PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Birkaç Sorum Var

Olympos
10-07-2013, 04:59 PM
Merhaba arkadaşlar daha önce syrian cins hamster beslemiştim kesinlikle ısırmıyordu ama maalesef öldü :( Şimdi yine bir hamster alacağım yalnız aklıma takılan birkaç sorum var.
Yaşadığım yerde maalesef syrian hamster bulmak zor petshop adıyla hep gonzales satıyorlar Gonzaleslerin biraz daha asabi olduğunu biliyorum pek gonzales meraklısı değilim ama mecbur alıcam(Kesinlikle iyi bakarım sadece biraz hırçın ısırma konusunda o yüzden tereddüt ediyorum)Gonzalesler ısırınca kanatır mı parmağımızı?Araştırmalarıma göre tek yaşamayı pek sevmiyormuş çift alsam(erkek&erkek ya da dişi&dişi) kavga ederler mi?Yoksa illa erkek&dişi mi almak zorundayım teşekkür ederim hepinize şimdiden.

Lulu
10-07-2013, 08:34 PM
Gonzalesler biraz daha agresifler . Şimdi yavru alacağınızı varsayalım dişleri ufak olucak öyle aman aman bi ısırık olmayacak zaten zaman geçtikçe size alışıp ısırmaktan vazgeçince sorun kalmayacak. Asıl korkmanız gereken yetişkin gonzales ısırığı . Tek yaşamayı sevmiyorlarmı yoksa, çift olarak beslenmeye müsaitlermi !! Dişi erkek şeklinde beslemişliğim var fakat seçim yapacak olsam dişi/dişi beslerdim heralde , erkekler döğüşür gibime geliyo :D

Olympos
10-08-2013, 05:27 PM
Yardımınız için çok teşekkürler dün syrian cinsi aldım bir tane şuan uyuyor :D Golden renk

Lulu
10-08-2013, 06:26 PM
Güle güle besleyin iyi bi seçim olmuş bulabilmenize sevindim :)

Olympos
10-08-2013, 06:59 PM
Zor buldum ama buldum sonunda :D Forumda petibör bisküvi verilebilir denmiş bunun kakaolusu vermek yararlı mı yoksa gidip sadesini mi alayım bir de soya fıstığı marketlerde satılır mı bir de tuzsus yer fıstığını kabuklu versem sorun olur mu?İlginiz için teşekkür ederim. :)

extr
10-08-2013, 07:30 PM
hamster ısırığı hiç acıtmıyor benim hamster beni bazen ısırıyor sizce beni sevmiyor olabilirmi veya bazı forumlarda size küsebilir yazıyor doğrumu hamsterı hep evde salıyorum tozlu yerlere giriyor zararı olurmu ve bide sık sık hapşırıyor sizce anormal bişeymi :/ bendeki hamster sanırım suriye cevaplar için çok teşekkür

Lulu
10-09-2013, 01:40 AM
Bazen derken belki elinize yemek kokusu sinmiştir ondan ısırmış olabilir , uyuyordur zorla elleyip kaldırırsanız hiç affetmez ısırır. Öyle küsme huyunu bilmem ama benimseyip sahiplenme olayları var. Evet hapşırması normal değil iyiye de işaret değil ve nedeni de tozlu yerlere girmesi.

Lulu
10-09-2013, 01:44 AM
Zor buldum ama buldum sonunda :D Forumda petibör bisküvi verilebilir denmiş bunun kakaolusu vermek yararlı mı yoksa gidip sadesini mi alayım bir de soya fıstığı marketlerde satılır mı bir de tuzsus yer fıstığını kabuklu versem sorun olur mu?İlginiz için teşekkür ederim. :)

Bisküviye pek gerek yok aslında . haftada bir iki az miktar haşlanmış yumurta sarısı havuç salata marul falan verin ama . İlla kıtır kıtır kemirsin bişeyler diyorsanız diyet bisküvi verin derim , normal petibörler şekerli ve şekerde hayvanlar için pek sağlıklı değil. Soya fıstığına gerek yok ya illa masrafa girmeyin fındık verin , papağan çekirdeği verin mesela.

extr
10-09-2013, 09:40 PM
çok teşekkürler hamster elini yüzüne tutunca ısırıyor yoksa hamsterın kimseye bir zararı yok birde peçete falan alıp yuvasına götürüyor peçeteyi yermi bir zararı olurmu

