PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kafes tellerini kemiriyor!

JJJoker
08-22-2009, 10:28 AM
İyi günler 3 gün önce aldığım 1 aylık bir hamsterim var.Uyandığında ilk işi kafesinin tellerini kemirmek, telleri kemirdikten sonra kafese tırmanıyo hopluyo zıplıyo biraz yemek yedikten sonra tekrar uyuyor. (kafesin ebatları 20x30x30)(enxboyxyük)
Birde elimle yiyecek uzatığımda yiyeceği alıp hemen çekiliyo, 2 defa elime aldım ,ama zorla çünkü elimi uzattığım an kaçıyo dokunmaya kalksam yavaşça, aniden sıçrıyor.
Sizce teleri kemirmemesi için yeni kafes mi almalıyım?(Veya akvaryum nasıl olur)(tavşan kafesi alsam nasıl olur telleri biraz aralıklı oda 1 aylık kaçabilir mi)
Elime ve bana alışması için daha ne yapmalıyım???

Şimdiden teşekkürler....Saygılar

Seg
08-22-2009, 11:38 AM
telleri kemirmesinden şikayetçisin :) arkadaşım hamster dişlerini törpülüyor kafesi küçük olduğu için hoplayarakta enerjisini atıyor. ;)

Daha büyük kafes al ve günde 1-2 saat sal sakın akvaryumada koyma ;) haa birde kafes suriye için küçük,gonzales mi acaba ?

tavşan kafesi alırsan tellerden kafasını sokup çıkabilir yada kafası sıkışır :(

Çiko
08-22-2009, 12:25 PM
Kafesin telerini kemirmesi ya sıkılmıştır dışarı çıkma istegindendir yada dişleri kaşınıyorur kaşıyacak birşey arıyordur.Akvaryuma kemirme taşını sulugunu yerleştire bileceksen neden olmasın ve akvaryumun üstü açık olacaksa neden olmasın ki?Tavşan kafesinin sneinde dedigin gibi teller arası boşluk çok olur yani kaçamsı çok rahat olur egerki bir hamasterın başı biryerden geçerse vicudu rahatlıkla geçecektir,çünkü vicudu okadarki esnektir.Ayrıca akvaryuma vercegin parayı 2 li satılan kemirme taşına ve bir adet hamster topuna versene hem daha iyi olur.(Hem bu şekilde dişi kaşınsa taşı kemirir,Canı sıkılsa topuna bırakıp salarsın eve.)

ThunderDevil
08-22-2009, 12:37 PM
Arkadaşım bende ilk aldığımda öle elinde yiyecek ver ben kaşar,marul,havuç veririm hep alışır sana elini aldığında elin yemek kokmasın yada ıslak olmasın ısırabiliyo oynıcam diye uğraşma orayı tanısın sürekli kokluyor ben alalı 1 ay falan olmuştur hala dışarıyı kokluyor ama alıştı elime dışkısını yapabiliyor:D

Çiko
08-22-2009, 01:29 PM
Hamster her zman koklar alışsada alışmasada bazen kafesinde yol bulmak içinde yeri koklar,aslında eline alabilmen için bir yöntem daha var hamsterım sert dışkısı varya aslında onu eline biraz sürsen yada arka kuyruguna elini sür hemen idrarını yapacaktır en aından bir damlası eline gelse senin elini benimser ısırmaz çünkü hamster kendi eşyalarına ve yuvasını untmamak için sürekli idrarını bırakır ve bu şekilde yabançılık çekmez gücenle yuvasında uyur bence dene.:)

toLqa
08-22-2009, 01:48 PM
ßen hamsterimi aldığım gün hmn elime almaya başladım ilkten bikaçkez ısırdı ama snradan alıştı elime sevgi ile olan bişey bu hakkaten sevgini anladığı zmn ters tepki vermiyor bazen elimde sıkıldıqı zmn yere inmek için ısırıyor bunun dışında hiçbişe yok
eline alışması için elinden yiyecek var ona sık sık mesela çekirdeğin kabuqunu kır içini ver bunu hiçbişeye değişmiyolar :)

hamsteradmin
08-22-2009, 02:26 PM
Tavşan kafesinden dakikada çıkar, kafasının geçtiği her yerden geçebilir hamsterlar. Kafes tellerini kemirmesi dışarı çıkmak istemesinden. Eline alıp okşadıktan sonra hamster topuna koyup dışarda gezmesini sağlayabilirsin, her gün yaparsan, o saati bilir ve onun dışında kendini hırpalamaz.

JJJoker
08-22-2009, 04:37 PM
Hem cevaplarınız hemde böyle güzel bir site oluşturduğunuz için teşekkürler.
(suriye hamsterı)

Seg
08-22-2009, 06:06 PM
Şimdi bir sorun olmaz ama büyüdüğünde güzel geniş bir kafes alarak hamster'ını rahatlatabilirsin,forumu biraz incelersen nasıl oyun alanı yapılacağı hakkında bilgide edinebilirsin,pet şişeler vs.

Akşamlarıda salmayı sakın unutma-enerjisini atsın.

Mustafa96
08-24-2009, 04:02 PM
benimkide telleri sık sık kemirio :D