PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merak Ediyorum

Cenk
29.08.09, 05:01 PM
Gonzales türü hamster almayı düşünüyorum ama onlarda syrian hamsterları gibi sarı yada birden fazla renkli olabilyolar galiba,
forumda gördüm var, ama benim gonzales diyince aklıma bembeyaz kırmızı gözlü küçücük birşey geliyor. birisi bana hamster türleri arasındaki renk benzerliklerini ve farklarını detaylı şekilde açıklayabilirmi?
teşekkürler

hamsteradmin
29.08.09, 05:09 PM
Merhaba, hamster türlerine ve Bu da Benim Hamişim'deki üye hamsterlarına bakarak kıyaslama yapabilirsin. İki tür arasındaki farklar defalarca paylaşıldı.

Renklere gelince gonzalesler genellikle beyaz, gri kırçıllı renklerde oluyorlar. Nadiren farklı renklerde görmek mümkün ama Syrian kadar renk varyasyonu yoktur.Boyutları çok daha ufaktır. Hızlılardır. Çoklu yaşamaya daha uygundurlar. Daha hızlı ve hareketli oldukları için tahammülleri sahiplerinin elinde durmaya uygun değildir ama nadiren elde duran gonzalesler olabiliyor.

Cenk
29.08.09, 05:13 PM
peki syrian hamsterlarların tünellere yuvalara sığma problemi oluyormu ?

Mert K.
29.08.09, 05:19 PM
bence syrian alma gonzoles al alışması zor dur ama alışıncada çok güzel oyunlar oynayabilirsinz ;)

hamsteradmin
29.08.09, 05:29 PM
tam tersi gonzalesi alıştırmak zor. syrianlar tünel ve yuvalara sığmayacak kadar büyük değiller.

Cenk
29.08.09, 05:29 PM
ben gonzales almayı düşünüyorum ama syrianların böle bir problemi varmı merak ediyorum

-ErgünCan-
10.11.09, 01:15 PM
aynen saten kemiksiz hayvanlar bi kafalarında var kemik oda şaftı kaymnasın die : ))

Gonzales
10.11.09, 01:30 PM
dostum. gördüğüm kadarıyla hamsterların gonzaleslere göre daha fazla renk seçeneği var. ebatlarıda daha büyük. ama hareket seviyorsan tercihin gonzales olmalı. gonzales renkleri genelde kahverengi, siyah, gri, beyaz

WayOfDeath
10.11.09, 08:57 PM
tam tersi gonzalesi alıştırmak zor. syrianlar tünel ve yuvalara sığmayacak kadar büyük değiller. zaten gonzaleslerin alışması zordur demiş.

Berfe
25.11.09, 10:54 PM
Syrianlar çok uyurlar, hantaldırlar yani. Araştırdığım ve gözlemlediğim kadarıyla böyle. Hele erkekse, kısacık ömrünün %90'ı uyumakla geçiyor. Gonzales'i tercih etmeni öneririm.

Benim syrian. Gonzales olsa, tereddütsüz onu alırdım.