PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sultan papağanımın alışkanlıkları

köfte
08-24-2009, 07:19 AM
hamsteradmin bilmem bu konuda bilgin var mı, bizim çıtır kakasını yiyor,önceden böyle bir alışkanlığı yoktu vazgeçiremiyorumda. mürekkeb balığı sırtı var kafesinde eksik etmiyorum,kalsiyum ihtiyacı için,bi ara yumurta kabuğunu toz yapıp yemine kattım,değişen bişi olmadı

köfte
08-24-2009, 07:28 AM
poklu fıstığım işte,albümümüz de vardı resmi zaten

hamsteradmin
08-24-2009, 03:24 PM
Bilmiyorum daha önce bir başlıkta bahsetmiştim, sultan papağanlarının çok değişik psikolojileri oluyor, veterinere sor istersen, ya da besleyen arkadaşlar görürlerse cevap yazsınlar. Ek besin vermeye çalış, yumurtanın kendisi mesela.

köfte
08-24-2009, 07:23 PM
çıtır yemez yumurtayı öyle,daha önce sarısından veriyordum,muhabbetime de buna da,muhabbetim iyi durumda şükür-daha sonra pek aramadı. verdiysemde aman aman yemedi,bozuluyor ya da sertleşiyor zaten çok geçmeden yumurta sarısı. fakat ekmeğe deli oluyorlar,sofranın kurulacağını anladıkları anda kafeste dört dönüyor ikisi de, yada elimde bir şey yerken yanlarından geçsem abovv,şak diye yakalıyıorlar ver dercesine çırpınmaları bağırmaları başlıyor. tek kötü huyu bu işte çıtırın kaka yemesi,nolur bilmiyorum. tavşanlarda falan kak yeme durumu normalde, bunda nerden çıktı bilmem ki

hamsteradmin
08-24-2009, 08:18 PM
Oluyor bazen böyle, ama ilk defa bir kuşla ilgili duydum. Veterinerlerin fikrini al istersen. Bir de sarıyla yazma görünmüyor.

köfte
08-24-2009, 10:01 PM
sarı değildi açık yeşildi her neyse değiştirdim turuncu yaptım

hamsteradmin
08-24-2009, 10:25 PM
:D bu da pek görünmüyor ama gene diğerine göre daha iyi :)