PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizce ne yapalım?

mumble
08-20-2009, 02:06 AM
Merhaba arkadaşlar,
Bir konuda fikrinizi istiyorum. Biz Mumble ile Uğur'u çiftleştirmek istiyoruz. İkisi de Syrian Hamsteri. Nette dişi hamsteri erkeğin yanına koyun yazıyor ama Mumble'ı Uğur'un yanına koyduğumuzda çevreyi merak etti daha çok ve Uğur'u ısırdı. Acaba Uğur'u mu Mumble'ın kafesine koysak? Uğur çok yaşlı olduğu için yavrularını görmek istiyoruz. Mumble'ın ona zarar vermesini de istemiyoruz. Fikir verirseniz seviniriz.

hamsteradmin
08-20-2009, 02:20 AM
Uğur dişi mi erkek mi? Ona başka bir eş bulabilirsiniz. Birkaç gün sonra tekrar deneyebilirsiniz. Birini diğerinin yanına koymayı deneyin ama anlaşamıyorlarsa anlaşamıyorlardır zorlamaya gerek yok, hamsterların yapısıyla alakalı. 3 gün sonra tam tersini deneyin dediğiniz gibi.

mumble
08-20-2009, 02:33 AM
Uğur erkek ancak çok sakin olduğu için çok korkuyoruz açıkçası. Daha önce denemiştik tersini Mumble daha çok ilgilenmişti Uğur'la ama daha ilk deneme olduğu için yine ters davrandı ancak ikinci seferki gibi zarar vermedi. Bir kaç gün sonra tekrar deneriz Uğur'u Mumble'ın yanına koyarak. Teşekkürler.

hamsteradmin
08-20-2009, 02:37 AM
Rica ederim, bazı hamsterlar kendi cinsiyetlerinden olan öz kardeşleriyle bile anlaşamıyor başıma gelmişti. O nedenle olmuyorsa olmuyor bazen. Sevgiler

mumble
08-20-2009, 08:33 PM
Bugün yine denedik çiftleştirmeyi. Bu defa her şey daha iyiydi ancak Uğur bir türlü çiftleşmeyi başaramadı. 1 saate yakın süre uğraştılar ancak Mumble sonunda sıkıldı. Acaba Uğur yaşından dolayı çiftleşememiş olabilir mi?

hamsteradmin
08-20-2009, 10:28 PM
Yaşıyla ilgili bir sorun olduğunu zannetmiyorum, kaç yaşında?

Hamster_fun
08-20-2009, 10:41 PM
Hamsterın yaşının önemli olduğunu sanmıyorum. Tamamen tecrübeyle alakalı. Bu işi ilk defa yapıyorsa nasıl yapacağını bilmemesi normal. Bence belirli aralıklarla deneyin eminim başaracaktır

mumble
08-20-2009, 11:39 PM
Uğur 2.5 yaşına yakın. Bayağı çabalıyor ama sonra yorulup bırakıyor kendini biz de Mumble'ı yanından alıyoruz.

Çiko
08-21-2009, 01:52 AM
Unutmayın ki dişi hamsterlara şöyle bir drum var her 4 günde bir çiftleşmek isterler belkide çiftleşme zamnına denk gelmedi.

hamsteradmin
08-21-2009, 02:32 AM
O dört günde bir olayı bana pek gerçekmiş gibi gelmiyor açıkçası. Ama emin değilim. Uğur 2.5 buçuk yaşındaysa fiziksel olarak gücü yetmiyor olabilir, 2.5 yaş onlara göre epey ileri bir yaş.

mumble
08-21-2009, 06:31 AM
Ben de gücü yetmiyor diye düşünüyorum ama çok da emin olamıyorum bayağı çabaladığı için. Bir süre sonra çok fazla yorulup direk uyuya kalıyor.