PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kedi

profumit
04-01-2014, 06:16 PM
arkadaşlar hamster forumuna bunu yazmak biraz garip ama bakıyorum çoğunuzun albümlerinde baktığınız kediler var ve ben yakında kedi sahibi olacağım önümde 3 seçenek var ya bedavaya ankara kedisi alacağım ya parayla exotic shorthair yada sokaktaki bir yavruyu alacağım ancak benim istediğim kedi özel bir ırk olsun aa çocuğa bak ne cins kedisi var olsun değil istediğim kedi çok uysal kucak delisi orayı burayı çizmeyen benimle arkadaş olabilicek ve evdeki eşyalara verdiği zarar en az olabilecek bir kedi istiyorum bu özellikler exotic shorthair oluyo ancak ben bir kediye para vererek aptallık mı yapıyorum yoksa iyi bişey mi yapıyorum bilemedim şimdi çıkıpta buraya salakmısın bu söylediklerin olmadan kedi olmaz demeyin cidden exoticler çok uysal sakin kediler ben sokaktan tekiri alacağım bütün evi yıkacak annemde bana kızacak çok kararsız kaldım kesinlikle kucak delisi bir kedi istiyorum ve kısa tüylü olan sizce ne yapmalıyım çok kararsız kaldım 13 günüm var düşünmek için 12. günün sonunda dönüşüm olmayacak şimdiden kararı vermek istiyorumki ona göre hareket ediyim

Nuansiyen
04-01-2014, 08:40 PM
Kardeşim yanlış anlama ama sen hamster alırkende böyle hevesliydin , sen bişeyden hevesini alana kadar istiyosun yani , kedi gelse bidahaki dopum gününde köpek alsalar kediye atarsın tahminimce , bence hamsterde kalman tercihim , hayvan büüyüdükçe bakımı zorlaşır

HANNA
04-01-2014, 08:58 PM
evet.ben de nuansiyenin hayvan büyüdükçe bakımı zorlaşır lafına katılıyorum.hamster küçük bi hayvan masrafları bu kadar olduğu halde.kedi nolucak.tüm paraların gidicek.kedinin tüy,aşı,ayrıca şampuanı,yemi,pire ilacı,sonra-sonra ortaya çıkıcak bir çok hastalıkların tedavisi.
ben bu yüzden hamster besliyorum.yoksa çoktan bi köpeyim olmuştu.:D:D:D

profumit
04-01-2014, 11:33 PM
Ama ben bunlarin hepsini dusundum bir kere dogrusunu soylemek gerekirse ben en basindan beri kedi istiyodum ancak annem israrla hayir diyodu simdi hamsteri annem ellememe oksamama bile izin vermiyor surekli ben senin elledigin musluktan ellerini kuruladigin havludan tiksiniyorum diyip duruyor yoksa sizde haklisiniz bende cok dusunuyorum hevesmi diye ama degil arkadaslar ben bulundugum ortamdaki tum kedilere yemek dagitiyorum yada birlikte siteyi turlatiyorumki kedi dogurcagi yer hakkinda fikir edinsin diye ama sonunda onume firsat cikti kabul ettiler belkide dediginiz gibidir ama insallah degildir bende heves oldugunu dusunmuyorum sadece istedigim rahat rahat sevebilmek sevdikten sonra ellerimi yikamak falan zorunda kalmamak bu benim icin cok onemli ben sizi anliyorum sadece hani hamster kafesinde duruyo diye annem kabul etmisti simdide balik gibi besleyip birakmami istiyo hatta yollamami bu yuzden en basindan beri benim icin en iyisi kediydi sizde haklisiniz ama ben kendimden eminim annem kabul etti simdi cinsini secmek kaldi bu konuda yardimci olabilirsiniz cok guzel olur

profumit
04-13-2014, 09:56 AM
kendimi salak gibi hissediyorum annemler tomu yolladılar sonra kedi almaktanda vazgeçtiler. Şuan o kadar büyük bir boşluktayım ki gidip yeni hamster mı alsam diyorumda yine para harcamak istemiyorum her şeyiyle vermiştik çünkü bildiğimiz salak ettiler beni

HANNA
04-13-2014, 10:35 AM
yakın biriyse yeniden iste.ya da paranı ondan al.ya da bu haksızlık de.kedi alıcağını diyerek tutdur.çok üzüldüm bu drumuna.ya bu ne demek.çok haksızlık.

