PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sanırım hamile:s

eer86
08-24-2009, 10:06 PM
merhaba arkadaşlar efesle tuborg u ilk aldıım zaman baya bi yazmıştım soruları mı kavga ediyorlardı brz ayırdım onları sonradan ama ayırana kadar galiba işi bitirmişler:D galiba tuborg hamile brz arka taraf şişti kilo almış gibi bide altta sanki memeleri çıktı ufaktan..acaba dişilerde normalde de meme vardır fark etmedik mi önceden yoksa hamile olunca mı çıkıyorlar:confused: bu arada hamster topu aldım akşamları yarımşar saat bi saat içine koyuyorum geziyorlar eğer tuborg hamileyse sorun olur mu :confused: bide tuborgdan sonra efesi koyduğumda efes gezerken tuborg gördü galiba çıkış kapısını baya kemirmeye falan başladı acaba piskolojik olarak o da çıkmak falan mı istiyor etkilenir mi böyle şeylerden :o

tabi bunlar hamileyse geçerli olan sorular 2-3 güne iice belli olur galiba

hamsteradmin
08-24-2009, 10:25 PM
biri çıkınca diğeri de görüp çıkmak istiyor, gayet zekiler. erkek olanı ayrı bir kafese al yavrular gelecek büyük ihtimalle, anne ve yavrular rahat ve güvenli ortamda olmaları lazım.

eer86
08-24-2009, 10:28 PM
yok zaten ayırdım kafesleri...snvlar vardı o yüzden bi hafta falan giremedim nete yine çok güzel paylaşımlar olmuş bilgiler için herkese tşk ederim yine

hamsteradmin
08-24-2009, 10:29 PM
rica ederiz, sık sık bekleriz :D bu arada memeler dişide de var erkekte de, hamilelikle beraber hem kilo alma sebebiyle hem de süt dolması sebebiyle belirginleşir, özellikle ilk yarısından sonra hamileliğin, 7. günde falan.

eer86
08-24-2009, 10:32 PM
ya bu arada topun içine koyuyorum demişken sizce kaç saat dursunlar yani kaç saat gezsinler belli bi aralık var mıdır bunlar için

hamsteradmin
08-24-2009, 10:33 PM
en az yarım saat olsa iyi olur günde. 1 saat olursa epey deşarj olurlar. zaten bir noktadan sonra durup içinde uyuyorlar, gözlemleyerek uygun süreye karar verebilirsin. hamile olanı şimdilik fazla uzun tutma. 15 dk yeter.

eer86
08-24-2009, 10:40 PM
15 dk mı:D yrm saattir geziodu çıkarmıştım onu efesi gördü çıkış tellerini kemirmeye başladı die yeniden çıkarıp bida gezdiriodum ama şimdi hemen çıkardım:D

hamsteradmin
08-24-2009, 10:41 PM
Bir şey olacağını sanmıyorum da yine de bu dönemde genelde yemek yiyip uyurlar, dinlensin diye dedim.

Çiko
08-24-2009, 10:43 PM
Efesi görüp kısmasından degildir kendisi önce girmiş ve o topun artık kendisinin oldugunu belirtmiş koku bırakmış sonrada başka hamsterın onun eşyasında oldugunu görünce çıldırmıştır:pDaha mantıklısı yani telleri kemirmesi sıkılmasının ve dışarı çıkmak isteyişinin belirtsidir yada dişi kaşınmıştır.:)

eer86
08-24-2009, 10:58 PM
ya aslında ilk aldıımda önce efes binmişti dün almıştım tuborg uyurken efes bindi ama tuborg yinede sahiplenmiş olabilir..valla tuborg çok fena bisküvü veriorum efes canı istemeyince bırakıyor almıyor ama tuborg ne versen yese de yemese de alıo valla atıo keseye sonra çıkarıo yiyor:D top olayında da dedğin gibi sahiplenme olabilir ama inanılmaz kemirio yine kapıyı elleriyle falan da çekiyor dişlerine falan zarar verir diye korkmaya başladım

eer86
08-26-2009, 03:06 PM
hehe ya tuborg doğurdu ya:D 2-3 gündür kafeste bi yerde talaşları boşaltıp başka yere atıp orda duruodu bi süre sabah bi kalktım talaşları orda toplamış çevresine yatıo:D normalde o saatte uyanmazdı anladım heralde doğum yapcak dedim şöyle bi kımıldandıydı altında yavrular var meğer doğurmuş tuborg um:p hemen sabah yumurta haşladım kafesine koydum bide yoğurt koydum su şişesinin kapağına koyup ( bi arkadaş böyle yapın demişti forumda bi başlık altında yardımcı oldu yani) ama yavrular hep altında ya havasız falan kalmaz mı onlar nabıım ben ya daha 17 gün oldu alalı hemen yavrularım oldu tecrübesizim bu konuda:o

hamsteradmin
08-26-2009, 04:01 PM
Yoğurt kapağı diyen arkadaş ben oluyorum : ))) Bir şey olmaz yavrulara anne en iyisini biliyor sen rahat ol.

