PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamsterım ile ilgili birkaç soru

wqlky
05-20-2012, 10:09 PM
Hamsterimi alalı 3 hafta oldu. Türünden emin değilim gonzales ya da suriye
Bazen uyandırmak zorunda kalıyorum uyandırdığım zaman korkutuyorum sanırım.
Korktukları zaman çarklarına kaçıp orada koşmaya başlarlar mı?
Dışarı çıkarıyorum topunda geziyor ellemeye falan çalışıyorum kafasına dokunmadığım sürece ellememi umursamıyor ama kafasına dokunduğum anda sıçrıyor. Kafesine girince de tellerini dişlemeye başlıyor, topla dışarı çıkarıp ellemeye çalışmadan kafesine koyarsam kafesini dişlemiyor acaba bunu da mı korktuğundan yapıyor ?

Bazen elimden yemek yiyor bazen yemiyor. Çoğunlukla elimin kokusunu aldığında elimden uzaklaşıyor bu benden korktuğunu mu gösterir?

Birde ev aldım evinde değil de borularda yatıyor ben evine alışsın diye şimdilik boruları söktüm acaba yanlış mı yapıyorum?

Birde hiçbirşeyi sevdiremedim ne muz yiyor ne elma ne kaju ne fındık... birtek yulaf ezmesini çok sevdi ama zararlı mıdır bu ona malum suyla temas edince şişiyor yulaf ezmesi?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler

Alialp
05-21-2012, 03:22 AM
Yulafn sorun açacağını sanmam.Fakat borularını geri tak ne kadar geniş alan olursa o kadar rahat eder.

mert1221
05-21-2012, 06:48 AM
Suriye olduğunu düşünüyorum benimde suriyem vardı kafes tellerini kemirmesinden yatamazdım bende geri verdim gonzales aldım disi ve erkek olarak , çok sakin ve sevimliler , suriyeyi dışarı çıkarttığında dış dünyayı daha çok keşfetmek istediklerinden geri kafese koyduğunda ara sıra gelip dişlerler ondan fazla dışarı çıkarmanı önermem

Alialp
05-21-2012, 12:37 PM
mert1221 sana katılıyorum ; hamsterlar dışarı çıkarttığında alışır hep çıkmak ister artık 3 günde 1 çıkarman veya kafese onu oyalayacak daha çok materyal koyman iyi olur :)

Charleton
06-03-2012, 12:27 AM
Senin istediğin yerde değil, onun istediği yerde uyuması daha iyi olur. Seni kaldırıp orada yatmayacaksın, burada yatacaksın ulen diye mutfağa koysalar hoşuna gider mi ? :D

Alialp
06-03-2012, 10:26 PM
Hamsterlar 4 tarafı kapalı kendini güvende hissedikleri yerde uyur.Borularda kendini güvende hissetmiş :)

cixmen10
06-24-2012, 03:00 PM
alialp ben boruyu pek önermem açıkçası ben ilk borulu 3 katlı kafes aldıgımda hamster borudan çıkmaz oldu sadice yemek yimek için aşagı iniyordu en sonunda 2-3 gün sonra yemekliginde agzına yemekleri dolduruyordu boruda çıkartıyordu.en sonunda tuvaletlerini orda yapmaya başladı üstünü çok kirtletti bende boruları temizliyemiyordum ama aldırmadım.en sonunda sabah bi kalktım baktım sulugu götürmeye çalışıyor.hemen boruları tıkadım torbayla artık giremiyor evinde uyuyor.

arda999
06-24-2012, 03:33 PM
Senin istediğin yerde değil, onun istediği yerde uyuması daha iyi olur. Seni kaldırıp orada yatmayacaksın, burada yatacaksın ulen diye mutfağa koysalar hoşuna gider mi ? :D

mutfakta güzel yemek varsa tabi hoşuma gider :D

Alialp
06-25-2012, 12:20 AM
Bamya pırasa kara lahana yermisin?

arda999
06-25-2012, 11:05 AM
bamya ve lahana neyse de pırasadan uzak dururum :D