PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Suluk olayı!!!

pelingamzee
02-27-2014, 02:20 AM
Merhaba arkadaslar. Benim bir suriye hamsterim var. Surekli telleri kemiriyor tasi var ama ona ilk aldigim zaman biraz kemirdi simdi biraz koklayip yanindan uzaklasiyor ve telleri kemirmeye devam ediyor. Sizce bu neden? Ve ben kafes aldigimda suluk bozuk cikti bende burdan okudugum bilgilere gore yeni bir suluk almadim marul delisi ve su ihtiyacini ondan karsiliyor diye yeni bir suluk almadim. Sizce almali miyim yoksa maruldan karsilamasi yeterli midir? Simdiden teşekkür ederim:)

Lulu
02-27-2014, 03:37 AM
Suluk alın . Kafesten çıkmak için kemiriyordur , dışarı saldığınız oluyor mu .

pelingamzee
02-27-2014, 03:39 AM
Daha alali 20 gun oldu. Disari salmaya korkuyorum yakalayamam diye. Burada hamster topu diye bir sey duydum ama hangi pet shopa sorduysam yok dediler bulamiyorum bir turlu

Lulu
02-27-2014, 03:54 AM
İnternetten alabilrsiniz kredi kartı ile yada kapıda ödeme imkanı olan siteler olabilir .Dışarı çıkmak istiyo ondan kemirip duruyor ya salın az gezsin yada o toptan alın . Kışlık eldiven takın elinize öyle alıp koyun ısırmaz merak etmeyin ısırsada bişey olmaz :D

pelingamzee
02-27-2014, 04:12 AM
Isirmasi sorun degil kacarsa yakalayamamaktan korkuyorum :D

Lulu
02-27-2014, 04:45 AM
boş bi odada salın çok eşya olmayan kapıyı kapatın kaçamaz hiçbiyere .

HANNA
02-27-2014, 06:54 PM
korkuyorsunuzsa bence bi leyene bıraka bilirsiniz.(tabii ki kaça bilmeyeceyi)ben eğitmemişten önce öyle yapıyordum.ama 2 defa leğenden kaçdı.elimle tutamıyordum onu.yiyecek falanla kandırıb üzerine bi plastik kab geçirib yakalıyordum.şimdi eğitdiyim için 30 dakika falan eve dolaşmaya bırakıyorum.

MakeMeNix
02-27-2014, 09:48 PM
benim hamsterimi alalı 1 hafta oldu 3 gündür çıkarıyorum kafesinin dışına ama kaçmaya teşebbüs etmiyor. ama sesinize ve kokunuzu alıştırmalısınız. Sevdiği yemekleri vermek çok işe yarıyor

MakeMeNix
02-27-2014, 09:50 PM
hı bi taktik daha söyleyim kemirdiği zaman burnuna dokunup kızın bir kaç kere devam edin buna vaz geçiyor enazından benimki vaz geçti :) ve maruldan karşılamaz su ihtiyacını bu yanlış bilgi tavşanlardada var su ZORUNLU BİR İHTİYAÇTIR.