PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamster Alıcam

Shaggy
03-15-2014, 11:33 PM
Merhaba ben suriye hamster alıcam beni biraz bilgilendirirmisiniz :)
ve bu kafes uygunmudur sonradan eklemeler yapmayı düşünüyorum [Only Registered Users Can See Links]
NOT:Arkadaşlar kafesi satın alacağım

profumit
03-15-2014, 11:53 PM
benden söylemesi kafes yeterli ama şunu bil daha sonra ekleme yapmayacaksın sadece kendini kandırmış olursun hiç uğraşma ikea ya git 130 lt saklamakabı al 50 tl içinede çark suluk al bide ev bu kadar çok daha ucuza çok daha güzel birşey elde etmiş olursun ben eşeklik ettim şuan çok pişmanım keşke kendim yapsaydım en kısa zamanda bende gidip alıcam kafesi yapıcam kendim hem hayvanım rahat edicek hemde ben mutlu olucam öbür kafesler hep sistemli bunu sen istediğin gibi döşeyeceksin öyle düşün ama yok illa bunu istiyorum diyosan al güzel yeterli ama haberin olsun o kafes hep aynı kalacak sıkılacaksın ve çok gereksiz pahalı kime sorarsan benim gibi söyler ben 5 günlük kafesten sıkıldım o derece yani benden tavsiye

profumit
03-15-2014, 11:55 PM
ben o kafesi sorduğumda 250 tl demişti ben o ikeadaki kabı alıp içinede eşyalarla birlikte en fazla 70 tl harcamş olucam boşuna pişmanlık çekmeni istemem ben şimdi kafesin parçalarını nasıl değerlendiririm diye düşünüyorum :D

Nuansiyen
03-16-2014, 12:16 AM
Arkadaş bence çok haklı ;)
benim kap 80 lt ileride 130 yapcam inşAllah :D

Shaggy
03-16-2014, 12:18 AM
alslında kafama takılan biz yazlığa gidiyoruz her sene kendim yaparsam büyük olucağı için nasıl götüreceğimi düşünüyorum .yani bizi bazen babam götürüyo bazen onun işinden dolayı otobüsle gidiyoruz.Sonra bide bunun dönüşüde var

profumit
03-16-2014, 12:19 AM
zamanında sizi dinlemediğim için çok pişmanım şimdi benim küçük zenci her tarafı kemiriyor :D ama annemlerden izinsiz aldığım için yapamazdım zaten neyseki kafese çok para vermedim 1-2 haftaya alıcam 130 ltliği zaten eski kafesin eşyalarınıda koyucam çok para harcamış olmicam ama tel takmayı düşünmüyorum 130 lt olcağı için üstten gelen el korkutmaz çok :D

profumit
03-16-2014, 12:20 AM
kapağınıda alırsın hem sana alıştıktan sonra çantana bile atabilirsin :D ve küüçük taşıma çantaları var onlara koyarsın kafeside bagaja atarsın hem hamster senin önünde olur kafeside bagajda

Shaggy
03-16-2014, 12:30 AM
Bunu bi aile meclisine sunmak lazım :D

profumit
03-16-2014, 12:32 AM
taşıma çantası derken taşıma kafesi :D yani bu benim düşüncem ama o gösterdiğin kafeste çok güzel de parana yazık

profumit
03-16-2014, 12:35 AM
ve koku konusunda hiç şüphen olmasın yani hiç kokmuyor ciddiyim düzenli temizlik yaptıktan sonra bir gıdım koku yok arkadaşım alıp alıp öpüyor o derece yani ve evde hamsterı koyabiliceğiniz boş bir oda olmalı yoksa uyutmaz benden söylemesi yani yatarken banyoyada koyabilirsin fark etmez ama gece koyabilecegin bir yer olmalı dün misafir var diye mutfağa koymuş annem salonda üşür diye her odada biri var tuvaletede koyulmaz banyoyada giriyo misafir yani bunlarıda düşün aynı odada kalmanız biraz zor :D

