PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akvaryum

SüRTüK
04-12-2014, 03:46 PM
Arkadaşlar öncelikle selamunaleyküm Ben bir akvaryum yaptırdım 70boy50en40yükseklik şeklinde ben kahramanmaraşlıyım burda nasıl hamster bulurum ve buna talaş nasıl koyabilirim sonuçta zengin deyilim ve içini nasıl dizayn edebilirim hamster tırmanacak onu nasıl yaparım lütfen deneyimli arkadaşlar yazsın bilmeyen yazmansın, Bide ben 40 cm yüksekliği yarı yarıya böleceğim 2 katlı yapcam bilgilerinizi bkliyorum...!:) :)

HANNA
04-12-2014, 05:56 PM
hamsterin ikinci kata tırmanması için bence renkli kalemlerden bi nerdiven yap.boru da yapa bilirsin.talaşı marangozdan da ala bilirsin.bi ev düzeltmek istiyorsan komik hamsterler konusunda fotoğraflar çekib koymuşum baka bilirsin.

halil16
04-12-2014, 06:09 PM
Ve aleykümselam.
Hamsteri bulma konusu orda size kalmış bütün petshoplara bakın. Eğer yoksa bulamadıysanız Forumdada arkadaşlar mevcut ücretli yada ücretsiz sahiplenebilirsiniz. Ama kendi şehrinizde daha ucuza alabilirsiniz.
Talaşı ben parayla almıştım 6 hafta dan fazla gıdıyor 1 paketi.Ama marangozlardan temiz ve çok sert talaş olmamasına dikkat ederek bedavadan temin edebilirsin.
İçi sana kalmış Suluk ve çark ve yemlik (kucuk kabda olabılır)olması şart. Bunun dışında yatması ıcın yer veya pamuk . Kemirmesi için özel satılan tahta veya taşlarından veya benim gibi fakir işi poposil kagıtlarının iç kısmı veya mukavvadan kare küp tasarla koy o parçalar saten.
2 katlı yapman biraz sıkıntı olabilir ya askı şeklinde yapıcaksın yada ayaklı yerden ama sağlam bir metaryel lazım internette ufak dal parcalarından birlestırılerek asma kopru gibi tasarımlar gormustum netten bir bak istersen. Veya kuş kafesi tarzı bir demir elde ederek onu monta edebilirsin.

SüRTüK
04-12-2014, 07:26 PM
Ama ben 2. katı yapmalıyım gonzales alcamda petshopdan 3 - 5 tane satan yoq ben bulamadım 2. katı nasıl çıkarım biri bilgi versin...!

halil16
04-12-2014, 08:12 PM
yukarıda bilgi var fasulye gibi sulayınca cıkmıyor. ya metal ya tahta yada sert pilastik ten yapıcaksın .

SüRTüK
04-12-2014, 08:28 PM
Hayır benm akvaryuyum var 2 yarıya nasıl bulabilirim

halil16
04-12-2014, 08:37 PM
Bende sana onu anlatmaya çalıştım yukarıdaki yazdıklarımda. Yapıcağın hangi metaryali seçmek. tamamen ortadan 2ye saten kesemezsın. bir kısmını boluceksın eger yanlıs anladıysam sen tamamen 1 akvaryumdan 2 kafes tasarlıcam dıyosan ortadan böl yok dediğim gibiyse yukardaki anlattıklarımdanbak internetten arastırmaya bak bence.

SüRTüK
04-12-2014, 09:06 PM
Birde talaş nasıl yaparım bilmiyorum akvaryuma bir serçe parmak tırnağı kadar koysam yeter herhalde

profumit
04-13-2014, 09:45 AM
talaşı ne kadar bol koyarsan hem hamsterın hemde sen eğlenirsiniz:D ve üst kata korkuluk yaparsın yani küçük bir basamak gibi orayada koymak istersen koyarsın yada hiç koymana bile gerek yok bence alt kattaki talaş onu karşılar üste yemini suyunu falan koy ki yem kabına talaş girmesin

fukara12
04-13-2014, 12:27 PM
[Only Registered Users Can See Links]

Hocam benimde nakit sıkıntım vardı evdeki malzeler ile kendi çapımda bir şeyler yaptım sende kendi zevkine göre dekore edebilirsin evindeki eşyaları değerlendire bilirsin akvaryumun üstünü sürekli açık tut ona göre ayarla 2.katı yaparken bol hava alsın ancak

halil16
04-13-2014, 04:22 PM
senin çarkı kaca aldın ?

fukara12
04-13-2014, 06:56 PM
5lira agacım

SüRTüK
04-13-2014, 07:27 PM
Bu talaş filan 60 lt nekadar ve bnm akvaryuma ne kadar yeter ben 2 haftada bir değiştircem temizlik yapcam

halil16
04-13-2014, 10:16 PM
benımkı 42 lt ben bol bol koyuyorum 4 kere fılan koydum daha halen 2 kerelik vardır.

SüRTüK
04-14-2014, 04:00 AM
Yok kardeş valla bnm öle alacak durumum yok mecburen dayım zaten marangoz ondan alırım birde 2 katlı nasıl yapcam ?