PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evde Köpek Beslenmesi

dorkan331
01-27-2014, 11:05 PM
4 Kişilik bir aileyiz ve apartman dairesinde yaşıyoruz . Bir adet pomeranian cinsi köpek almaya karar verdik ve tek sorunumuz tuvalet eğitimi . Bazı sitelerde tuvalet eğitiminin olduğunu gördüm bunlar ne tür eğitimler yani köpek sizin belli ettiğiniz yere gidip yapıyormu ve kedi kumu gibi köpek kumlarının da olduğu doğrumu ? Başka ne tür sıkıntı çekebilirim acaba köpek bakarken tecrübeli olan arkadaşlarımızın yardım etmelerini rica ediyorum . İyi forumlar :)

theseus
01-27-2014, 11:55 PM
Genelde yavru köpeklerin tuvalet eğitiminde gazete serme yöntemini yapıyolardı yaygın olarak. Birde bağlama usulü ile ama bence gazete ile olanı hayvanı üzmez.

Kısaca : odaya gazete acılıyor tamamen ilk birkaç gün odanın herhangi bi yerine yapar gazete üzerine. Sonraki hafta gazeteler odanın yarısına sadece cekilir ve köpek gazetenin üzerine yapar. İlerleyen zamanlarda işte gazeteyi küçülterek istenilen yere yaptırmaya başlanır.

ufak
02-06-2014, 12:53 AM
kusura bakma ama o köpeği alıcağına köpek alma derim ben :D alıcaksan rot al pitbull al he oyun oynamak mı istiyosun gerçe rot ve pitbullarda çok eğlenci köpeklerdir iyi bakıldığı sürece fakat saldırgan vs. diye almak istemezsiniz bunu anları fakat bu tür köpekleri insanlar yanlış besleyerek saldırganlaştırıyo ve bakımları normal bir köpeğe karşı daha zordur onun yerine bir golden alın onlarda hem eğlenceli köpek hemde çok sevimliler ve yanında daha güzel durur dolaştırırken :D

Lulu
02-06-2014, 02:04 AM
Oyum golden dan yana zeki , eğlenceli , eğitimi kolay , çok tatlı görünümlü hayvanlar .

HANNA
02-06-2014, 09:54 AM
ben de TİBETLİ SPANİEL [Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])
GOLDEN [Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])
ESKİMONE KÖPEYİ [Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])
POMERANYAL [Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])
köpeklerini severim.

profumit
03-09-2014, 11:07 AM
biraz garip gelebilir hani ne kadar inanıyosunuz bilemem ama evde köpek beslemek dini açıdan hiç hoş değil bir araştır derim çok ilgilenirmisin bilmem ama ben seni uyarayım evinizden bereket kaçar bekçilik dışında köpek beslemek benim bildiğim günah :D iyi niyetle söylüyorum sakın yanlış anlama internete yaz çıkar birde oralardan oku bence

HANNA
03-09-2014, 12:13 PM
evet.doğru diyorsun.müselmanlara yalnız evde köpek beslemek yasakdır.çirkin bi hayvan olduğundan.(yani idrarını her tarafa yapmasına göre).ama kediler idrarını yaparkən kum arıyıp kazıyıp oraya yapar.

Nuansiyen
03-09-2014, 09:47 PM
american staff ;) gösteri ve parkur köpeği youtubeden bakın staflerin kralına ;)[Only Registered Users Can See Links] staf köpeklerinin kralı ;)

HANNA
03-09-2014, 09:49 PM
çok akıllı bi köpek.

Nuansiyen
03-09-2014, 10:03 PM
bundan kaçış yok :D evet çok efendi sadık

MakeMeNix
03-10-2014, 01:06 AM
barınaklarda onlarca cins köpek var gidip petshoplardan almayın SAHİPLENİN!

berkvenedik
05-08-2014, 06:04 PM
O evin bereketi kaçar falan yalan işler bildiğim kadarıyla din öğretmenime sormuştum hamster alcam da onun için sordum hayvan giren eve melek girmez mi diye o alakası bile yok dedi ama köpeği hem dini hemde temizlik açısından evde besliyeceksek balkonda beslemeliymişiz :D Sana kolay gelsin

profumit
05-08-2014, 06:14 PM
hayvan değil olay köpek haram dedim ben hem hamster haramda demedim inanaıp inanmamak senin problşemin azcık araştırıp baksaydın keşke ve ben hamsterın haram olmadığınıda biliyorum azcık okuda gel direk yazma hadi iyi günler

HANNA
05-09-2014, 09:24 AM
bence köpek temiz olmadığı için evde saklamak yasak.mesala kedi kendini her gün temizliyor.hamster de öyle.hiç bi kokuları olmaz bu hayvanların.ama hamsteri evde tutmak yasak değil.zaten evde gizlin yerlerde fareler oluyor hep.