PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tavsan sahiplenecegim.

merve19
03-01-2014, 04:34 PM
Arkadaşlar chuckyden önce tavsan sahiplecektim fakat hamster beslemeye karar vermiştim. Hamsterimi iki ay önce kaybettim. Artik yeniden bi hayvan istiyorum ve sinop tan bir aylik bir tavsan ssahiplendiim bir hafta içinde elimde olacak' daha önce çok tavsan beslerdim buyuttum hic bir problem yok fakat önceden evin içinde tavşanim rahatça geziyordu, simdi evimixde 2.5 yasinda bi bebek olduğundan dolayi ikisinin sağligi içinde bi kafese ihtiyaç duyduk. Eski eesyalarimizin arasinda tavsan kafesimizi aradik bulamadik hamsterdan sonra annem atmiş olacak. Yeni bi kafes 300 lira yi buluyor. Bende el yapimi saklama kabindan bi yuva yapacagim. Yuva için ve tavsan için isim onerilerinizi heyecanla bekliyorum iyi forumlarrr.

theseus
03-01-2014, 04:58 PM
Tavsanın ne derece kemirdiğini bilmiyrum ama sunta ile 300 liraya degilde 70-80 liraya güzel bir mdf yaptırabilirsiniz bence tanıdıkta olursa iyi olur. Alt tarafı başka türlü birşeyle kapatır rahatça temizleyebilirisniz. Saklama kabı tavsan için uygun olur mu bilemem simdi hamsterlerin sonuçta 3-5 katı büyüklüğe ulaşabiliyorlar.
Birde aman dikkat :D
[Only Registered Users Can See Links]

HANNA
03-01-2014, 05:00 PM
ben tavşandan pek iyi de anlamam.hiç beslemedim.tavşanı evde mi besliyordunuz.yani kafesi yokuydu mu.peki tuvalet sorununu nasıl hall ediyordunuz.çift mi yoksa tek besliyordunuz.duyduğuma göre tavşanlar tek yaşayamazlar.

MakeMeNix
03-03-2014, 01:41 AM
4 yıl tavşan besledim sabır gerektiren bir hayvan çünkü çok fazla kemiriyor ve çok inatçı :D tuvalet eğitimi çok kolay alırsanız yardımcı olabilirim.Hanna tavşanlar aynı cinsiyetler beraber yaşamaz karşı cinslerde beraber yaşarsa 1 senede evinizde 100 e yakın tavşan olur. Ben 50 liraya 140 lt lik saklama kabı alıp ondan yapmıştım yuva ama büyüdükten sonra kafeste durmak istemiyor bütün bir odamı ona vermiştim. Ayrıca bebeğe bir zararının dokunacağını sanmıyorum ben beraber uyuyordum tavşanla. Fazla büyümesin diyorsanız lop tavşanı alın çok iri bir tavşan istiyorsanız yeni zellanda tavşanı alın.

[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

pholinmio
03-03-2014, 01:44 AM
iri istiyorsanız yeni zellanda tavşanı demek :D 2nci resminde kulakların tavşanı var gibi duruyo :D harika bir beyaz renki tertemiz (:

MakeMeNix
03-03-2014, 01:46 AM

buda kafes uzaktan görünüyo :D ve odanın hali :D

o kanepe artık yok param parça yaptı :d

pholinmio
03-03-2014, 01:48 AM
gözlerinden belli ne olduğu zaten :D

MakeMeNix
03-03-2014, 01:51 AM
Tavşanlar en temiz hayvanlardır zaten tek sıkıntısı kemirme huyu başka hiç bir problemi yok kedi gibi zaten :D

pholinmio
03-03-2014, 01:55 AM
bildiğim kadarıyla tuvaletlerini duvarlara falan yapıyormuş temizlik sıkıntısı ordan geliyodur beslemedim ama besliyenlerin ortak şikayetleri :D

MakeMeNix
03-03-2014, 01:58 AM
duvara yapmaz sadece erkek tavşanlar çiftleşme döneminde idrar fışkırtıyor iz bırakmak için. Benimki dişiydi hiç bir sıkıntım yoktu 4 sene besledim 1 kere eve ne çiş ne kaka yapmadı. Tuvalet eğitimi kediden bi farkı yok bir kabın içine talaş koydumu oraya alışıyo zaten

pholinmio
03-03-2014, 02:00 AM
o da güzelmiş :D

MakeMeNix
03-03-2014, 02:02 AM
ha 2 3 ayda bi çiftleşme dönemi geldimi dişilerde çok agrasif oluyor beni odaya sokmuyodu çoğu zaman kovalıyodu

pholinmio
03-03-2014, 02:04 AM
eee beraber uyurken o zamanı denk gelirse sen uykudayken :D

MakeMeNix
03-03-2014, 02:11 AM
yok ya yatınca birşey yapmıyo sadece odaya girdimi saldırganlaşıyodu sevdirmiyo falan

pholinmio
03-03-2014, 02:15 AM
iyimiş :D