PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamster alacağım.

KralRocky
01-10-2014, 12:20 AM
Arkadaşlar hamster alacağım ailem fazla ikna olmadı gerçi ama ikna ederim sanırım.Bazı sorularım olacak.

1-Fazla kokar mı ?
2-Syrian alacağım sizin için daha iyi bir tür var mı ? Varsa nedir ?
3-Sizce ailemi nasıl ikna edebilirim ?
Cevaplarınız için şimdiden sağolun.

Lulu
01-10-2014, 03:08 AM
düzenli kafes temizliği yapmazsan koku yapar . Suriye iyidir çabuk alışır ele avuca gelir . Aile konusu tamamen sana kalmış :)

KralRocky
01-10-2014, 11:40 AM
Çok teşekkür ederim :) Aslinda bir sorum daha var okulum 12:00-12:30 sorun olur mu beslemekte falan evdekilerde iste ya ama bakabilecegimi dusunuyorum.

HANNA
01-10-2014, 05:27 PM
Yiyeceklerini bir günlük de döke bilirsiniz.bir avuc dökseniz yeterli.ben öyle yapıyorum.

Lulu
01-10-2014, 07:12 PM
Kafese yemek kabı koy içini doldur 1 hafta kendi haline bıraksan bile olur ama kafesin temizliğine dikkat et :)

KralRocky
01-10-2014, 08:14 PM
Hepinize cooook tesekkur ederim iyi ki varsiniz.

melissa98
01-10-2014, 09:20 PM
Bende alıcam ☺️☺️ ama kafes bulamadım sitede bir sürü var ama kimseden dönüt alamadım satan varsa mesaj atabilirmi 40-60₺ arası

ampleforth
01-25-2014, 12:06 AM
KralRocky;
1- Lulu'nun da belirttiği gibi temizliğini yaparsan hiç kokmaz. Belirli bir süre sonra işin püf noktalarını da öğreniyorsun. Aynı yere idrar bırakıyor mesela ve orayı genel temizliğe nazaran daha sık temizliyorsun. Yatak yerini değiştirmesini sağlıyorsun, çoğunlukla yattığı yere dışkısını yaptığı için dedim. Önceleri talaşları dizip, kocaman bir çukur yapıp içinde yatıyordu benim küçük dostum. Saddam gibi yer altında. Sonra pamuk koydum -ki bazıları koymayın demiş ama bence hiç sorun çıkartmıyor- pamuğun arasına talaşıda katıp ev yaptı kendine, sonra pamuğu bir üst kattaki odasına aldım. Küçük bir oda vardı içini komple pamukla doldurdum şimdi orada yatıyor. Yani demek istediğim yavaş yavaş alıştırırsan bir şeylere hiç problem yaşamazsın. Şimdi idrar ve dışkı yaptığı yerleri bildiğim için ki dışkısı meyve sebzeye boğmadıkça kokmuyor, o bölgedeki pamuğu ve talaşı değiştiriyorum. Hiç koku gelmiyor.. Hamsterın kendisi zaten kokmaz, çok temiz hayvan. Defalarca öptüm keretayı bir pisliği yok eminim. -yoksa doyasıya öpemezdim- :)

2- Suriye iyidir, benimde ilk hamsterım. Gözüm korkmadı değil başta; ısırıyor dediler, hareketli dediler, ele gelmez dediler.. Anladım ki onları gonzales için diyorlar. Hareketli benimki ama hiç ısırmaya yeltenmiyor. Sadece birkaç kere elimde elma&armut kokusu olduğu için dudaklarıyla parmak ucuma şöyle bir dokundu, yiyecek var sandı onu çekecekti. Yahu düşün bu dost öyle nazik ki -suriyeden bahsediyorum- yemek uzattığımda ne olursa olsun dişiyle değil dudaklarıyla alıyor, alamazsa bile düşürüyor dişiyle almıyor ki kaza ile beni ısırmasın. :) Ele de kolay alışıyor, gezer bütün gün üzerinde.

3- Aileni ikna etme konusuna gelecek olursak; sorumluluk sahibi olmak istediğini söyleyebilirsin. Çünkü şöyle düşün; temizliğini yapacaksın, yemeğini vereceksin, suyunu eksik etmeyeceksin, sosyalleşmesini sağlayıp sık sık onunla ilgileneceksin ve en önemlisi bunu bir anlık internette gördüğün 3 video ya da 5 fotoğraf için yapmayacaksın, gerçekten bir dost olsun diye yapacaksın, tüm bunlar sorumluluk ister. Hamster alıp 1 hafta çok şirin-tatlı deyip sonra forumlara; hamster sahiplendirilir diye ilan veren tiplerden olmayacağını umduğum için, onunla ilgilenmek demek küçük de olsa bir sorumluluk almak demektir. Bunu ailene izah edebilirsin.

