PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bir,arada,nasıl,olur

megamonster
01-06-2014, 03:06 AM
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar 3 ay önce suriye cinsi diye aldığım hamsterim gonzales cikti hamsterim 85 cmlik akvaryumda hiç bir şeyi eksiksiz olarak besliyorum tabikide ona cok alıştım ve onu hiç kimseye vermiyeceğim ama benim size sormak istediğim konu 85 cmlik akvaryumu 2 ye bölüp bir tarafinda gonzales cinsi hamsterimi besliyip bir tarafda ise yeni alacağım suriye cinsi hamsterimi besliyeceğim onlara ayiracağım zamanın var sizce nasıl olur alanları gayet geniş (bu arada hamsterimi nerden gonzales oldunu ogrendin diye sorcak olursaniz 2-3 aydir cok az bir büyüme oldu ve internetteki resimleri karşilaştirdim zaman benim hamsterim suriye gore biraz daha yuvarlagimsi oldunu farkettim rengi beyaz ve kırmızı gozludur) yardımlarinizi bekliyorum simdiden tesekkurler

Lulu
01-06-2014, 06:33 AM
Bende sizin gibi akvaryumu ikiye ayırıp beslemiştim birzamanlar suriye cinsiydi fakat şöyle bir sorunla karşılaştım. ikiside erkekti ve birbirlerin kokularını alıyorlardı ve devamlı karşı tarafa geçip tehdit iuzaklaştırma çabası içindeydiler ve bu durum onları devamlı gergin sinirli yapıyordu . Ortadan çok iyi cam ve silikonla ayırıcam kokuya karşı izole edebilicem diyorsanız sorun kalmamış olur ben çok dandik bi şekilde ayırmıştım 1 cm lik açıklık vardı ve kokularını çok net alabiliyorlardı. Burun surat yapıları suriyeye göre biraz daha sivri olur gonzaleslerin ama bilemedim resim koyarsanız belki daha net yardımcı olabilirim ..