PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bıdık'ın Ayağı Kırıldı

CooLMaSTeR
24.08.09, 11:23 PM
20 dk evvel bıdık evinin 2. katından kapıya doğru atladı ve bağırmaya başladı . kafese baktıgımda sol ayağı kafes kapısının kanca gibi yerine sıkışmıştı .çıkardığımda sorun varmı diye yere koydum sol ayagını kaldırarak yürüyodu .. elime aldım ters çevirdim hiç dönmeye çabalamadı .. ayagına baktıgımda kırılmıştı .. veterinerlerin bakmayacagına yüzde yüz eminim .. acaba kemigi yerine oturtsak ve dondurma çubuklarıyla baglasakmı ..

hamsteradmin
24.08.09, 11:30 PM
Üzüldüm :( Kemiği nasıl oturtacaksın canı yanabilir. Kibrit çöpleriyle mi denesen acaba.

CooLMaSTeR
24.08.09, 11:32 PM
kiprit çöplerini kemirme ihtimali olabilrimi acaba... ayagı şişiyo .. üstte hemsire var babam 1 veya 2 damla morfin vurması gerekiyo dedi..bolelikle 3 4 saat uyusacak ve kemiği otutup sarabilecekmişiz .. tarlada tavsan yakalandıgında böyle yapıyolarmıs ..

Çiko
24.08.09, 11:38 PM
Çok geçmiş olsun ya ama sen yinede bir vetenire götür derim belki inne filan yapar acısını dindirir ya tEkrara çok geçmiş olsun.:(

hamsteradmin
24.08.09, 11:39 PM
yazık ya. veterinerden fayda olmadığına göre hemşireden yardım al bari. ama 1 damla morfin çok ağır gelebilir bilemiyorum. sana bırakıyorum

CooLMaSTeR
24.08.09, 11:40 PM
babam eskiden tarlalarla tavsan yakalarmıs arkadaşlarıyla .. çogunun ayagı kırılırmıs hep bole yaparlarmıs .. veterinerlerin hiç bişey yapaayacagına eminim burası erzurum .. fare der içeri bile almazlar ..

hamsteradmin
24.08.09, 11:43 PM
hmm o zaman veterinere gitmene gerek yok. morfin ağır gelmezse sorun yok.

CooLMaSTeR
24.08.09, 11:44 PM
tamam o zaman annem çıktı üste haber vermeye .. saolun ..

Çiko
24.08.09, 11:47 PM
Ya ama o tavşan bu hamster bende emin degilim ama senin yerinde olsam bende aynısını yapmak zorunda kalırdım çünkü buradada fare derler almazlardı.:confused:

köfte
25.08.09, 12:12 AM
haydaa! noluyor bunlara ya,nazaramı geliyorlar yoksa?
üzüldüm ya acı çekmesine:( morfin ağır gelirse ne olacak,bir sürü endişe belirdi kafamda ya,bizim sultan papğanı çıtırın sorunu çıkmıştı-veteriner ameliyat falan demişti. ama kuşların uyanamama riski çok farzla demişti. çıkmaz ameliyattan diye. çok üzülmüştüm,hem tümörden şüphe ediyordu hemde ameliyat için olmsuz konuşuyordu. çok şükür gerek kalmadı. inşallah bıdık iyi olur,,. bu veteriner miletine ben var yaaa...

Mustafa96
25.08.09, 01:05 AM
Yha BUnlar Nasıl Veteriner Olmuşlar Veterinerse Her hayvana Bakması lazım yha Farelerden tiksiniolar onlarda bi canlı :@

CooLMaSTeR
25.08.09, 03:19 AM
ayse ablayı büyük bi ikna cabalarından sonra iğne vurmasına ikna ettik ve hastahaneden getirilen morfini vurdu . bıdık kendinden geçti .. bayıldı artık herhalde .. ayagını kürdan ve dondurma çubuklarıyla güzelce destekledik .. hareket edecegini düşündügümüz içinde tahtalarla küçük bi oynama sonasında süper bi destekle yaptık .. kafesine havlu sardım ve üstüne koydum.. eski kafesinin suluguna süt , kola kapagınada yogut koydum ..sabah yumuta veririm .. arada bi kontol ediyorum .. çakını kaldırdım ve evini aşağı kata aldım .. üst kata ayagı iyileşene kadar çıkamasın .. zaten çıkacagı yollaıd kapattım .. ayagındaki destekler 9 10 gün kalıcak herhalde..

CooLMaSTeR
25.08.09, 03:26 AM
eger pek fazla hareket edemezse şırınga ile beslicem ..

thisrock41
25.08.09, 03:31 AM
kardes cok bılmıslık gıbı olmasın ama bılen bırı yapsın hamısının ayagını yoksa yanlıs kaynar ayagı sonra bıdaha duzelmez :( cokda gecmıs olsn cok uzuldum :(

CooLMaSTeR
25.08.09, 03:37 AM
babam eskiden tavsan yakalayıp satarmıs .. bizim orda bir türbe etrafında cok tavsan varmıs zamanında...cogu zaman tavsanın ayagı kırılırmısve babamda öyle yaparmıs..morfin yerine ısırgan otu ile bi otu karıstırıp verirmiş bayılması için..ayagını bagalayıp beslermiş iyileşene kadar .. bekliyoz şimdilik .. yanlıs kaynama oluyomus çogu zaman .. ama bakıcaz..baska carem yok .. burası erzurum bunlara fare diyolar ..