Sampiyon
03-16-2014, 01:18 AM
ve koku konusunda hiç şüphen olmasın yani hiç kokmuyor ciddiyim düzenli temizlik yaptıktan sonra bir gıdım koku yok arkadaşım alıp alıp öpüyor o derece yani ve evde hamsterı koyabiliceğiniz boş bir oda olmalı yoksa uyutmaz benden söylemesi yani yatarken banyoyada koyabilirsin fark etmez ama gece koyabilecegin bir yer olmalı dün misafir var diye mutfağa koymuş annem salonda üşür diye her odada biri var tuvaletede koyulmaz banyoyada giriyo misafir yani bunlarıda düşün aynı odada kalmanız biraz zor :D

Bir hamster ne kadar ses çıkarabilir ki? bir tane almayı planlıyordum çok ses yapıyorsa almam :)

profumit
03-16-2014, 01:27 AM
Soyle kafesi kemirir carkta doner bunlar bence en rahatsiz edici seyler :d ama alisadabilir cokda zor olmaz ama yinede rahatsiz edebilir ben cok rahatsiz oluyorum uyandiriyo cunku gunduz istedigini yapsin ama gece ve kendisi ses cikarmiyo vik viklemiyo :D kemiriyo carkta donuyo o ses cikartiyo tabi bunlarada cozum var telsiz alirsiniz yada kafesi kendiniz yaparsiniz ve cark yerine plaka gibi bisey var onu alirsiniz bence alin

HANNA
03-16-2014, 11:58 AM
taşıma çantasında hamsteri çok saklamak da olmaz.yazık olur ona.küçüçük yerde.
eğer nereyese taşımak zorundasınızsa o kafes qayet iyi.

profumit
03-16-2014, 12:02 PM
yani bence kucakta o küçük kafeste yani 20cm ye 15cmlik bir kafeste 4 saat falan dursa çok rahatsız olmaz uyur zaten hep yada yolda oynarsın canı sıkılmaz

HANNA
03-16-2014, 12:11 PM
4 saat hiç.o olur.ben 1-2 gün anladım.

profumit
03-16-2014, 12:16 PM
yok canım yani en fazla 6 saat olur yazlık dediğine görede istanbula yakın yerler olur en fazla 6 saat

HANNA
03-16-2014, 12:23 PM
nereye götürmek istiyor ki o hamsterini.

profumit
03-16-2014, 12:27 PM
işleri çıkıyormuş yazın yazlığa gidiyorlamış ve otobüsle gidiyolarmış ve yazlıklar genellikle istanbula en fazla 6 saat uzaklıkta olur çünkü çoğu yazlık ege bölgesinde ve marmarada olur ve akdenizde orayada 6 saatte gider

HANNA
03-16-2014, 12:31 PM
anladım.

theseus
03-16-2014, 04:10 PM
Ses konusunu yaziyim, saat 6 da kalktım yavrular öyle bi viyaklıyordu ki.... Aldım araya bıraktım ve uyudum :D

profumit
03-16-2014, 04:23 PM
ahhaaha benide 4te uyandırdı tom çıkarttım odadan

Shaggy
03-18-2014, 07:24 PM
Arkadaşlar yazlık çanakkalede yani profumit in dediği gibi 6 saatlik bir yolumuz var yardımlarınız için teşekkür ederim :)

profumit
03-18-2014, 07:37 PM
o zaman dediğimi yap hatta o küçük taşıma kafeslerini bile alma boyunun yetmeyeceği bir saklama kabı daha al :D ama o küçük olsun koy çantana otobüse binince kucağına alırsın kafanda rahat olur kapagınıda acarsın yada ortasına delik açarsın ciddiyim kafes birazda dert aslında teliydi meliydi kemirip durur rahatsız eder seni kafanda rahat olur hem böyle hayvanında mutlu olur