PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ya hala karar veremedim :(

cixmen10
06-24-2012, 01:38 AM
benim 2 adet suriye hamsterim vardı kardeş olmamalarına rahmen çok iyi anlaşıyorlardı birgün kafeste birini uyurken buldum digeri ise ölü bir şekilde up uzun uzanmış uyuyordu uyandırdım 2 sinide bulut kardeşini kokluyordu sanki bana işaret verirmiş gibi ben aldırmadım aradan 2 saat geçti hamsterim 2 saattir komadaymış.ve bulut bana anlatmaya çalışyormuş ne yazıkkı yolda hamsteri götürürken öldü :( bulut o gün bugün arkadaşsız tek başına ve hergün uyandıgında kafesin heryerini kokluyor kardeşini arıyor ama bulamıyor çünkü onun kafes arkadaşı artık yok :( ve ben bulut bu aralar çok hırçınlaştı eskiden böyle degildi artık kafesini uyandıgında koklamıyor yemekligine yemek koyuyorum deviriyor.sulugunu kemirdi sulugunu bozdu.çarkının takma yerini bozdu sürekli kafese zarar veriyor.ama bana hiçbir zararı yok 2 adet gonzales almayı düşünüyorum 3 tane kafesim var.bulutla beraber bakıcam onlara kavga çıkarmı onları birtek masanın üstünde buluşturucam kafeslere falan koymucam gonzales bi erkek bi dişi aldıgım için çiftleşecek.erkegi ayırıcak bir kafesim var.bulutta böylece yalnız kalmaz ama aradan bi 5 ay falan geçmesi gerekiyor ailemin durumu şu aralar sıkışık ve hamster istemiyorlar :o

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

gonzales almaktan vazgeçtim ileride onları çift olarak alıcam :) şimdi abiminde baskılarıyla dişi suriye almaya karar verdik :) çünkü bulut artık çok sıkıldı onu çok iyi anlıyorum acaba dişiyle erekek suriye birlikte yaşarmı

Alialp
06-24-2012, 02:24 AM
Suriyeler çift yaşamaz.Sadece birsüre eşlik edip küçük bir tartışma itekleme ölüm kavgasına yol açmış :!:

cixmen10
06-24-2012, 02:53 PM
yok bende çift beraber yaşıcaklar demiyorum :) 3 tane kafesim var dişiyi elvet bakıcak yerim var :) yapmak istedigim şu çiftleştiricem tek yavruyu bana ayırcam digerlerini satcam 10 tl den :D