PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamster davranışları.


HANNA
12-26-2013, 02:44 PM
Merhaba.bi sorum olucak size.benim hamsterimin kafasından ne geçiyorsa onu da yapıyor.ileride bi sürü problemler çıkıyor.ben hamsterimi alalı 1 ay oldu.aldığımda hər şey qayet normal gidiyordu.evindede uyuyuyordu.sonra yiyeceklerini çiş yapdığı yere toplamağa başladı.ben de kafesini deterjanla iyice yıkadım.aslında hep deterjanla yıkıyorum.hiç bi faydası olmadı.yemini evinin karşısına dökdükde azına toplayıb oraya buraya koşuyor.sanki yiyeceklerini nerede saklayacağını bilmiyor.bi kaç gün sonra kafesi temizlerken yuvasına çiş yapdığının farkına vardım.ıslak ve pis kokuyordu.temizledikden sonra ise yiyeceklerini yine kafesin köşesine boçaltd.hiç evinde bile uyumadı.şimdi böyle bi durum.bunu neden yapdığın bilmiyorum.hiç böyle bi şey yapmazdı.yardımcı olsanız çok sevinirim.
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])
bu dönme çarkı çokmu küçük.her döndüyünde arkası çıkıyor çarkdan.
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

HANNA
12-28-2013, 02:05 PM
Dişi hamile kaldıktan sonra yaklaşık 16 gün gibi kısa sürede doğum yapar ki bu oldukça kısa bir süredir. Doğumdan sonra kesinlikle yavrulara bakmak için girişimde bulunmayın ya da onları elinize almayın! Hamsterlar gizliliğe önem verirler ve yavrularınıda kokularından tanırlar. Sizin kokunuz yavrulara sinerse yavruları öldürebilir ya da kafesten atabilir.

Anne eğer acemi ise , çok zayıf düşmüşse, yavrular sakat ya da zayıfsa onları öldürüp yiyebilir. Bu normaldir. Doğada yaşam zor olduğu için sadece güçlü yavruların olmasına izin verir.

Yavrular ilk doğduklarında tüysüz, gözleri kapalıdır. Emzirme dönemi yaklaşık 5 hafta kadar sürer. Bu sürenin bitiminde yavrular sütten kesilir ve anne tekrar çiftleşebilir.