PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardımınıza ihtiyacım var arkadaşlar..

JSBach
03-12-2014, 11:18 PM
İyi günler arkadaşlar hamsterlarımın cinsi ile ilgili hiçbir bilgim yok, aldığım yer berbat bir şekilde bakıyordu ve dayanamayıp elinde kalan 2 aynı tür hamsterı da almak kurtarmak istedim. Satan yer cinsini bırakın ne kadardır onlarda olduğunu bile bilmiyordu. Az çok tahminlerime göre Suriye olması lazım fakat bir de siz söylerseniz iyice netleşir kafamda, ona göre eğer suriyeyse ayırmayı düşünüyorum arada bir birbirleriyle boğuşuyorlar.. Emin olmayan arkadaşlar fikir beyan etmezlerse sevinirim, yoksa her fikre saygım sonsuz fakat kafam karışsın istemiyorum. Link aşağıdadır, şimdiden çok teşekkürler..

[Only Registered Users Can See Links]

Bu arada gözleri siyah kahve arası ve parlak..

hamsteradmin
03-12-2014, 11:31 PM
İkisi de Suriye :) Sağ alttakini daha net çekip koyabilirsen iyi olur ama gördüğüm kadarıyla Suriye.

JSBach
03-12-2014, 11:39 PM
Suyu içen Zippo, net göremediğiniz ise Pıstık. Pıstık da aynı bire bir görüntüde sadece birazcık daha büyük sanırım abisi sayılır, yoksa tüyleri kulakları gözleri birebir aynı :)
Değerli bilginiz için çok teşekkür ederim :) Ayırmam konusunda ne düşünüyorsunuz peki? Ayırmak istemiyorum çünkü birlikte koşuyorlar birlikte yiyorlar sadece bazen boğuşuyorlar ve bu beni korkutuyor :(

theseus
03-12-2014, 11:50 PM
ikiside maşallah sağlıklı birer suriyeye benziyor, kafes küçük göründü gözüme ama ölçütlerini bilemiyorum tabi

JSBach
03-13-2014, 12:18 AM
Kafesinin büyüklüğünü söyle söyleyeyim, genişliği ayakkabı kutusundan az daha geniş, boyu ise ayakkabı kutusunun 3 katı :) üst katın yarısında koşması için topu var.. Eğer uygun değil ikisine o alan veya kesinlikle birlikte yaşayamazlar derseniz yarın kız arkadaşımla yeni bir kafes daha alıp Pıstık'ı veya Zippo'yu ona koyacağız..

theseus
03-13-2014, 12:34 AM
hocam şöyle söyliyeyim, benim baktığım en ufak kafesin ölçüsü 40*45*35 gibi birşey tam net bilmiyorum tabiki ama 2-3 cm değişir max. Kafes almak yerine plastik genişçe bir kap alıp içerisine suluk ev çark vs koyarak daha güzel şeyler sizde yapabilirsiniz aslında. Güzel işçilikle herşey hallolur ve daha geniş olabilir aslında. İnternetten biraz bakın isterseniz çok güzel el yapımı kafesler var bu forum da dahil
Benimki doğum yapmasa kafesi ucuza satmayı planlıyordum ama malesef :)

JSBach
03-13-2014, 01:09 AM
Biraz göz attım şuanda sadece ve gerçekten el yapımı çok daha mantıklı geldi :) Hem birlikte emek vererek çıkan iş daha güzel olucak sanırım, fikir için çok teşekkür ederim :) Yavrulara ve sizinkine sağlıklı ve mutlu bir ömür dilerim :) teşekkürler..

theseus
03-13-2014, 01:33 AM
Est. Hocam yardımcı olabildim umarım. El yapımı daha hoş olacaktır. Resimleri bekleriz

JSBach
03-13-2014, 01:49 AM
Kesinlikle atacağım :)

EnginS
03-13-2014, 03:44 AM
bence de plastik kaptan yap ben bu hafta yapmaya başlıyorum baya araştırdım istersen konuşabiliriz

JSBach
03-13-2014, 08:03 AM
olur tabii karşılıklı fikirleşiriz hem:)

HANNA
03-13-2014, 04:45 PM
Suyu içen Zippo, net göremediğiniz ise Pıstık. Pıstık da aynı bire bir görüntüde sadece birazcık daha büyük sanırım abisi sayılır, yoksa tüyleri kulakları gözleri birebir aynı :)
Değerli bilginiz için çok teşekkür ederim :) Ayırmam konusunda ne düşünüyorsunuz peki? Ayırmak istemiyorum çünkü birlikte koşuyorlar birlikte yiyorlar sadece bazen boğuşuyorlar ve bu beni korkutuyor :(
ama ayrmazsanız kalqa edib bir-birilerine zarar verirler.hatta öldüre de bilirler.
bence de çok büyük bi plastik saklama kabı ya da leyen al.onu ikiye ayır bi tarafında biri bi tarafında ise öbürü yaşasın.nasıl fikir.:D:D:D

JSBach
03-14-2014, 06:09 AM
ama ayrmazsanız kalqa edib bir-birilerine zarar verirler.hatta öldüre de bilirler.
bence de çok büyük bi plastik saklama kabı ya da leyen al.onu ikiye ayır bi tarafında biri bi tarafında ise öbürü yaşasın.nasıl fikir.:D:D:D
Süper fikir de :) Zippo'yu kafeste tutup Pıstık'ı büyük bir saklama kabına koymayı düşünüyoruz :/ Bir sorum daha olucak size, Pıstık suriye cinsi, onun için saklama kabı en az bi 80lt lik falan olmalı değil mi?

HANNA
03-14-2014, 04:06 PM
evet.ola bilir.konuda öyle yazılmış bence.yani uzunluğu 60 cm olsun.eni de 40 falan yeterli bence.

JSBach
03-15-2014, 12:51 AM
evet.ola bilir.konuda öyle yazılmış bence.yani uzunluğu 60 cm olsun.eni de 40 falan yeterli bence.

teşekkürler :)

HANNA
03-15-2014, 11:03 AM
rica ederim:D:D:D

Baksim
03-15-2014, 05:42 PM
Ikiside birbirinden tatlı maşallah :)

profumit
03-15-2014, 11:57 PM
harbiden çok tatlılar keşke benimkinin rengide böyle olsa ama benimki zenci :D

HANNA
03-16-2014, 12:00 PM
siyah olmasına niye üzülüyorsun ki.siyah ama çok tatlı.siyah olması onu daha da tatlı ediyor.

profumit
03-16-2014, 12:03 PM
benimkide çok güzel biliyiroum çok seviyorum ama sarı yada kahverengi olsun çok isterdim :D

HANNA
03-16-2014, 12:10 PM
siyah hamsterlere çok az karşılanır.ama sarı yada kahverengi çok yaygın.

profumit
03-16-2014, 12:17 PM
evet eleymiş :D bu yüzden çocuk sahibi olmasını istiyorum hem sağlığı için hemde birine siyah sözüm var :D

HANNA
03-16-2014, 12:22 PM
hımmmmmmm.:D:D:D