PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bıcırıklarım :)

emreturkmenoglu
06-11-2012, 06:26 AM
Sultan papağanım çakır:
[Only Registered Users Can See Links]
Merhabaa :)
Bardaktan çok güzel su içiyo ya :D
Buda koca kızım dozer :)
Başak buda dozerin arkadaşı minik yavruları var.:)
Çerez tam bir manyak ilgi istiyor sürekli ilgi vermeyince hart diye elimi ısırıyor ısırırkende bağırıyor ama tüm ilginizi ona verince uçuyor uçuyor ve omzunuza konuyor 7 aydır benimle aldığımda ufacık bebekti nazar değmesin çerezime
Bilgisayar tuşlarını ısırmaya bayılıyor Solda gördüğünüz gibi kendi marifeti o tuşlar -_-
Bu ise bitkili semender akvaryumum şu an kaldırdım yerine yeni gelecek çizgili kaplumbağam için yer ayırdım sahiplenme yolu ile alıyorum çizgililerin satışı yasak olduğu için.

gonzizmir
06-11-2012, 09:52 AM
her nekadar tavsanların kucuk kafeslerı benı tedırgın etsede genel anlamda benım gıbı farklı hayvanları aynı catıda bırlestıren bırını gormek cok guzel ozellıkle semenderıne bayıldım gercı kaldırdım demıssın umarım ölmemıstır...

Alialp
06-11-2012, 01:49 PM
Anneme gösterdim,o kadar hayvana nasıl bakıyor bu insanlar diyor :D
Bu arada annem için 1 adet beta balık beslemek bile işkencedir :D :D

emreturkmenoglu
06-11-2012, 04:33 PM
gonzizmir:tavşanların fotosu eski şimdi 1,30 metre boyunda bir kafesteler yavrularda büyüklerde semender akvaryumunu kaldırdım semenderi satmak zorunda kaldım çok zordu bakımı
Alialp vallahi bakımı kolay isteyince insan 100 hayvana bile bakar :D

Alialp
06-11-2012, 04:44 PM
Bakar evelallah :D

emreturkmenoglu
06-11-2012, 08:15 PM
Di mi bakar :D

Alialp
06-11-2012, 08:39 PM
Bakar bakar :D

emreturkmenoglu
06-12-2012, 02:29 PM
Bakar ama bakar işte :D :D bende tek kanıtıyım :P

Alialp
06-12-2012, 03:21 PM
Bence ikinci kanıt benim amcan,büyük bir bahçesi var bahçesinde 3 köpek 2 kedi var koyun koyuna yatıyorlar.Köpeğin biri sokakta bacağı kırılmıştı onu aldı.Bir kangal ,bir tanede av köpeği 2 tekir kediyle birlikte yatıolar.Mutfak ve salonun ara duvarını kırdırdı.Ordada kocaman akvaryum var30 kadar lepistes var :D

gonzizmir
06-12-2012, 04:16 PM
tabı bıde bakmak var bakmak var bın tane hayvana bılınclı bakmak var farkında olmadan ıskence etmek var onun yerıne ınsanlar bılınclensınler yeterkı ıstıolarsa sadece unkurdu baksınlar :D

Alialp
06-12-2012, 04:24 PM
Makale hazırla bize dostum :)

emreturkmenoglu
06-12-2012, 09:58 PM
Herkes bakabileceği kadar canlı almalı ? ben bakabileceğim kadar canlı bakıyorum bu gün 1 çizgili kaplumbağa birde kırmızı yanaklı kaplumbağa sahiplendim hayvanların parayla satılmasına KARŞIYIM. Karşıyaamm !! :p

Alialp
06-13-2012, 12:27 AM
Doğru diyon :D

emreturkmenoglu
06-15-2012, 01:50 AM
Doğru derim ben :D

emreturkmenoglu
06-15-2012, 11:15 PM
Teytek :D

gonzizmir
06-18-2012, 08:37 PM
parayla derken :) tıcaretıne ben de karsıyım ama ıstısmar ılla oluyor,ınsanlara guvenmek zor ayy cok sevıyorum ama durumum soyle boyle bedava sahıplenıp satıyorlar ve bunu karsayıyor ınsanlar! sevdıklerı ıstedıklerı sey ıcın bedel odemelı para bence de karsılıgı degıl ancak bırsey olmalı....