Melisa; başka konuda okudum şu akrabanızın kafesten kaçan hamsterı yüzünden askıya alındı hamster alma işin biliyorum ancak olur da yine karar verirsen 40-60 liralık bir bütçeye en uygun kafesi Eminönü'nden hayvan pazarından alabilirsin, tabi İstanbul'da oturuyorsan ya da bir arkadaşına aldırıp kargolatabilirsin. -Mısır Çarşısı yanı-

Lulu
01-25-2014, 12:29 AM
Dışkı olayında arkadaşımızın da dediği gibi sebzeye boğup hayvanı ishal etmezseniz dışkısı ile ilgili kesinlikle koku sorunu yaşamazsınız. Tek sorun idrarı onda da eğer anlatacağım tarzda bir düzen yakalarsanız çok güzel oluyor ; Ben kafesin içine plastik bir kap koydum ve talaş attım hayvan nedense idrarını oraya yapmaya başladı , bana sadece o kabı kafesten çıkartıp talaşı değiştirmek arada bir de sabunlu suyla yıkamak kalmıştı ve bu işlem 1-2 dk mı alıyordu.

KralRocky
01-29-2014, 03:45 AM
Ya iyi ki bu forum var iyi ki sizler varsınız.Yarın yada hafta sonu alacağım sanırım fotoğraflarını çekip hemen atacağımm :)

HANNA
01-29-2014, 09:56 AM
hamster alırkən akşam vakti gitseniz daha iyi olur.daha aktiv oluyorlar.seçim yapmak kolay oluyor.(yani sağlıklı olub olmadığına göre)size başarılar.bekliyoruz.:p

melissa98
01-30-2014, 02:24 PM
Darısı başıma diyelim , bende kafesi sipariş edeceğim gelsiğindede annenm izin vermeyecek bende gidip alacağım kafese koyucaö annem almıyorum içeri falan der kağınıj önünde otururum eninde sonunda alır 😁 inşallah yani

HANNA
01-30-2014, 04:25 PM
ya niye anneniz izin vermiyor.hiç kimseyle işi yok bu hayvancığazın.ne sesi çıkıyor(bazen kalqa falan etdikde çıkıyor),ne pis kokuyor,ne de evi kirletiyor.

melissa98
01-30-2014, 04:41 PM
Ya çünkü akrabamızın hamsterı plastik kafesi kemirip kaçmış sonrada koltuklarını kemirmiş

HANNA
01-30-2014, 05:15 PM
bu çok nadir durumlarda oluyor.plastik kafesin plastiki çok ince olmuş ola bilir.ama kafesi kemiremez.ama kafesin ağzını güvənli kapatmasanız ve ya elinizden kaçsa,o zaman size çok kötü olucak.annenizin elinden kurtulamıcaksınız.benim elimden düz 2 defa kaçdı.ama annem hiç bi şey söylemiyor bana.eğer kaçmış olsa ben onu yiyecekle kandırıb plastik bi kabı üzerine geçirib yakalıyorum.

melissa98
01-31-2014, 03:44 AM
Ya ben alıcam kafesi hayırlısı gsusjahksns ne oldu yazarım 😁

HANNA
01-31-2014, 09:42 AM
afedersiniz gsusjahksns ne demek.ama suriye cinsi alıcaksınızsa mutlaka geniş kafes seçin.küçücük kafes alsanız sonda pişman olucaksınız.ikinci defa para harclamalı olucaksınız.ama en iyisi plastik saklama kabları.çok rahat.hem de geniş.bunu kemirib hiç kaçamaz.ama üstünü mutlaka açık tutun.kapağına ihtiyac yok kaçamaz zatən ordan.
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

melissa98
01-31-2014, 05:57 PM
Ya ben ilk habitrail ovo home blue edition alıcam 1 ay falan sonrada adventure pack alcam
Dr. Sacchi arezzoyuda almayı düşündüm ama arkadaşlarım onun kuş kafesine benzediğini söylediler suriye hamsterı alacağım ve gsusjahksns random gülmek demek

HANNA
02-01-2014, 06:00 PM
ya niye fazla para harclıyorsunuz.beri baştan alın gitsin ya

melissa98
02-02-2014, 07:54 PM
Ya blueeyionıalocam hamster büyüdüğündede adventur pack alıcam sıkılmSın hayvan

HANNA
02-03-2014, 11:08 AM
anlıyorum sizi.beri başdan adventur pack alın.onu demek istemişdim.:)

melissa98
02-04-2014, 09:15 AM
Haa anladım ya ovo nun o paketindeki çember ana alanın içinde zaten kafesin boyutu küçük olduğu için birde çemberle küçültmek istemem o yüzdenovo blue ediyion+adventure packı tercih ettim yinede öneriniz için teşekkür ederim

HANNA
02-04-2014, 11:16 AM
rica ederim.size başarılar.