eer86
08-26-2009, 04:18 PM
çok saol admin ozaman valla süpersiniz

eer86
08-26-2009, 04:27 PM
ya bu arada yavrulara yeme olayı var ya onu nası anlıcam ya üstüne yatıo arada bi kımıldıyo yavrular gözüküo ama bişi belli olmuo sabah yumurtayı koyduğumda yemek için kalktı bi ozaman iidi yavrular ama sürekli böle yalanıo bişiler yapıpo tuborg acaba yiyo mu ki:S

hamsteradmin
08-26-2009, 06:11 PM
Yemiyordur anneyi iyi besleyip rahatsız etmeyeceksin, kafes temizlemeyeceksin bu 10 gün böyle devam etmeli. Akışına bırakıp kaç yavru kaldığını göreceksin.

eer86
08-26-2009, 09:56 PM
ya biliyorum çok soru soruorum ama kusura bakmayın...bnm kafes 3 katlıydı ev 3. kattaydı ama tuborg en aşağı talaşları toplayıp doğum yaptı yavrular orda ama tuborg kalktı eve çıktı şimdi bi 10dk dır yukarda yatmaya falan gider mi öyle yavruları bırakıp geri inecek mi nolcak ki:confused: yine arada kafesin çıkış kapısına gelip kemirio çıkmak istio galiba nabıyım ya:confused:

hamsteradmin
08-26-2009, 10:26 PM
Yavruların yanına geri gidecektir. Hamster topu varsa 10 dk binsin istiyorsan, çok sıkıldıysa.

eer86
08-26-2009, 10:42 PM
:(çok saol admin valla kusura bakma dediim gibi daha hamster konusunda çok yeniydim bide doğum olayı oldu mecburen sorup öğreniyorum yeter ki bi zarar gelmesin sağlıklı olsun hepsi yoksa çok üzülüyorum ya:(

hamsteradmin
08-26-2009, 11:07 PM
estağfurullah, bunun için burdayız, strese mahal yok :D

dark_moon
08-27-2009, 12:10 AM
masallah ınsallah sagılıklı bı sekılde buyurler ben de aynı sızın gıbıydım ılk kez yavruuladı hamsterlarım sımdı 8ıncı gunu bitirdik merak etmeyın benımkıde aynı sızınkı gıbıydı 3 katlı ev ıyıkıde ılk kata yavrulamıs benım annelerı ıtır 3.kata yavruladı sonra yavrular demırın arasından yere dustu o yuzden 2 tane yavru mefta oldu ama sımdı 7 yavrum buyuyolar napalım :S
1- hep ustlerınde yatıyo boguluyo sandım ama bısey olmuyo
2-yeme hareketı yapıyodu ödüm koptu yıyo dıye ama sonra bı baktım yalayıp temızlıyo :D
3-benımkısıde 4 gunden ıtıbaren demırı kemırdı fılan bende aldım dısarı cıkardım 10 dk boyunca resmen kosturdu odada sonra elıme geldı kafese koydum rahatlayıp tekrar yattı yavrularla:)
4-yumurta hasla elıne al yumurtayı yattıgı yere dogru hafıfce üfle boyle o zaten kalkıp gelıyo hemen :Dhem sende gormus olursun anneyı ben oyle yapıyorum
5-bıde admının demıstı yesıl mercımegı hasla yumusak olsun uzerıne azıcık zeytınyagı damlat onuda ufle boyle delırıyolar resmen zeytınyagının kokusuna hem kurku de guzellesıyo oyle
biraz uzun oldu ama yazamadan edemedım :rolleyes:

eer86
08-27-2009, 12:26 AM
snde çok saol dark moon uzun olsun yeter ki bilgi olsun:Ddediin gibi sürekli üstlerinde yatıp yalıo ya:D bnde saydım 7 tane gibiydi ama hepsi iç içe yanlış saymış olabilirim:p

dark_moon
08-27-2009, 12:50 AM
hımm iyi bari:D bende bır ılkgun saymıstım 9du sok olmustum sonra 4gun 7 kaldılar bunada sükür tabii:D merak etme bak ufleme ışi çok komık oluyo warya hemencecık cıkp gelıp alıp gerı gırıyo yuvaya bıkac gune yavrularından cızır cızır dıye seslerde cıkıcak korkma sakın normal yani:pbide evde annenın fılan yün wardır dımı ondan kopar boyle 20 cm uzunlugunda fılan koy kafese parfum kokmasın ama cok sevıp hemen yuva yapıyo benım albumde resımler war bakarsın;)