PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fasulye

Seg
08-18-2009, 12:20 PM
Bildiğimiz haşlanmamış,taze fasulye versek olurmu uzun yeşil-yeşil :)

CooLMaSTeR
08-18-2009, 12:40 PM
ben veriyorum arada bir...ve hemen alıp evine giriyo..evini teizlerkende bir paca fasulye bile bulmuyorum...bence ver ama karar türk haklının =)

hamsteradmin
08-18-2009, 05:00 PM
: ))) haşlanmış soğumuş olarak da verebilirsin, daha kolay yiyorlar.

Seg
08-18-2009, 07:10 PM
oda olabilir,2 çeşit de veririm,sağolun. :)

hamsteradmin
08-18-2009, 07:24 PM
Zeytinyağ varsa haşlanmış olana hafifçe damlatabilirsin :)

Çiko
08-18-2009, 09:04 PM
Haşlamak yerine taze vermenizi tercih ederim hamsterlar genelde taze olanları yemeyi sever çünkü uzayan dişlerini sert ve taze yiyeceklerle törpüler bu yüzden haşlanmışları vermek yerine tazeleri vermek en mantıklısı.

hamsteradmin
08-19-2009, 12:00 AM
Çiğ olarak besin değeri ayrı zaten, haşlanmış olarak yumuşak olduğu için daha fazla miktarda yiyecekten faydalanabilsinler diye öneriyorum.

Çiko
08-19-2009, 01:23 AM
Haşlanınca daha fazla mı yiyorlar:confused:Ben hiç haşlanmış gıda vermedim ve aldıgımdan bu yana ek gıda olarak salatlık, elma ,havuç ,karpuz ve çerezleri veriyorum digerlerinin zaralı oldugunu duydum patlıcan ,biber,domates ve ekşi olanların verilmemesi gerektigini duydum sulandırılmış süt verridim küçüken ha birde yogurt artık vermiyorum bizim peynirde ona vermye uygun olmadıgı için veremiyorum bir ara sıcak suda yıkadım ama nafile hala yaglı ve tuzluydu ama bir tırnak inceligini geçmiyecek şekilde verdim çok sevdi ama vermiyorum ya ama 4 ay oldu görseniz sanki daha yeni 1 aylık birazda zayıf aslında başka bir başlıkta sormak isterdim ama olsun burada soruyorum.
Siz suriye hamster besliyenler kendi hamsterınıza ne veriyorsunuzda bukadar şişman ve ele gelir oluyor?.:confused::(

hamsteradmin
08-19-2009, 01:38 AM
Tuzlu,yağlı,salçalı, kızartılmış, baharatlı ve şekerli gıdalar dışında çok fazla stres yapmaya da gerek yok. Peynirinizi hafif sudan geçirip verin yemediğini aynı gün alın, sorun etmeyin o kadar, tırnak kadar demişsiniz o kadarı çok az, bir minik dilim verilebilir, yiyebileceği kadarı hesaplanarak. Beslenme bölümümüze bakabilirsiniz. Pötibör bisküvi de şekerli gıdalar arasından tek verilebilecek şey, ara sıra olmak üzere. Evde pişen sebzelerden, brokoli, havuç, kabak gibi, pişen yemeklerden makarna gibi mesela, hafif zeytinyağ damlatılmış şekilde çok faydalı oluyor. Tabi çiğ olarak da ayrı faydaları var sebzelerin.Yoğurt da sindirim sistemleri için faydalı bakteriler içeriyor ve antibiyotik görevi görerek bağışıklığı güçlendiriyor, sütten daha faydalı ve süt gibi laktoz sorunu yok yani ishal yapmaz.

Seg
08-19-2009, 11:16 AM
Zaten çok cana yakın hamsterlar suriye hamsterları,ben alırken bile tereddütsüz elime gelmişti :) ek olarak ben fazla birşey vermiyorum normal yemini yiyor,arpa,çekirdek,keçi boynuzu,makarna,haşlanmış makarna,marul ben bunları veriyorum sadece...

:)

ele gelir olması açıkçası sanada bağlı ama suriye hamsterları diğer hamsterlara göre daha sıcak kanlı...

KRAL
09-06-2009, 09:02 PM
Bildiğimiz haşlanmamış,taze fasulye versek olurmu uzun yeşil-yeşil :)

ver ama sık verme 3 güne bir az miktarda ver fazlası zararlıdır ;)