Lulu
10-09-2013, 09:52 PM
Yok yemez rahatına düşkündür ve soğuktan korunmak için siz peçete attıkça o toplayıp yuvasını dekore edicektir onunla.

extr
10-10-2013, 12:13 AM
çok soul

Olympos
10-10-2013, 06:14 PM
Bisküviye pek gerek yok aslında . haftada bir iki az miktar haşlanmış yumurta sarısı havuç salata marul falan verin ama . İlla kıtır kıtır kemirsin bişeyler diyorsanız diyet bisküvi verin derim , normal petibörler şekerli ve şekerde hayvanlar için pek sağlıklı değil. Soya fıstığına gerek yok ya illa masrafa girmeyin fındık verin , papağan çekirdeği verin mesela.

Bilginiz ve ilginiz için çok teşekkür ederim.:)

Lulu
10-11-2013, 02:10 AM
Rica ederim herzaman elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

extr
10-17-2013, 12:10 AM
ben hamsterımı kapalı balkona salıyorum bir zararı olur mu ? bide balkonda kaktüs var kendini yaralar mı ? ve herkesin bayramı mübarek olsun :)

Lulu
10-17-2013, 02:06 AM
balkonda kalorifer tarzı bir ısıtıcı yoksa kışın sorun olucaktır. Kaktüsün ne olduğunu öğrenmeye çalıştında biraz canı yanacak ondan sonra ona yaklaşmayacak :D

extr
10-20-2013, 04:11 PM
peki hangi aydan itibaren eve alayım? eve salarım zaten koltuğa yuva yapmış içine talaş ve yem doldurmuş ve cevaplar için teşekkür :)

Lulu
10-20-2013, 05:56 PM
Sütten kesildiği gibi ele alıştırmaya başlanılabilir . Ağaç yaş iken eğilir :D

extr
10-21-2013, 08:33 PM
ben ikinci bir hamster almak istiyorum yeni bir hamster için neler lazım olur :)

Lulu
10-22-2013, 08:41 AM
suriye alacaksanız ayrı bir kafes lazım ama gonzalesler sosyaller bir arada tek kafeste yaşayabilirler

extr
10-22-2013, 09:13 PM
bu kafesin boyu yeter mi ? bide hamsterın türü nedir cevaplar için teşekkür

Lulu
10-22-2013, 10:18 PM
Suriye. Yanına bir dişi veya erkek alacaksanız ayrı kafes almanız lazı bir arada yaşamaya müsait değiller. Kafes boyu olur fakat nekadar büyük olursa hayvan için okadar güzel olur . Kafes içine oynayabileceği birkaç şey atabilirsiniz içinden geçebileceği tuvalet kağıdı rulosu mesela.

extr
10-24-2013, 04:08 PM
o zaman ben ikinci hamsterı alırken bir süre ayrı kafeslerde tutup ondan sonra aynı kafese koyu cam cevaplar için çok teşşekürler ben zaten onu hergün kabalı balkona salıyorum kafes ide taşına amaçlı kullanmaktayım yani onu eve koyarken bile kafesi açık habis kalmasını istemiyorum :) bide az önce yanına yani kafese temiz bir tane rulo koydun yemez dimi :)

Lulu
10-24-2013, 04:19 PM
Yemekten ziyade içinden geçer oynar arada kemirir kopardı parçalar ile yuvasını dekore eder falan öyle takılır :D Suriyede erkek dişi çift yapacaksanız 4-5 günde 1 birararaya getirip 1-2 saat tutmanız yeterli fazlasında kavgalar başlayacaktır kesik kulaklar parçalanmış suratlar görebilirsiniz.

extr
10-26-2013, 08:34 PM
4 günde bir 1 saatlihine aynı kafeste tutarsan alıştırbilirim öyle mi :) bide onu saldığım yer yani kapalı balkon içinde içi toprak dolu saksılar var zararı olur mu

Lulu
10-26-2013, 08:39 PM
yok onlar birbirine alışmaz :D ben çiftleşme için demiştim . yani alışma olayı yok suriyelerde onu unutun .

extr
10-27-2013, 08:34 PM
yapma ya neyse yinede teşekkür o zaman ikisini aynı yerde de bırakamam bide siz hamsterı kaça aldınız fiyat araştırıyorumda :)

Lulu
10-28-2013, 08:11 AM
Petshop çuya şehre göre değişiklik gösterebilir ben 2 aylık yavru almıştım 10 tl ye . Çok değişiklik göstermez ama fiyat 10-20 arası değişebilir yaşına göre.