PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ev içinde kedi besleyen var mı?

Hamster_fun
08-22-2009, 11:27 PM
Evde kedi bakımı hakkında bilgilerinizi, zorlukları, hoşunuza giden yönlerini paylaşır mısınız?

Kedi sahiplenme düşüncesindeyiz. Köpek almayı düşünüyorduk fakat köpekler için bahçeli ev gerekiyor. Evde pek sağlıklı bakılamıyorum sanıyorum. Sultan papağını ve kedi alma düşüncesindeyiz. Almadan önce kedi besleyenlerden fikir edinebilirsek kararımızı bu yönde vermek istiyoruz.

Teşekkürler...

hamsteradmin
08-22-2009, 11:31 PM
Merhabalar evimde birden fazla kedim var. Kediler kendi kendilerine yetebilen yapılarıyla köpeklerden daha az emek istiyor, kendilerine daha fazla hayran bırakıyorlar. Eğer ortalama 15 yıl, çocuk sahibi olmak, taşınmak, alerji vs sebebiyle hiçbir şekilde bırakmam diyorsanız, hiç düşünmeyin bir kedi sahibi olun derim.

Hamster_fun
08-22-2009, 11:47 PM
Peki tüyleri ve tuvalet ihtiyaçları sorun yaratmıyor mu? Bildiğim kadarıyla tüyleri günlük tarandığında tüy dökülmeleri minumuma iniyormuş. Stres ve mevsimsel durumlar hariç.

Bebekler içinde dezavantajlarını iyi bilmek gerekli tabi ki. Şu an herhangi bir sorun yaratmaz ama ileride bebek sahibi olursak bizi ne gibi sorunlar bekliyor olacak araştırmak lazım.

Kedilerinizin ırkı nedir?

hamsteradmin
08-22-2009, 11:59 PM
Tüy dökülmesi tek kedide çok azdır. İnsanların saçlarının dökülmesi gibi illa ki tüy dökülmesi olur, bunu sorun edeceksek önceden iyi düşünmek gerekir. Bebekler için bilimsel olarak artık bağışıklığı artırıcı etkisi olduğu kanıtlandı hayvan beslemenin. Parazit iğneleri belli aralıklarla yapıldığı sürece hiçbir zararı yoktur. İğneler çok sık yapılmasa bile bir kediden bir şey bulaşma riski çok çok düşüktür.

Kedilerimin arasında iran da var, ama çoğunluğu sarman tekir cinslerinden. Özelden cevaplayabilirim sorularınızı...

toLqa
08-23-2009, 12:22 AM
ßurdan devam etseydiniz bende merak ediyorum kedileri :)

Hamster_fun
08-23-2009, 01:04 AM
ßurdan devam etseydiniz bende merak ediyorum kedileri :)

:)Hamsteradmin bu konuda oldukça tecrübeli ve güzel bilgiler edindim kendisinden. Teşekkür ederim.

Eminim sorularınız doğrultusunda hamsteradmin size yardımcı olacaktır bu konuda.

hamsteradmin
08-23-2009, 01:26 AM
Rica ederim :) Tolgacım kedilerle ilgili birebir sohbet etmek için özel mesaj sistemini kullandık. Sormak istediğin varsa sorabilirsin.

toLqa
08-23-2009, 05:39 AM
Teşekkür Ederim :) ßende ßiraz Araştırdım Netten Ama Henüz Kedi Konusunda aiLemi İkna Edebilmiş Deilim Fakat Çalışmalar Devam Ediyor :D

hamsteradmin
08-23-2009, 05:44 AM
Alırsın inşallah :)

...:::MıSıR:::...
01-11-2010, 09:09 PM
Benim de bi kedim var karaboncuk. hamsteradminin de dediği gibi kedinin fazla tüyü dükülmez. Ayrıca kediler fazla ilgi ve emek isteyen hayvanlar değil. İnşallah sen de bi kedi alırsın. :)

Karbeyaz
09-08-2010, 09:23 PM
Merhabalar evimde birden fazla kedim var. Kediler kendi kendilerine yetebilen yapılarıyla köpeklerden daha az emek istiyor, kendilerine daha fazla hayran bırakıyorlar. Eğer ortalama 15 yıl, çocuk sahibi olmak, taşınmak, alerji vs sebebiyle hiçbir şekilde bırakmam diyorsanız, hiç düşünmeyin bir kedi sahibi olun derim.

işte onu bizimkilere anlatamıyorum..:)