PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pofuduk'un Cinsi Nedir

Desouza
06-04-2012, 12:08 AM
Öncelikle herkese iyi forumlar
Arkadaşlar Pofuduk yaklaşık 1.5 aydır benimle birlikte. İkimiz çok iyi anlaşıyoruz bazen evin içinde gezdiriyorum bazen dışarı çıkarıp bahçede dolandırıyorum bazen birlikte bilgisayar bile oynuyoruz :D 1.5 aydır bende ama bi türlü cinsini öğrenemedim. Gonzales olmadığı kesin ama suriye mi guienna pig mi onu öğrenmek istiyorum. Yardımcı olan arkadaşlar şimdiden teşekkürler...
[Only Registered Users Can See Links]

Charleton
06-04-2012, 12:33 AM
Guinea pig değil. Bu bir Syrian (Suriye)'dır. Guinea pig başka bir kemirgen "cinsidir". Hamster türü değildir. Cins-tür kavramları farklı şeylerdir.

Alialp
06-04-2012, 12:53 AM
Guinepig tavşan boyutunda olur.Sendeki sıradan bildiğimiz Syrian hamster :)

Desouza
06-04-2012, 01:39 AM
bende syrian dedim ama arkadaşlarım pig falan diyince biraz kafam karıştı açıkçası :) he bu arada demin bilgisayar oynarken hoparlör kablomu kemirip kopardı şimdi tamir için uğraşıyorum :(

Charleton
06-04-2012, 01:46 AM
Aman diyeyim kablolardan uzak tut. Hem maddi hem manevi hüsran sonrası :)

Desouza
06-04-2012, 01:53 AM
Aman diyeyim kablolardan uzak tut. Hem maddi hem manevi hüsran sonrası :)

birlikte bilgisayar oynuyoruz onunla bugünde çıkardım bilgisayar başına çıkarır çıkarmaz wooferın kablosuna gitti aldı kemiricekti kovaladım geldi yanıma oturdu bende oyuna daldım bi baktım sol taraftan ses gelmiyo bide ne göriyim kabloyu kemirmiş bide oturmuş başında sanki dalga geçer gibi beni bekliyo :D hemen kafesine koydum ve tamire başladım iyiki elektronik bölümünü okuyorum yoksa kaldır at çöpe :D

Alialp
06-04-2012, 01:58 AM
Hayvan çarpılıp gitmesinde sen gerisini halledersin :D

darkbasar12
06-11-2012, 05:28 PM
Arkadaşlar pig domuz demek o yüzden asla olamaz ama ginepik die bi kemirgen var hamsterle tavşan karışımı ama çok korkak tavsiye etmem

Alialp
06-11-2012, 05:37 PM
Şu konuya açıklık getireyim.Guinepigler ne hamster ne de tavşan domuz karışımı değildir.Sadece andırdıkları için isimleri öyledir.Guinepigleri öldürseniz dahi ısırmazlar.Aşırı korkak değildirler.Tavşanın özelliklerine sahiptirler.Tüylerini saç gibi kullanabilirsiniz.Şekil verin fön çekin.Ilık suyla yıkanabilir,önceden dağ bölgelerinde (Batıda) kendi halinde yaşardı.postu için avlandı.Saldırmadığından nesli tehlikeye girdi.Ardından evhayvanı olarak beslenmeye başladı.Evine hayvan alıcak arkadaş için benim sıralamam;
1)Hamster:Şirin tiplemesi ve tatlı koşuşturması = 10-60 lira arası = masrafıyla 40-300 arası
2)Muhabbet Kuşu:Konuşturursunuz,sizi güldürür= 20-45 lira arası =masraflarıyla 40-100 arası
3)Guinepig Temizliğini iyi yapmassanız tavşan gibi kokar. =50-75 lira arası =masraflarıyla 90-300 lira arası
4)Kaplumbağa-Balıklar: Konuşmaz iletişimiz olmaz.Öle bakarsınız = 2-20 lira arası=15-300
NOT:İsteğe göre kafes büyütebildiğinden ortalama en fazla ve ortalama en az fiyatı yazdım.İsteyen pirana besler tank yapar.İsteyen hamster/guinepig çiftliği yapar :D
Herkese İyi Günler

Ataberk
09-12-2012, 04:34 PM
bnim hamsterimde dün akşam aldım koydum gezsin diye geldi bnim mausemin kablosunu kemiriyo alıyom başka yere götürüyom yine geliyo kemiryo :D en sonunda kafesne koydum :D