PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yavru hamsterin beslenmesi

arda999
07-06-2012, 07:09 PM
Arkadaşlar şimdi yavru bir hamsterin sağlıklı büyüyüp gelişmesi için temel besinler nelerdir?ne sıklıkla verilmelidir ve ne kadar verilmelidir? kusura bakmayın fazla soru sordum ama kafam karıştı :)

Alialp
07-06-2012, 09:04 PM
Soru sorman normaldir,kimse soru sormaktan çekinmesin :)
Yemini suyunu eksik etme,haftada 1-2 kere az meyve verilebilir.Ödüllendirme için çiğ çekirdek verilebilir :)

hamterrr
07-06-2012, 10:10 PM
yumurta beyazı [haşlanmış]

arda999
07-06-2012, 11:19 PM
şimdi yumurtanın ne kadarını kesicem? yoksa yavru olduğu için sadece ek olarak meyve mi vermem geriyor? başka birşey vermemelimiyim oooffffffffff...:( kafam çok fena karıştı bana bir beslenme programı yazabilirseniz çok sevinirim :) lütfen yardım edin...

arda999
07-06-2012, 11:20 PM
şimdi yemi ve suyu her zaman kafesinde bulunucak tamam da ek olarak neler? ne kadar haftada kaç kez ne kadar :(

Alialp
07-07-2012, 03:14 PM
Eve getirilen 1.5 aylık Hamster yavrusuna asla yeşillik vermeyi tavsiye etmem;
Buda sizlere hazırladığım beslenme programı ; (Herzaman yem ve suluk dursun tabbi ki)
Pzt :
Bir kaba bisküvi kırın üstüne laktozsuz süt dökün.Bisküviler ıslanınca tabak dibinde biriken sütü dökün .Sadece ıslanan bisküviler kalsın.(Lapa gibi görünebilir,olabildiğinde az sütlü olsun elinizle sıkabilirsiniz ama yinede kupkuru durmasın)
Salı,Çar:
Sadece yem vermeyi sürdürün.
Per:
Bir parça meyve verin,ama beslenme bölümüne bakın.Yanlışlıkla zararlı birşey vermeyin.Az olarak vermelisiniz.(1 serçe parmak başı kadar)
Cuma:Çiğ papağan çekirdeği ile ödüllendirin fazla vermeyin yağlanma yapar.
Cumartesi:Havuç ezmesi yada (Dışkısı sulanmaya başladıysa patates ezmesi)
Pazar:Normal kuru yem dursun.

Bu beslenme programını dene,hamsterda değişiklik olursa bana bildir.Düzenleme ve yardım yaparım :D Oldumu istediğin?

arda999
07-07-2012, 03:30 PM
çok teşekkürler ali :) işte tam istediğim buydu! :D

Alialp
07-07-2012, 03:37 PM
Hamsterin kafes temizliğini yaparken dışkısına bakmayı unutma ishal veya kabızlık görülürse ona göre günlerdeki besinlerin yerlerini değiştirebilir.Ama bu program oldukça iyi geldi bana :)