PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iquana besleyen vaR mı ?

toLqa
08-21-2009, 05:43 PM
Merhabalar

Bir iquana almayı düşünüyorum, besleyenler varsa görüşlerinizi almak istiyorum nasıl bir hayvandır bakımı kolaymı vs..

Sevgiler

Çiko
08-21-2009, 06:09 PM
Kuyruk hamleleriyle meşur bir hyavandır benim bir arkadaım besliyor şuan onun ki şimdi küçük ve kuyruk hamsleleri açıtmıyor büyünce ne yapar bilinmez.Ama bu tür hayvan evde meslemeye musait degil her ne kadar evde yerde yapsanız koça kafeside olsa heder olurlar onların dogasında olanları bulup eve getirmekte bir okadar zordur vede imkansızdır her an yer sıkıntısı her an hastalıgı yani heder olcak hayvancagız ve bence gelinde bırakalımda böyle sürüngenler dogalarında gül gibi geçinip gitsin.

hamsteradmin
08-21-2009, 06:21 PM
Evet kesinlikle Çiko.

toLqa
08-21-2009, 07:48 PM
Burdaki herkezin sevdiği bir hayvandan örnek verelim :) Hamster da doğadan gelen bir hayvandır... ne yani hamsteri bir insan laboratuarda kendimi üretti ? hayır tabiki doğadan alındı bir şekilde bişeyler yapıldı bu zmna getirildi şimdiyse evcil hayvan olarak biliniyor...

İquanada bu şekildedir bnm alıcağım iquanayı adam gidip tarladan yakalıcak bna satıcakmı sanıyorsunuz :D bunlarda hamster gibi Yavruluyor çoğaltılıyor yavruları satılıyor :)

Ayrıca bu hayvanlar için özel şeyler var mesela kırmızı ışık, ısıtıcı vs.. gibi ayrıca kafesleride onların hoşuna gidicek şekilde döşendiği zmn hiçbir sorun kalmıyor...

Evinde nil timsahı besleyen insanlar var iquana neden beslenmesin ki ;)

hamsteradmin
08-21-2009, 08:30 PM
Hamster için de aynı şeyleri düşünüyorum. Fakat iguananın ev ortamına adapte olması daha zor malesef. Bu hayvanların getirilme koşullarını bir bilseniz. Gerçekten de yavruları yakalanıp araçlar içinde ülkeye sokuluyor. Yüzlerce yavru su kaplumbağasının araç içinde istiflenmiş resimleri var, bulunca yayınlarım burda. O kafeslere gelene kadar acımasız bir süreç var. Hamster için ısıtıcı gerekmiyor, uv lambası gerekmiyor, ağaçlara iguana kadar ihtiyacı da yok. D vitamini üretmek için güneş ışığına ihtiyacı yok hamsterın. İguana doğrudan bir doğadan koparmayla eve geliyor. Biz almasak petshoplarda satılmayacak hiçbir hamster, su kaplumbağası, iguana...

hamsteradmin
08-21-2009, 08:32 PM
Taşındıkları resmin olduğu linki bulunca göstereceğim.

toLqa
08-21-2009, 08:54 PM
dediğim gibi isteklerini karşıladıqımızda iquana açısından hiçbir sorun kalmıyor... ve şuanda piyasada her türlü iquana gereksinimi mevcut yani hamster gibi evde bakılabilir tek fark iquana biraz daha masraflıdır :)

hamsteradmin
08-21-2009, 08:56 PM
yine de iguananın fikrini almak lazım, kaç metrekare yetecek ona diye...

toLqa
08-21-2009, 08:59 PM
Hamsterim.com gibi iquana besleyenler için kurulan siteler var oralarda detaylı bir şekilde yazıyor kaç cm kafes almalıyız içine ne koymalıyız vs... :)

