PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çiftleştirme zmanı geldimi? birkaç soru?

Çiko
21.08.09, 02:16 AM
Ya yarın gidip pet shoptan bir tanede erkek hamster almak istiyorum sizce acelecimi davranıyorum çiko 4 aydır benimle sizce beklemelimiyim yoksa şimdi tam zamnı mı?Birde diyorum ki mesla ben hamsterı alsam ama hamster(erkek) benim çikoya göre küçük olursa bir sorun çıkar mı yanna bırakıpta sonra birisin ölümünü görmek resmen bir facia olur ve dayananmam ben ya :( şimdi uzak degil aslında pet shop 1 saatlik yol ama biraz masarflı yani gitgel yapamayacagım birşey umarım yarın erkek ve 3+ aydan büyük bir hamster bulurum zaten alır almaz çiftleştirmeyi düşünmüyorum şöyle 1 ayda bize alışsın sonra aslında okulda açılıyor ama ben onlara yeteri ilgiyi verebilecegimi düşünüyorum şuanda 3 evcile birden abkıyorum balıklarım,kaplumbagam ve hamsterım babam gelince balık ve kaplumbaga yükü omuzumdan kalakacak yani 2 hamstera rahatlıkla bakacam dogan yavrudan bir taneyi kendime digerlerinide agıtmayı yani kendi ilimdekilere dagıtmayı düşünüyorum ama isteyen olmsada veririm pet shopa valla veysel abe bakıyor çünkü hamster bitek(dogudaki petlerde) onda var ve satışlarıda iyi durumda.(tanesi 15 tl olmasına ragmen.)

Şimdi sizce 2 bir hamster alma vakti geldmi?
Geldiyse çiftleştirmek iyi fikir mi?(yoksa aclecimi davranıyorum?)
:confused::confused:

hamsteradmin
21.08.09, 02:28 AM
Çiko kaç aylıktı? Bence alacağın erkeği yavru al, böylece sakin ele alışık hale getirirsin ve Çiko'ya zarar verme ihtimali azalır. Ayrıca bence çiftleştirmek şart değil, yeni bir yavru alınca zaten onunla yavru özlemini giderebilirsin. İlla çiftleştireceksen de Çiko'nun dişi olduğundan emin ol ve iyi huylu bir yavru seç.

Çiko
21.08.09, 01:28 PM
Ya erkek olsa muhtemelen apaçık ordada olurdu yumurtalıkları yani benle beraber 4 ay geçirdi bana geldigindede sanırım 1,1.5 aylık filandı şimdiyle yani 5-6 aylık vardır yani.

toLqa
21.08.09, 01:32 PM
Çiko bence çifleştirmeyi düşünme arkadaşım baq bn aldım hamişimi şansımada hamileymiş doğurdu dün yavrularını ama iki tanesini yedi kötü tarafı bnm gözümün önünde yaptı bunu çok sinirlendim bir an onu petshopa geri vermeyi düşündüm kızdım ama onların doğasında var yapabileceğimiz bişe yok yani yavrularını yerse fln kötü etkilenirsin anlaşılan sen yavru beslemek istiyorsun bence minik bir hamster al onu büyüt yetiştir derim arkadaşım ama yinede karar senin taßi :)

Çiko
21.08.09, 02:09 PM
En iyisidemi dediginiz gibi bir yavru alayım besliyeyim belki zamnı gelince çiftleştiririm ya sizin pet hsoptan aldıgınız hamster nasıl hamile oluyor ya bir arada mı yaşıyor burada her hamster ayrı kafeste ister kafesle satın alırsın istersende sadece hamsterı satın alırsın.Yani bir arada degil her hamster ayrı kafeslerde yaşıyor.

toLqa
21.08.09, 02:12 PM
Walla çiko bnm hamişin kafesinde bir hamster daha vardı adam ikiside dişi dedi bana aldım birini bikaç gün snra fark ettim karnı iyice şişti biraz asabileşti hayvan snra yuvasına yem ve talaş kağıt fln taşımaya başladı aslında beklemiyordum sadece tahmindi hamile olması sonra birde baktım ki doğurmuş :) biraz zor bir doğum oldu ama atlattık çok şükür Rabbim'e :)

Çiko
21.08.09, 02:16 PM
Ne güzel bende gözlemlemek isterdim hamster hamileligi yavru beslemsini filan.

toLqa
21.08.09, 02:21 PM
iyidir güzeldir ama zordur be paşam çok dikkatli olman gerekli aksi taktirde annenin yavruları yemesine neden olabilirsin...bu havyan kıskanırsa,aç kalırsa(açlık deilde protein eksikliği fLn)ve yavruda başka bir koku alırsa öldürüyor ve çoğu zmnda yiyor...çok dikkatli bakmak gerekli