PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamster Yaşam Alanı/Kafesi Nasıl Olmalı

Alialp
21.05.12, 01:11 PM
Arkadaşlar hamster alacaklar için kafes nasıl olmalıdır,içinde neler bulunmalıdır.Bunun gibi sorularınızı cevaplayacağım.Resimlerle destekledim
1)Hamsterınız için eğer suriye hamsterı ise kafes biraz daha büyük olmalıdır.Çünkü ebatları daha büyük oluyor.
2)Alacağınız kafes tırmanmaya elverişli olmalıdır.Kafesin telleri dikey değil yatay olmalı ki hamster tırmanabilsin.
3)Tabiki sadece tırmanmayla olmaz.Enerjisini atabileceği oyuncak vb. eşyası olması gerekli;
a)Koşu Çarkı:Formunu korur.
[Only Registered Users Can See Links]
b)İçeri koyacağınız boru parçaları(temiz,kokusuz ve hamstere zarar vermeyecek):Evinde uyumak istemedğinde köşe kuytu çekilmesi için,isterseniz kafesin içine direk bırakabilir yada birleştirebilirsiniz
c)Ev:Kesinlikle evi olmalı,kafeste kendini doğası gereği rahat hissetmez.4Köşe kapalı bir yer olsun isterler.Bu işi hamster evi görür.
d)Hamsterball:Hamsterın evinizde gezmesi için fakat asla ve asla sürekli ve uzun süreli çıkarmayın.Kafese geri koydunuğunuzda tekrar gezmek ister ve telleri kemirir.
e)Sizin zevkinize göre başka oyuncaklar.
4)Suluk ve yem tabağı olmalı.Aç bırakamazsınız :) ve direk talaşın üstüne yemini attırıvermeyin.
5)Hamsterınızın rahat etmesi ve odanızın kokmaması için en kaliteli altına talaş koyunuz.(marangozun tahta talaşı değil)Petshoplardan sıkıştırılmış talaş alınız.Veya altına havlumsu şeyler koyun.Gazete parçaları veya gazete koymayın.Mürekkebin kokusu rahatsız eder.

-ErgünCan-
21.05.12, 10:28 PM
Konu için teşekkür ederiz , ancak sitenin ekleme özelliğini kullanarak eklerseniz ,okuması daha kolay olacaktır.

Alialp
21.05.12, 10:33 PM
Sitenin ekleme özeliği hangisi ben direk Grafik Ekle tıklayarak yapıyorum :)

-ErgünCan-
21.05.12, 10:35 PM
Grafik eklenin bir üstündeki ok işaretinin,hemen sol tarafındaki işarete tıklayarak, sitenin ekleme özelliğini kullanarak eklemiş olacaksınız :)

Alialp
21.05.12, 10:59 PM
Birdahaki konuya dikkat edeceğim :)

cago123
14.09.12, 07:46 PM
Sağolasın İşime Yaradı.