PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muhabbet kuşum kivi

Alialp
06-11-2012, 04:15 AM
Öleli aradan 1.5-2 yıl geçti.İlk muhabbet kuşumdu,tüyleri öyle pek parlak değildi ama zekiydi.Elimi masaya koyup köprü yapardım içinden geçerdi.Dur ve kaç komutlarını öğrenmişti.Aklıma geldi paylaşayım dedim.Senide unutmadım Kivii :(
3541
3542
3543

gonzizmir
06-11-2012, 10:04 AM
ahh muhabbetler yok mu o mınık kucuk bedenlerıne sıgdırdıkları sevımlılıklerıyle kalplerımızı fethedıyorlar kucuklugumden berı kactane besledım sayısını bılemıyorum ama her bırının ayrı ozellıklerı ayrı guzellıklerı vardı ama bazıları hala ozletır kendılerını....
senı cok ıyı anlıyorum suan bende de 4tane var ama sayısı artınca bızle ılgılenmeyı bırakıp kendı ıclerıne donuyorlar bu onlar ıcın ıyı belkıde ancak bızım "evcıllık" anlayısımızdan uzaklasıyorlar :S

Alialp
06-11-2012, 01:58 PM
Benim şuana kadar 2 adet muhabbet kuşum oldu.Hepsini tek tek besledim.1.si kiviydi komut bilirdi.Sokağa çıkarabilrdim,tünelcilik oynardık.Sonra öldükten sonra 1.5-2gün ağladım.Babam durumuma üzüldü.koskaca delikanlı ağlarmı böyle diye.Gidip bir muhabbet kuşu aldı.Ama o 1 yaşında iri bir kuş 2 gün boyunca yanında durup 8-9 saat konuştum.Sonra elime yem koydum,içeri soktum hemen elime atladı bende yem ver sandım.Serçe parmağımı bir tuttu,koparacak sandım.Elimide çekmedim,çeksem kuşun kanadı kapısına takılırdı.35-40 sn tuttu.Sonra bıraktı,çığlık attı.Parmağımda derin bir yara oluştu.Anladımki bu kuşa önceden kötü davranmışlar.Snra velhasım nasıl olduysa babam kızdı ve kuşu geri iade etti.Bende köpeklerimle idare ettim :)

emreturkmenoglu
07-06-2012, 11:44 PM
Çok sevimli ama belliymiş öleceği çünkü kanatları sarkık duruyo :(

Alialp
07-07-2012, 03:08 PM
Ozamanlar çok acemiydim jiletgöğüs gibi bir hastalığı varmış.Gün gittikçe eridi gitti.Tüyler kaldı.Bir gece eve gitmedim sabah ölmüştü.Ama o günden beri bütün hayvan hastalıklarına bakıyorum Muhabbet kuşlarının ishali tüydökümü hamster yara kesikleri falan filan.Ama halen çok üzgünüm kendime çok kızıyorum :'(

Noqard
07-31-2012, 03:06 AM
benimde eskiden kaç tane vardı :'( 10 u geçmiştir heralde hepsi öldü birisi neden öldü bilmiyom öbürsünleride bilmiyom :D bitanesnini üstüne basmışştım yanlışlıkla bi tanesninidde babam kafesinin kapağını açtı kuş gitti adını unuttum kaç yıl olodu ama büsürü vardı hepsinide seviyorum :'(

berkvenedik
05-08-2014, 06:32 PM
Allah rahmet eylesin kardeşm çok tatlıymış :)