PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yemlerin İçindeki Yeşil Çubuk Şey?

Mert K.
09-01-2009, 02:52 PM
bence o çubuk şey preslenmiş çim diye duymuştum doru mudur?

Çiko
09-01-2009, 03:40 PM
Onlar vitamin ve mineral çubukları yani hamsterların dogalarında yedikleri yemlerden oluşur eger dogada çim yiyorsa vitamini oradan alıyorsa o çubukların çimden hazırlanması normaldir.

hamsteradmin
09-01-2009, 06:09 PM
Paketin arkasındaki içeriklere bak orda yazar.

Mert K.
09-01-2009, 07:30 PM
yazsa sormam heralde.

hamsteradmin
09-01-2009, 07:36 PM
yeşil çubuklar şudur diye yazmaz, içindekiler keçiboynuzu, mısır vb diye sayar sen de karşılaştırır bulursun. tabi doğru düzgün bir yemse ve markalı paketli bir şeyse.

"yazsa sormam heralde" cevabı için de saygılı olmayı denesen çok iyi olur diyorum.

hamsteradmin
09-01-2009, 07:43 PM
Witte Molen'in içeriği bu mesela :

Mısır, fasulye, arpa, bezelye, ayçekirdek, sorgum, fıstık, kadri, vitamin ve mineral taneleri.

Mert K.
09-01-2009, 07:57 PM
her yemin içib de oyeşil çubuklar var. çim o

hamsteradmin
09-01-2009, 07:58 PM
Çim yazmıyor içeriklerde, yukarda yazdım içeriği. Vitamin taneleri dediği çimse bilemem.

Mert K.
09-01-2009, 08:03 PM
prenslenmiş çim ama tavşanlar sevio onu genelde hamster lar yemio

Seg
09-01-2009, 08:12 PM
hem kendin sorup,kendin cevap vermişsin birde admine kafa tutmuşsun böyle devam et.açtığın her konu bir olay !

jnR Cech
09-01-2009, 08:30 PM
hem kendin sorup,kendin cevap vermişsin birde admine kafa tutmuşsun böyle devam et.açtığın her konu bir olay !

katılıyorum :cool:

Çiko
09-02-2009, 12:18 AM
Valla saygısızlıgın sonu diye düşünüyorum ayrıca epis... diye bir kulanıcıda vardı hatta başka sitede bu siteye girmenizi tavsiye temem gibi birşeyler yazmıştı zaten bu siteyide diger sitede gördüm ve burada konakladım:D

hamsteradmin
09-02-2009, 12:30 AM
Yazdığı yerin linkini versene bana. Kötü olmak böyle bir şey işte ama unutmasın ki kötülük yapan kötülük bulur.Kendisi siteyi kötülerken yardım etmiş sağolsun : ))

Çiko
09-02-2009, 12:48 AM
Özel mesajdan yazdım .:o

jnR Cech
09-02-2009, 12:51 AM
Yazdığı yerin linkini versene bana. Kötü olmak böyle bir şey işte ama unutmasın ki kötülük yapan kötülük bulur.Kendisi siteyi kötülerken yardım etmiş sağolsun : ))
Göz var üstümüzde :D hain üye nolcak :mad:

Çiko
09-02-2009, 01:00 AM
Hayır hayır hain filan degil biraz dedikodu gibi oldu evcil siteyi ne hale getiridm ya:( kendisi banlandıgı için bunu demiş:(

jnR Cech
09-02-2009, 01:04 AM
Hayır hayır hain filan degil biraz dedikodu gibi oldu evcil siteyi ne hale getiridm ya:( kendisi banlandıgı için bunu demiş:(
espirisine dedim yha :D bu tepki ne :o

Çiko
09-02-2009, 01:06 AM
Pardon yalnış anlanılmışım affedin.:o

jnR Cech
09-02-2009, 01:08 AM
Pardon yalnış anlanılmışım affedin.:o
yok yha ne yanlış anlaşılması :rolleyes: biraz fazla geldi tepki :D espiriydi sdaece :)

fındık
09-02-2009, 01:23 AM
Witte Molen en iyi mama çok pahalıda değil.

hamsteradmin
09-02-2009, 02:23 AM
evet fındık, Witte Molen en iyisidir bence de. Pahalı ve boyalı Witakraft'ta doğru düzgün hiçbir şey göremedim şahsen.

jnR Cech
09-02-2009, 02:32 AM
ya konu açılmışken bir şey sorucam bence Quiko Sunny Greens Premium Hamsters (800gr)
diye bi yem var içinde çekirdek fln var ne kdr işe yarar bilmiyorum bu yemi değiştirip Witte Molen alsam mı ?

jnR Cech
09-02-2009, 02:33 AM
Quiko Sunny Greens Premium Hamsters 800gr

Hamster, gerbil ve fareler için özel olarak geliştirilmiş seçkin içeriğiyle tam bir beslenme sağlayan, 20'yi aşkın lezzetli ve değerli bileşenlerden oluşan yemdir.

* İçeriğinde bulunan güvey otu bağışıklık sisitemini güçlendirmektedir.
* Omega 3 - 6 yağ asitleri sayesinde tüylerinin parlak ve sağlıklı olaması sağlamaktadır.
* İçeriğindeki kemirmeye teşvik edici komple yem, kuru üzüm ve kuşburnu kabukları diş sağlığını korumakta ve iyileştirmektedir.
* Optimal düzeydeki besin değerleri sayesinde sağlıklı olmasının yanı sıra aynı zamanda farklı tatları almasını ve yaşam sevincini de teşvik etmektedir.

