PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sebebi yetersiz beslenme mi?

mumble
08-29-2009, 08:16 AM
Merhaba arkadaşlar,
Evdeki gonzaleslerimizden biri çok küçük. Aldığımız arkadaş diğer kardeşlerinin büyüdüğünü ancak bunun küçük kaldığını söyledi. Bir aylıkken daha büyük olmalıydı dedi. Belki büyür diye düşündük biz de ancak bir aydır da bizde olmasına rağmen hiç büyümedi. Büyümemesinin sebebi yetersiz protein ya da başka bir şey mi yoksa böyle küçük kalması rastlanılabilen bir şey mi?

hamsteradmin
08-29-2009, 01:26 PM
Bazı yavrular anne karnında yetersiz besleniyor, doğduktan sonra da az emme şansı bulmuş olabiliyor. Ona haşlanmış yumurta takviyesi yapabilirsiniz iki günde bir. Zamanla diğerine yetişecektir.

Mert K.
08-29-2009, 01:54 PM
bol yumuşak besin haşlanmış makarna yedir ve kafesine bol ve sevdiği yiyecek takviyesi yap.

ayrıca 2 . suluk koyma şansın varsa sulandırmış süt koy ve her gün tazele faydası olacaktır ;)

hamsteradmin
08-29-2009, 02:05 PM
Sütü sulandırmak yanlıştır. Bunun yerine illa verilecekse laktozsuz süt alıp vermek gerekir.

Hamster, kedi gibi hayvanlarda büyümeyi direkt etkileyen proteindir. O nedenle makarnaya gelene kadar, peynir vb yiyecekler var. Tabi makarna da verilebilir...

Sütün bir gün boyunca sulukta kalması da hızla bakteri üremesine sebep olur, verildikten bir iki saat sonra almayı tavsiye ederim. Süt yerine kefir tercih etmek çok daha iyi olur.

Mert K.
08-29-2009, 02:42 PM
keten tohumu aldım versem nolur?

hamsteradmin
08-29-2009, 03:07 PM
Mert K. bu soruya diğer sorduğun başlıkta cevap verdim.

Mert K.
08-29-2009, 03:28 PM
bulamadım burdan versen.

hamsteradmin
08-29-2009, 03:30 PM
keten tohumu bildiğim kadarıyla zayıflama amacıyla kullanılıyor insanlarda. o nedenle sakıncalı olabileceğini düşünüyorum, nerden aklına geldi keten tohumu almak.

Mert K.
08-29-2009, 03:57 PM
tohumlara bakıodum bunu gördüm alıyım dedim adam da demişti ishal olur en iyis vermemek.

mumble
08-30-2009, 01:33 AM
Yumurta takviyesini deneyeceğim teşekkür ederim arkadaşlar.

KRAL
09-06-2009, 08:48 PM
Merhaba arkadaşlar,
Evdeki gonzaleslerimizden biri çok küçük. Aldığımız arkadaş diğer kardeşlerinin büyüdüğünü ancak bunun küçük kaldığını söyledi. Bir aylıkken daha büyük olmalıydı dedi. Belki büyür diye düşündük biz de ancak bir aydır da bizde olmasına rağmen hiç büyümedi. Büyümemesinin sebebi yetersiz protein ya da başka bir şey mi yoksa böyle küçük kalması rastlanılabilen bir şey mi?

Campell lar yani (gonzalesler) zaten büyümez ama normal hamsterde sıska kaldıysa ek besin takviyesi yapmalısın ; haşlanmış tavuk,peynir, sebzeler le ;)