UmutLovato...
04-20-2014, 05:26 PM
Çok kawaii hayırlı olsun bende çarşamba 4 t<ne yavru alıcağım :)

halil16
04-20-2014, 05:40 PM
sagolasın sanada hayırlı olsun şimdikten :)

HANNA
04-20-2014, 06:23 PM
Cok fazla ya 1 hafta dolsun foto atarım
belki de fazla yemekdendir.ya da ishal oldu.

halil16
04-20-2014, 06:40 PM
nasıl az yedirebilirimki :D herıogun kendımmı verım :D . Yoksa isal degil normal

HANNA
04-20-2014, 07:58 PM
az yemesi senden aslı diyil.ishal çok aydın bi şekilde seçiliyor.sulu gibi bi şey oluyor.

halil16
04-20-2014, 08:54 PM
yok normal boyle cıkolata parcacıkları gıbı :D Peki buna karsı yapabılcegım bısı varmıdır

HANNA
04-21-2014, 02:24 PM
bence yok.bırak kendi-kendine düzelicek.böyle şeylere fikir vermeyiniz.