Yemin İçeriği;
Bitkisel yan ürünler, tahıl, tohumlar, et ve hayvansal yan ürünler, sebze, meyveler, sıvı ve katı yağlar, mineraller, unlu mamüller.

Yemin Analizi;
Ham protein % 15,00, ham yağ % 7,80, ham lif % 8,00, ham kül % 2,70, ham nem % 11,50, A vitamini 1,000 UI, E vitamini 29 mg, D3 vitamini 565 UI, vitamin C 40 mg, bakır 1,5 mg.

hamsteradmin
09-02-2009, 02:37 AM
çekirdekten başka neler var içinde, bir şeyler daha var sanırım baktım da tam belli değil resim. bilinmeyen markaları almayı tavsiye etmem, bu markacılıktan değil, içeriğe hazırlanma koşullarına yeterliliğe veya içine konulmuş katkılara güvenip güvenmemekle ilgili. mesela hamster ödülleri piyasaya sürülen bir marka var, ödüllerde yanlış hatırlamıyorsam şeker süt vs ne ararsan var, insan güvenemiyor.
almış bulunduysan ve yem düzgünse bitirsin.

hamsteradmin
09-02-2009, 02:40 AM
et ve hayvansal ürünler diyor mesela. bu kötü. çünkü hayvansal ürün demek etin yan ürünleri artıkları demektir, ayrıca et vermek de istemiyoruz. hayvansal ürünlerin yurtdışında en çok mamalara kullanılanı da domuz yan ürünleri oluyor. bu da kötü.

kuru üzüm kuşburnu iyi. omega asitleri de iyi fakat ne kadarı sindirilebiliyor, o soru işareti.

sıvı ve katı yağlara gerek var mı? hayır.

bu hayvanlar tohum ve tahıl, meyve ve sebzelerle beslenmeli. bu mamayı daha çok basit bir kedi maması gibi yapmışlar.

jnR Cech
09-02-2009, 02:44 AM
fasulye tohum patlamış mısır vitamin fln var :) bide krakere benzeyen şeyler

hamsteradmin
09-02-2009, 02:44 AM
hayvansal ürünlere takıldım ben, bi de katı yağlar kısmına.

jnR Cech
09-02-2009, 02:45 AM
et ve hayvansal ürünler diyor mesela. bu kötü. çünkü hayvansal ürün demek etin yan ürünleri artıkları demektir, ayrıca et vermek de istemiyoruz. hayvansal ürünlerin yurtdışında en çok mamalara kullanılanı da domuz yan ürünleri oluyor. bu da kötü.

kuru üzüm kuşburnu iyi. omega asitleri de iyi fakat ne kadarı sindirilebiliyor, o soru işareti.

sıvı ve katı yağlara gerek var mı? hayır.

bu hayvanlar tohum ve tahıl, meyve ve sebzelerle beslenmeli. bu mamayı daha çok basit bir kedi maması gibi yapmışlar.
en geç iki gün içinde mamayı değiştiriyorum :D ztn bıdık hanım pek sevmedi ondan sorma gereği duydum :D

hamsteradmin
09-02-2009, 02:46 AM
yani değiştirme demek istedim ama içeriği görünce pek içime sinmedi açıkçası. hayvansal yan ürünler deniyorsa kedi köpek mamasını bile almamak gerekiyor.

jnR Cech
09-02-2009, 02:48 AM
yani değiştirme demek istedim ama içeriği görünce pek içime sinmedi açıkçası. hayvansal yan ürünler deniyorsa kedi köpek mamasını bile almamak gerekiyor.

sorun değil benim için sadece bulmak güç olabilir çünkü etrafda pek petshop bulunmuyor :) gördüğüm anda alacam o önerdiğiniz mamadan

hamsteradmin
09-02-2009, 03:14 AM
bonnie de fena değil.

Çiko
09-02-2009, 07:33 AM
Ya ben gardenmix kulanıyordum bonnie yemine geçtim ama yeniden gardenmix almam lazım bonnie sevdi ama bonnie genelde tavşan ve onun gibi iri olanlar için iyi çünkü içinde kremit gibi( hatta tugla gibi olanda var) vitamin mineral tapletleri var mesela onları yemiyor sonra çubukların(vitamin ve mineral)iri olanları yemiyor hep ayıklıyarak yiyor yani 850 gr ama ayıklanınca çok zor 300 gr çıkar bitince yeniden garden mixe dönecem çünkü tam hamsterlar için zaten alıyorsanızda kemirgen yemidegilde hamster yemi alın(hamster besleyenler)çünkü hamster yemi ahsmetrın hem agzına hem eline hem herşeyine göre hazırlanır ama kemirgen yemi öyle degil her türlü kemigen düşünülünce e haliyle hamster arada kaynıyor yani karışık oluyor bence karma yem yerine beslenen evcile göre yem alınmalıdır.

fındık
09-02-2009, 11:31 AM
fındığa yaban mersini aldım aktardan çok faydalı diye duydum doğru mu :D:D?

KRAL
09-06-2009, 08:28 PM
fındığa yaban mersini aldım aktardan çok faydalı diye duydum doğru mu :D:D?

yararlıdır hasta veya halsiz olduqunda ver sık sık verme zararlıdır haftada bir verebilirsin ;)

ayrıca bu yeşil çubuklar vitamin ve mineral çubuklarıdır bunları yemiyorsa bu çubukları su veya sütle ıslatıp elinizle yedirmeyi deneyin faydası olacaktır.

qusularr
09-21-2009, 03:03 PM
bnimkiler onu sewmiyorlar:(

KRAL
09-22-2009, 12:57 AM
onlar vitamin ve mineral çubukları onları ayıklayıp verebilirsin ama ayrıca o ayıkladığın çubukları koyup ayrı kapta vermen lazım.