Alialp
06-18-2012, 09:07 PM
Hayvan Ticareti farklıdır.Bir canlıyı parayla alıp satmak pis birşeydir.Ama sen kendine dost alıyorsan birşeyler vereceksin.O hayvana bakana iyi davrana vereceksin.Köydeki veya köye gitmiş dostlarımız bilir.Kurban alındıktan sonra çobana ÇOBAN SAĞLIK parası verilir.Bir nevii teşekkürdür.Bu gelişerek hayvanın parası olmuştur.Bence çok iyi oldu.Her önüne gelen almamalı,bebeğin doğduğunda oğlun olduğunda dktora para verirsin.Onun gibidir.Ve bu seçimi en iyi para yapar.Ticaretin içine düşmeden...

emreturkmenoglu
06-19-2012, 04:57 AM
Bakınız ben kesinlikle sahiplendirme yoluyla almadan yanayım aldığım kişi okuyacağı için yurt dışına gidecekti bende sahiplendim hiç bir canlı parayla satılmamalı zaten kaplumbağalarda satılmamalı papağanlar bu hayvanlar sahiplendirilmeli. Ayrıca siz bana şu an sahiplendiğim hayvanı alıp satmışım gibi bir muamele koyduğunuzun farkındasınızdır sanırsam bu lafı duymamış olmak istiyorum.. :) Ali teşekkürler şöyle demeliyimki sahiplendirme en iyi yöntemlerdendir zaten ben ve bir forum var orası hayvan ticaretine karşı bu sebeple ben hayvan ticaretine karşıyım dedim ve zaten olmamalıda her neyse. teşekkürler.

gonzizmir
06-19-2012, 02:49 PM
Bakınız ben kesinlikle sahiplendirme yoluyla almadan yanayım aldığım kişi okuyacağı için yurt dışına gidecekti bende sahiplendim hiç bir canlı parayla satılmamalı zaten kaplumbağalarda satılmamalı papağanlar bu hayvanlar sahiplendirilmeli. Ayrıca siz bana şu an sahiplendiğim hayvanı alıp satmışım gibi bir muamele koyduğunuzun farkındasınızdır sanırsam bu lafı duymamış olmak istiyorum.. :) Ali teşekkürler şöyle demeliyimki sahiplendirme en iyi yöntemlerdendir zaten ben ve bir forum var orası hayvan ticaretine karşı bu sebeple ben hayvan ticaretine karşıyım dedim ve zaten olmamalıda her neyse. teşekkürler.

Yanlıs anlasılma olmasın benım yazım sana degıldı hıc bır zaman genel yazdım bu ara benzer bır sorun yasıyorum da onun kızgınlıgıyla yazmıstım kusura bakma lafım sana degıldı :)

emreturkmenoglu
06-19-2012, 04:33 PM
Yok önemli değil ben yanlış anladım :)

Noqard
07-31-2012, 03:09 AM
gardaş snde hayvan sevgisi var nabacan okadar hayvanı :D o parayı biriktir kendine ev al daha iyi :D :D :D bir tane hayvan al yeter kendi karnını doyuramıcan yanlış anlama :D

emreturkmenoglu
08-19-2012, 05:46 PM
Hayvan beslemek demek karnını doyuramayacaksın demek değildir.
Eğer bir hayvan aldıysam elbet onunla ilgilenirim ama bu dediğiniz biraz saçma olmuş.
Ben yemekte yerim karnımıda doyururum.
Hayvan sevgisiyle dolu bi insanım yani hayvanlar bana huzur veriyor
Kendime ev alamam :) ailemle mutluyum
meslek sahibi olunca alırım :D