PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : acil yardım

MFurkan
04-13-2013, 02:41 PM
:confused:arkadaşlar ilk kez hamster alacağım okuduklarıma göre suriye hamsterı bana daha yatkın gibi geliyor ama onlar da çok büyüyolarmış duyduğuma göre yaklaşık bir kedi boyuna falan ulaşıyolarmış sizce doğru mu yardım eder misiniz? bide istanbul avrupada nerden alırsam daha uyguna gelir?

Lulu
04-13-2013, 03:21 PM
boyları 30 cm ulaşanların avrupa hamster i olduğunu sanıyordum suriyeler kedi kadar falan olmaz ya, yanılıyorsam biri düzeltsin ama daha önce hiç karşılaşmadım o boy suriye ile.Daha uyguna derken zaten çok fiyat farkı oluyormuki 10 ila 20 tl arası oyna bence oda 5 tl ucuza alayım diye o parayı yola veririsin aynı hesaba gelir.

MFurkan
04-15-2013, 09:51 PM
Daha uyguna derken zaten çok fiyat farkı oluyormuki 10 ila 20 tl arası oyna bence oda 5 tl ucuza alayım diye o parayı yola veririsin aynı hesaba gelir.

ben daha yatkın geliyo yazmıştım bi daha bakarsan sevinirim.Bu arada verdiğin bilgi için teşekkür ederim.

Lulu
04-15-2013, 10:15 PM
Okudum da daha yatkını sen ne için yazdın ? benim ne anlam çıkarrtığımı düşündün ?
Ben şunu anladım yazından . " hamster alıcam bi araştırma yaptım aklıma yatan tür suriye ama onlar da kedi kadar oluyormuş " eğer yanlış anladıysam ve yanlış bi cevap verdiysem kusuruma bakma ama benim çıkarttığım anlam buydu ve ona göre cevap verdim. "Yatkın gibi geliyor" dan kasıt kafana yatan uygun gelen almayı düşündün mü demek yoksa başka bi anlamda mı kullandın :) kafam karıştı .

mindcrime
04-16-2013, 11:54 PM
Dostum senin kedi kadar büyük oluyor dediklerin Guinea Pig diye adlandırılan bir canlı türü, hamsterlardan çok farklılar yani. Hamsterlar arasında en büyük boyuta sahip olan cins Suriye cinsidir onlar da en fazla 14 15 cm boyutuna kadar büyürler. Kedi kadar büyüyen bir canlı olsalar idi kafeste beslenmeleri mümkün olmaz ve bu kadar küçük boyutta hamster kafesleri olmazdı piyasa da.

Lulu
04-17-2013, 01:37 AM
Mindcrime guinea pig besledin mi cidden dedikleri kadar sakin uysal bi hayvan mı, sadece hantal hantal duruyor mu .

MFurkan
04-17-2013, 11:44 PM
ben bu yazıyı forumda görmüştüm(kedi kadar) onun için bi merak ettim ve sormak istedim yazdıklarınız için teşekkür ederim. bu arada ben guinea pigleri araştırdım biraz ama fazla güzel gelmedi bana biraz hantal gözüktüler pet shoplarda da görmüştüm :)

mindcrime
04-18-2013, 04:02 PM
Mindcrime guinea pig besledin mi cidden dedikleri kadar sakin uysal bi hayvan mı, sadece hantal hantal duruyor mu .

Lulu malesef beslemedim Guinea pig ancak besleyen arkadaşım var idi. Evet yapı olarak hamsterlardan daha büyükçe olduklarından dolayı çok hareketli değiller, ancak yeri geldiğinde çok eğlenceli canlılar olabiliyorlar. Yani hamsterdan ziyade tavşan ile huyları daha çok benzerlik gösteriyorlar karakter ve boyut olarak.

Lulu
04-18-2013, 05:09 PM
Hımm o zaman bana pek gelmez ya onlar. Bana hareketli hayvan lazım uğraşacak yolunu bulacak kaçacak beni peşinden koşturacak :)

mindcrime
04-19-2013, 11:27 AM
Hımm o zaman bana pek gelmez ya onlar. Bana hareketli hayvan lazım uğraşacak yolunu bulacak kaçacak beni peşinden koşturacak :)

Ozaman sana kesinlikle küçük şirin gonzaleslerden lazım, elinden bırakmaya gelmiyorlar çünkü :)

Lulu
04-19-2013, 12:34 PM
Elimdeki suriyelerin ömrü dolunca ilk iş gonzales e geçerim o zaman sa :)

mindcrime
04-19-2013, 04:02 PM
Ben de öyle düşünüyordum ancak biraz sabırsızım sanırım. Oğlumun eski kafesi bir gonzales için gayet uygun boyutlar da o yüzden yeni doğum yapacak şirin bir gonzalesin yavrularından bir tanesini bekliyorum sahiplenmek için :)

darkprince55
06-11-2013, 12:51 PM
Ben şuan guinea pig besliyorum hiç de hantal değil yerinde durmuyor kerata atlayıp zıplıyor deli gibi koşuşturuyor kafesinde acıkdığı zaman size sesleniyor viyaklayarak ses tonlarınızdan anlıyor ve size alışıyor ısırma gibi huyları hiç yok zaten onu kucağınıza alıp severkende kedi gibi mır mır ses çıkarıyor herkese tavsiye ederim ;)