PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yeni hamsterlar

gerdem26
07-24-2012, 03:02 PM
Arkadaşlar şuana kadar çok hamster bakma tecrübem oldu yavrularla birlikte tam 22 hamstere baktm 1 hafta içinde 1 dişi 1 erkek hamster alacağım 1 tane küçük kafesim 1 tane büyük kafesim kafese bağlanılan borularım var ve tüm esyalarda x2 tane yaz bitene kadar ablamla sonra tamamen kendim bakacagım 13 yasımdayım sizce gonzales mi alayım suriyemi ele alışsın istiyorum ama ben ole uyusuk hamstere dayanamam oyun oynayacak carkda dnce borude gezcek yavrulayacak 1dişi 1 erkek alacağım tavsiyeleriniz nelerdir

gerdem26
07-24-2012, 03:21 PM
Arkadaşlar şuana kadar çok hamster bakma tecrübem oldu yavrularla birlikte tam 22 hamstere baktm 1 hafta içinde 1 dişi 1 erkek hamster alacağım 1 tane küçük kafesim 1 tane büyük kafesim kafese bağlanılan borularım var ve tüm esyalarda x2 tane yaz bitene kadar ablamla sonra tamamen kendim bakacagım 13 yasımdayım sizce gonzales mi alayım suriyemi ele alışsın istiyorum ama ben ole uyusuk hamstere dayanamam oyun oynayacak carkda dnce borude gezcek yavrulayacak 1dişi 1 erkek alacağım tavsiyeleriniz nelerdir

cixmen10
07-24-2012, 03:35 PM
gonzales almanı öneririm suriye alırsan büyük ihtimalle kavga çıkar.

Alialp
07-25-2012, 01:30 AM
Bak yazdıklarımı iyi okursan kendin ne alacağına karar verebilirsin.
Gonzalesler ele zor alışır,yavru bulup kendine alıştırman lazım.Ama ani hareketlerinde ısırabilir.Ve de bir dişi bir erkek alacağından bahsetmişsin.Yanyana dursun tek kafeste besleyeyim diyorsan gonzo olur ama ilerde yavru yapacaklarından başına iş açabilir.
Ama elime çabuk alışsın elimde tutayım diyorsan Suriye hamsterı al.Herşey 2x demişsin.Kafesinde 2 tane varsa suriye al dişi erkek ayır.Birine ablan baksın birine sen bak.Sonra 2sinede ayrı kafeslerde bakarsın.Çitfleştirmek istersen kendin çiftleştirirsin.
Ama şunuda belirtmeliyimki bütün hamsterlarda dişiler hamile kaldıktan sonra yada çiftleştikten sonra hırçınlaşabiliyorlar.
Bence Suriye almalısın 2tane kafesin varsa :)

gerdem26
07-25-2012, 02:12 PM
saolun ama gonzo alacağım büyük ihtimal 21 tane olan 1 dişi 1 erkek çiftleştrdm hiç ısırılmadm hiçte kavga etmediler sabahları hep aktiftiler 2 yıl sağlıklı yasadıkdan sonra 21 tane hamstera bakamadım pet shopa sattım

cixmen10
07-25-2012, 02:40 PM
her hamster aynı degildir.sen bir gonzalesin kafesine dokununca bile saldırıya geçiyo öyle hayvanlar.

Alialp
07-25-2012, 04:38 PM
Uysalllarida var emre gonzo besledi 2hafta hic sorun cikmadi :)

CoSa
09-09-2012, 11:16 PM
bende gonzales besliyorum suana kadar bir kere ısırdılar onda da benim hatam var yeni uyanmıştı elime almaya çalıştım ısırdı baskada ısırmadılar. ama bulabilirsem roborovski alıcam.