thisrock41
25.08.09, 03:42 AM
kardes ben sana kotu anlamda dededım ama sen bana sankı laf atar gıbı demıssın hatta sana cok bılmıslık gıbı olmasın dedım

CooLMaSTeR
25.08.09, 03:45 AM
yok kardeş bende laf atar gibi demedim :) burası erzurum bu hayvanlardan anlayan kimse yok...

thisrock41
25.08.09, 03:46 AM
ozaman ben yanlıs anladım ozur dılerım :)

thisrock41
25.08.09, 03:48 AM
[Only Registered Users Can See Links]

bak kendı yaptıgım bır tunel hamsterler cok sevdı benımkıler sanada tavsıye ederım :) borunun adı Spiral Boru

CooLMaSTeR
25.08.09, 03:48 AM
bende özür dilerim .. acaba sütü vermekle iyimi yaparım ..çünkü hiç duymadım süt verildigini.

CooLMaSTeR
25.08.09, 03:50 AM
bıdık iyileşene kadar boru falan yapmam..1 tane vardı onunda girişini ngelledim...9 10 gün alt katta kalsın iyileşince boru yaparım .. ama güzel bi fikir...hem saglam hem patik bi boru sekli

thisrock41
25.08.09, 03:52 AM
süt iyi gelebilir ama forumda hamster beslenme var orda vardır ne yer ne ıcer sut varsa ver yoksa sakın varme zaten hasta

CooLMaSTeR
25.08.09, 03:55 AM
loktozmu ne o zararlı herhalde kaldırıcam şimdi...

thisrock41
25.08.09, 04:01 AM
kardes bak sole dıolar brokoli, karnabahar, patates, havuç, mısır bunları bı tasa dokulmus az zeytınyagı ıle yagla ondan sonra ver bunlar cok yararlı ımıs ama patatesı cok verme digerlerinden ver ama onlardada coga kacma herseyın cogu zarar :) bunlarla daha cabuk ılesır dıye dusunuyorum :) ıssallah faydalı olur . neyse muhabbet guzel senle ama ben sahur yapıcam.malum yarın orucluuz :) gelınce gorusuruz hade allah sana sabır versın hamsterıne saglık

CooLMaSTeR
25.08.09, 04:08 AM
tamam =) çok saol .. o iyileşsinde ben herseyiş yaparım. saol.

thisrock41
25.08.09, 04:37 AM
senınkının cınsı ne ?

CooLMaSTeR
25.08.09, 04:39 AM
suriye ...

thisrock41
25.08.09, 04:48 AM
oo senınkı buyuk hayvan ben gonzi sanmıstım bnımkı gıbı :) onların bunyesı gucludur sıkma canını kendını toparlar onlar :)

toLqa
25.08.09, 05:57 AM
Çok üzüldüm umarım iyi olur ama şunuda söylemeden geçemicem veterinerler hakkında bu kdr emin olma bence git bir konuş danış snra kendi yöntemini uygula çünkü yapıcağın yanlışın dönüşü yok hayvan snn yapabileceğin ufak bir yanlışı ömrü boyu çekmek zorunda kalabilir :) bnde bizim burdaki veterineri snn dediğin gibi fare der geçer diye düşünüyordum birgün tepkisi ne olucak diye gidip bikaç soru sordum çok sıcak yaklaştı ve çok iyi davrandı :) bence herşeyi uzmanına bırakmalı kardeşim tekrardan g.olsun umarım sağlığına kavuşur :)

CooLMaSTeR
25.08.09, 01:00 PM
saol tolga ama ben tavşan beslediğim zamanlardan biliyorum adamlar tavsana bile bakmıyodu .. tavsanım hastaydı bırak ölsün dedi :@ yani veterinerler çok insafsız ve acımasız .. onların işi kedi köpek .. bugün bi ara bıdık hareket etti kalktı şırıngayla su verdim çekirdek kırdım verdim yemedi .. marul vedim yemedi ama çok a peynir yedi ..

thisrock41
25.08.09, 02:15 PM
inşallah düzelir.ama bence düzelicek cüncü senınkı buyuk hamster bünyesi sağlamdır.

CooLMaSTeR
25.08.09, 02:42 PM
inşallah .. tek korkum marfinin ağır gelmesiydi ama morfinde ağır gelmedi ..

hamsteradmin
25.08.09, 04:34 PM
morfinin ağır gelmemesine sevindim, çubuğu da çıkarmazsa yemek yediğine göre iyileşecek demektir :) süper. haşlanmış yumurta yedirebilirsin parmağınla. istiyorsan tavuk suyu içirebilirsin.

CooLMaSTeR
25.08.09, 04:58 PM
çubukla ilgilenmiyo henüz .. uyanık bi halde kafesten etrafa bakıyo .. 2 kola kapagı yogurt bitirdi daha vermicem .. zararlı olabilir .. yumurta verdim 2 3 diş attı sonra yemedi ..tavuk suyunu eski sulugunun içine koysam olurmu peki ..

hamsteradmin
26.08.09, 12:16 AM
Suluğuna değil de mümkünse iğnesiz şırıngayla verebilirsin, sulukta hızlı bir şekilde bakteri üretir.

eer86
26.08.09, 03:18 PM
çok geçmiş olsun coolmaster inş en kısa zamanda iyileşir..