PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muhabbet kuşum Cicimm ve Kaplumbağam Samimm =)

Kaptan
08-31-2009, 02:02 AM
İşte diğer hayvanlarım =)) Samim ve Cicim =)

hamsteradmin
08-31-2009, 02:19 AM
Oyy çok tatlılar, muhabbetine özellikle bayıldım, maşallah hepsine :D

Kaptan
08-31-2009, 02:27 AM
Çok teşekkür ederim =) Yakında konuşçak İnşallah =)

hamsteradmin
08-31-2009, 02:55 AM
: )) Benim de yıllar önce bir muhabbet kuşumun adı Cici'ydi :))

jnR Cech
08-31-2009, 11:55 AM
ikiside çok şeker Allah bağışlasın :)

xxsecoxx
08-31-2009, 03:10 PM
çok tatlılar bendede 4 tane kaplumbaga var canlarım onlar benim ...

Kaptan
08-31-2009, 04:04 PM
Sağolun =) ben de tatilden dönüşte 1-2 tane daha kaplumbağa almayı düşünüyorum.. 1 tane daha kuş alcam bi de =)

hamsteradmin
08-31-2009, 07:43 PM
Daha fazla kaplumbağa almadan önce ona yeterince iyi bir ortam sağlayıp sağlamadığını düşündün mü? Çünkü derin temiz su isterler. Yaz kış ısıtıcı 29-30 derecede olmalı, filtre ve akvaryum olmalı, kuruyabilecekleri kuru bölge olmalı, doğrudan güneş ışığı almalılar ya da uv lamba olmalı. Kaliteli yem yemeliler sera gibi. Çok hızlı büyüyorlar ve büyüdüklerinde kavga edip birbirlerinin kabuklarını ısırıyorlar. Büyüyünce verecek yer bulamıyor insan. İyi düşün derim...

Petshopların kaplumbağa bahçesi adı altında sattıkları plastik kap kaplumbağa için ideal bir alan değil, çoğu kaplumbağa bu nedenle büyüyemeden ölüyor, kış aylarında ısıtıcısız dayanamıyorlar...

murat
09-01-2009, 01:02 AM
Daha fazla kaplumbağa almadan önce ona yeterince iyi bir ortam sağlayıp sağlamadığını düşündün mü? Çünkü derin temiz su isterler. Yaz kış ısıtıcı 29-30 derecede olmalı, filtre ve akvaryum olmalı, kuruyabilecekleri kuru bölge olmalı, doğrudan güneş ışığı almalılar ya da uv lamba olmalı. Kaliteli yem yemeliler sera gibi. Çok hızlı büyüyorlar ve büyüdüklerinde kavga edip birbirlerinin kabuklarını ısırıyorlar. Büyüyünce verecek yer bulamıyor insan. İyi düşün derim...

Petshopların kaplumbağa bahçesi adı altında sattıkları plastik kap kaplumbağa için ideal bir alan değil, çoğu kaplumbağa bu nedenle büyüyemeden ölüyor, kış aylarında ısıtıcısız dayanamıyorlar...
Hamsteradmin bu dediklerinin hepsini yapmıştım.Kocaman bir akvaryumları vardı,filtreleri vardı düzenli sularını değiştiriyordum yem markası seraydı,güneş ışığı alıyorlardı ısıtıcı,derece vardı.Harika bir akvaryum hazırlamıştım kayalardan koymuştum çıkıp güneşleniyorlardı çok iyi bakıyordum ama 1 ay bile yaşamadılar :(:(:(:(

hamsteradmin
09-01-2009, 01:09 AM
Vardır bir sebebi, birebir görmeden bilemiyorum ama ideali budur. Bu şekilde o kadar büyüyorlar ki birbirlerinin kabuklarını kapacak duruma geliyorlar. Petshoplarda kocaman olmuş evden gönderilmiş halleri çok üzücü.

Kaptan
09-01-2009, 04:51 PM
bu dediklerinizi düşüncem..teşekkür ederim

Pamuk V Armi
12-08-2009, 08:41 AM
çoook tatlılar.allah uzun ömür verir inş

ernn
12-09-2009, 07:04 PM
mubişin güzelmiş =) yanında sürekli konuş aynı kelime üstünde durunca ezberliyor :D benim boncuğum babam sayesinde ilk babacık demişti :D:)

Pamuk V Armi
12-10-2009, 04:56 PM
ama konuşma becerisi olan kuşların yanında süperzeka bile demeyin.sonra hayvan "süperzeka süperzeka" der.

cnrsln
12-12-2009, 03:30 PM
eminönü gibi yerlerde satılan kaplumbağalar ve hayvancıklar çoktan hastalık kapmış oluyo orada çok kötü şartlarda alıcı bekliyorlar.bu yüzden çok iyi de bakuılsalar yaşamayabiliyor.suçluluk duyulmamasaı gerek.eminim elinden geleni yapmıştır.benim de 2si bir karışlık dierleri de biri 6-7cm diğeri biraz daha küçk 4 kaplumbağam var.biliyorum.önceki kapluşlarım gelir gelmez öldüler.

Basakolin
02-18-2010, 03:45 PM
oyy çok tatlılar maşallah x)