PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akvaryum tasarım

canberk seçal
25.07.12, 10:18 PM
alacağım hamsteri bi akvaryumda beslemek istiyorum.Fakat talaşı dök, hamsteri koy tarzı birşey yapmayı düşünmüyorum. Öncelikle ince bir tabaka akvaryum kumunun üstüne gerekli miktarda talaşı döksem mi daha iyi tabana suni cim( halı gibi yeşil olanlardan) koyup üstüne talaş koysam mı daha iyi olur(4 5 parçadan oluşacak şekilde koyarsan temizlemek kolaylaşır diye düşünüyorum). ardından akvaryumun bir köşesine küçük bir kutu gibi bir şey koyup içini kumla doldurmak ve bir tüp ile içerisine girebileceği güzel ve doğal bir ev yapmak istiyorum. Bir de tırmanma sorunu var akvaryumlar da bu sorunu da vantuzlar ve teller ile bir tırmanma duvarı oluşturmayı düşünüyorum . Onun dışında akvaryuma asma kat yapıp yaşam alanını genişletmeyi planlıyorum.Koşu topunu bu kata koyabilirim.Hangi tür alacağım konusunda pek karar veremedim.Sizce 65 lt lik (30 h 20 70) bir akvaryumda suriye beslenebilir mi. ?
Teşekkürler

Alialp
26.07.12, 12:31 AM
Beslenebilir ama bir müddet.Bir süre sonra suriye hamsterı sıkılacaktır.Tırmanma duvarından kaçabilir.Kum ve halısaha çimini aradan çıkarın iyi duracağını sanmam.Sadece istersen en alt tabana ince kum dök ve 3-4cmlik talaş koy.Ozaman rahat eder.Ama irileştiğinde yağlanma olabilir.Sonuçta çark sevmeyen tırmanıcı hamsterlarda olabiliyor,ilerde kafes almak zorunda kalacaksın.
İlk tecrübense akvaryumla başla derim ama 3-3.5 aya kadar kafes alacaksan.

Alialp
26.07.12, 12:32 AM
Beslenebilir ama bir müddet.Bir süre sonra suriye hamsterı sıkılacaktır.Tırmanma duvarından kaçabilir.Kum ve halısaha çimini aradan çıkarın iyi duracağını sanmam.Sadece istersen en alt tabana ince kum dök ve 3-4cmlik talaş koy.Ozaman rahat eder.Ama irileştiğinde yağlanma olabilir.Sonuçta çark sevmeyen tırmanıcı hamsterlarda olabiliyor,ilerde kafes almak zorunda kalacaksın.
İlk tecrübense akvaryumla başla derim ama 3-3.5 aya kadar kafes alacaksan.

cixmen10
26.07.12, 10:35 PM
ondan degilde kücük merdivenler satılıyor onları sabitle o onda oynar durur.

Alialp
26.07.12, 11:56 PM
Merdiven yetmeyebilir .

cixmen10
27.07.12, 12:00 AM
büyük merdiven yeter.

Alialp
27.07.12, 12:02 AM
Çarkı sevmeyen hamster olabildiğine göre merdiveni kullanmazsa nolucak bilgiç kardeşim??

cixmen10
27.07.12, 12:13 AM
kullanır sen merak etme.