Çiko
08-21-2009, 09:19 PM
Malesef tolga beni iyice yalnış anlamışsın hamsterla aynı keseye koyamasın aynı şey degil ayrıca insanların evde nil timsahı besldigini sötlemişsin o nil timsahlar en fazla taş çatlasın 2 ay yaşıyor kimsinin ki 1 haftaya bile gitmiyor niye çünkü dogada buldukları herşey ev ortamında saglanmıyor dışarıda satılan tüm malzemeleri almaksa en fazla ölümlerini biraz daha geciktiriyor.Hamsterlar topragın altında yaşan ve güneşin ilk saateleri ve son saatlerinde çıkıp yem araralar ve tekrar evlerine geri gelirler bunu kendi evimizde saglamamız en fazla bir kafes bir yemlik bir kutu bir suluga bakar gün boyunca evinde uyur yem araaya çıkınca evinden yem alır ve tekrar evine geri gider ha kafes çok geniş degilse daha büyük bir kafes yada ev ortamaına alıştırmak yetecektir,Hamsterlar kimi zaman kafeslerinin büyüklüklerine aldanıp kafes içerisinde olduklarını unutabilir.Yani düşünün artık o kadar ki rahat ederlerki.

toLqa
08-21-2009, 09:38 PM
Saçmalıyorsun çiko nasıl ki hamster evde besleniyorsa hamstere istediği ortam sağlanıyorsa iquanada beslenebilir diyosun ki 2 ay yaşamıyor nil timsahı (: ondan bundan duyduğun şeylere kanıp burda qelip bana söyleme arkadaşım bakmasını bilenler evlerinde köpek balığıda besliyor nil timsahıda iquanada anladın bakmayı biliceksin yeterki herneyse ben besleyenlerden fikir almak için açtım konuyu daha yazmazsan seviniyim ok

hamsteradmin
08-21-2009, 09:49 PM
Hamsterim.com gibi iquana besleyenler için kurulan siteler var oralarda detaylı bir şekilde yazıyor kaç cm kafes almalıyız içine ne koymalıyız vs... :)

Elbette siteler de var, doğaya denk olduğu sanılan imkanlar da var, ama bu şuna benziyor, bir insanı süresiz bir eve kapatıp yiyecek her şeyin var, her ihtiyacın var işte, demeye benziyor.

Tabi bunlar benim fikirlerim, Çiko'nun da fikirlerine saygı göstermeni öneririm, herkes katılımda bulunmak için burda. Sevgiler

Çiko
08-21-2009, 09:49 PM
Bu yazdıgım son olsun çünkü akrşılık vermek zorundayım sürüngenle le kemirgeni aynı kesede tutuyorsun,sürüngenle balıgı aynı kesde tutuyorsun ne diyeyim dilerim istedigin bilgiyide bulup beslemeye başlarsın.

toLqa
08-21-2009, 10:20 PM
ee cvp yok mu arkadaşlar ? :D

yaw çiko ne alaka be kardeşim balıkta kemirgende sürüngende evde bakılabiliyor aynı keseye koymak deil evde inek bile beslenir hayvanın cinsine bakıp ımmm yok bu beslenmez denebilir mi ? Anladın sen onu ;)

Besleyen Varsa (sanırım yok ama bir ihtimal :D) cvp Bekliyorum...

toLqa
08-21-2009, 11:57 PM
Elbette siteler de var, doğaya denk olduğu sanılan imkanlar da var, ama bu şuna benziyor, bir insanı süresiz bir eve kapatıp yiyecek her şeyin var, her ihtiyacın var işte, demeye benziyor.

Tabi bunlar benim fikirlerim, Çiko'nun da fikirlerine saygı göstermeni öneririm, herkes katılımda bulunmak için burda. Sevgiler

öyle ama bn besleyen arkadaşların fikirlerini istiyorum yorum almak deil amacım sevgiler

icha
08-24-2009, 06:54 PM
öyle ama bn besleyen arkadaşların fikirlerini istiyorum yorum almak deil amacım sevgiler

siteye yeni üye oldum belki gec olcak ama eger hala fikir almak istersen ben uzun süredir iguana besliyorum sormak istedigin birsey olursa yardımcı olurum :)