profumit
04-13-2014, 10:46 AM
3 gün boyunca annemlerle konuşmadım böyle yaptıkları için o kadar sinir bozucu bi olayki herşey tamamlanmıştı sadece gidip kediyi almak kalmıştıkı babam geldi ve dediki ben istemiyorumki sonra kedi almamı kabul eden annem bir anda atlayıp bende istemiyorum dedi ve çok kırıcılardı bütün hayatım boyunca bu yaptıklarını unutmicam

HANNA
04-13-2014, 10:54 AM
git hamsterini al.bunu annem ve babam bana dedi de.hamsteri sana verdiyimçin bana çok kızdılar de ona.biliyorum insan verdiyi bi şeyi geri almağa utanıyor.sen de annen ve babanın üzerine yık.ya da onlar kendileri gidib geri alsınlar.biliyorum böyle şeyler yapmak olmaz anne ve babaya.ama onlar sana yapıyorlar.ama yalnış anlama seni anne ve babana karşı çevirmeye çalışmıyorum.

profumit
04-13-2014, 11:17 AM
hamsterımı verdiğimiz kişi abimin arkadaşının sevgilisi benimde arkadaşımın abisinin sevgilisiydi ama tom ısırmış oda korkup petshopa vermiş abim gidip almayı teklif etti anneme o kabul etmedi zamanında

HANNA
04-13-2014, 03:52 PM
nasıl insanlar var ya bu hayatda.(yani abinin arkadaşının sevgilisi)ya istemiyorsun geri ver o zaman.pet shopa niye veriyorsun insanlar bu hayvanları para ile alıyorlar.ne var ne var ısırmış.büyük bi şey olmuş.iyi yapıb ısırmış.sen de iyi birine vererdin.evine sık-sık gitdiyin birine.gidib almak mümkündür mü

profumit
04-18-2014, 11:00 PM
ya bilseydim zaten cuma verdiim cumartesi gitmiş petshopa vermiş

halil16
04-19-2014, 12:31 AM
Üzüldüm . Bende hamsterimi verdim ama zorunda kaldım üzülsemde çok yabaniydi. Ne almayı dunuyosan kararlı olduktan sonra alırsın. Ama Eğer böyle çabucak caycaksan bence hiç boşuna zaman kaybetme bence. Hayvana yazık . Büyüdükce sahibine alışması zor olcak bolcana el değiştirebilir. Kedi ile hamster arasında çok fark var. Yaşını bilmiyorum ama anladıgım kadarıyla 20 minin altındasın . Hamsteri 1 kafeste besleyebilirsin fakat kediye ev bile ufak gelir sürekli gezmek ister. Tuvalet eğitimi . Tırmıklamama eğitimi. Eğer illa bir hayvan bakmak istiyorsan kediden daha ufak bir hayvana yönel derim evde sözün geçene kadar. Hamster-kuş-balık- vs tarzı hayvanları tercih et derim. Geri almak istiyosan bakmadıysan petshopa git geri iste ısrar et. Eğer duruyorsa en fazla biraz para teklif et. olmadı yeni al başka elden bişi gelmez.

halil16
04-19-2014, 12:35 AM
Bu konuyu gördünmü _ ? [Only Registered Users Can See Links]

profumit
04-19-2014, 12:04 PM
bu saatten sonra eve hamster sokmaz annem ama kedide sokmaz ama çok ayıp ettiler bana neyse bu senemde hayvanlarla geçti bir gün hatalarını anlarlar yaşımda 16 maddi yada manevi konudanda bir sıkıntı çekmez hayvan hani babam kendi harçlığınla ver dese bile ödeyebilirim ihtiyaçları ama işte çok kötü yaptılar bana kalsa gidip getiririm atamazlarda ama yani onların rızası olmadanda yapmak istemiyorum şimdi getircem kötü davranıcaklar kediye hani dövmezler uzaklaştırmazlar kendilerinden ama gelipte sevmezler yada yaptığı sevimlilikleri görmemezlikten gelirler

HANNA
04-19-2014, 05:57 PM
alsan onunla kötü davranıcaklar.kedinin ne suçu var ya.

halil16
04-19-2014, 06:00 PM
Sen bence biraz bekle :)

profumit
04-19-2014, 06:31 PM
aynen öyle yapıcaz ama alsam mı hala kararsızım ya :D

Venüs,Sputnik,James
06-15-2014, 11:01 AM
aynısı bana oldu, annem tamam dedi babam hayır deyince {..... - kedi gitti - ......}