PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 4.Ayı olacak Ama Elime Almadım...?

Çiko
18.08.09, 03:28 AM
Ya bende fobi midir nedir bilinmez ama bir türlü hamsterımı elime laamıyorum sadce ona salatalık verip okşuyorum üstünü kedi gibi bazen uzanıyor hatta bazen öylece kalıyor.(çokta şirin oluyor:D.)Ama elime almaya cesaret edemiyorum okşarken elimle tüm vicudunu kapsayıp alyorum ama arka ayaklarını nuh diyor peygamber diyor kaldırmıyor kaFesin tellerinden.Bir ara eldiven takıp(kışlık siyah)Elime salatlık çubukları katıp(Salatalık en sevdigi yiyecek)Uzatım ama ısırdı e haliyle elimide refleksle birden çeki verdim neredeyse her şey yerli yekzan oluyordu ama hiç acımadı aksine tıpkı tavşanlar gibi sanki diş attı ama refkleks işte bir dahada denemedim,Başka türlü ne yapabilirim acaba elime alamıyorum bir fobi var ama sanki korku degil hatta önceleri tüylerine elerine dokunamıyordum bile tüysorununu yavaş yavaş halederken digerleriyle hala başa çıkmaya çalışıyorum ona ceviz veririken eli barmagıma bıratıgında cevizi bırakı veriyorum birden :((Fotograflarını paylaşacam çok şirin uykucu şirinim benim:p.)ve birde bazen akşamlarıda uyuyor acaba neden ya ilgilenmedigimde birde bakmışım dalmış uçmuş kafesin önünden geçtigim ana hemen silkeleniyor oturdugumdada bildigi tüm hareketleri sergiliyor.Ama kaltıgımda sanki peşimden geçekmiş gii kafesin en ucunda durp bakıyor,Acınası ama artık uyumama lazım diyip çıkıyorum biraz sonra geldigimde benimkisini yeniden uyuklarken görüyorum uykuçu şirim işte(çiko)Umarım uyuklaması adece ilgi kesilmesindendir yoksa başka türlü birşey degildir umarım.:confused:

köfte
18.08.09, 11:34 AM
sen arayı biraz fazla açmışın yav. 4 ay olmuş,eline alıp mıncık mıncık sevemiyorsun daha. benim köfteye huysuz,yabani diyordum 2 ay olmadı adam 1 kere bile ısırmadı beni,şirin zaten uysalmı uysal gıdıklamak için elimi uzatıyorum ,uyuyor da olsa elleri ile tutuyor ağzına alıyor dişlerini değdiriyor sonra mayışıyor(uyandırdığın zaman çok sinirli olurlarmış ya,o bakımdan),biliyor artık

dark_moon
18.08.09, 01:10 PM
bende bayadır beslemıyodum ılk gıttıgımde almaya bi turlu elıme alamadım şimdi yanımdan ayırmam devamlı operım fılan ama işte o an oyle gelmıstı keske ılk aldıgında sevseydın arayı acmayıp actıkca daha zor oluyo sanki am şimdide yapabılırsın yani o sende biter ;)

Çiko
18.08.09, 01:49 PM
off artık hiç mi? alamayacam ya onu:(:confused: ya onu okşamam izin veriyor tabi salatalıgı bitene kadar bitikten sonra başını elime dogru dogrultuyor of yaw dmek atık istesemde nafile olsun ama beni tanıyor ya aramızda parmaklıklar olsada ben onla çok mutluyum.Artık inş. yavrularını elime almak nasip olur:)
Peki kaç aylık ömrü kaldı ben ona garden mix yemi almıştım önce biraz ayıklıyarak yiyordu vitamin ve mineral çubuklardan yemiyordu bende interneten bonnie yemi aldım ilk önce çokk sverek yedi ama sonraları hiç oralı olmadıgını görünce eski yemine geri döndüm şimdide garden mix yemini çok seviyor bu sferde vit.ve min. çubuklarını tek yiyor ama bitmke üzere umarım yeniden bonnie yemine alışır ve yer.Tek severek yedigi şey salatlıktır onun dışında cerezler ve tuzsuz krekerlerde veriyorum ama en çok ta salatlık istiyor ama günde 2,3 çubuk yiyor hiç aç gözlü degil 2. de doyunca 3. yü istemiyor yani alıp kesine katmak için bile almıyor ona havuşta verdim ama salatalık kadar sevmedi aynı şekilde elma karpuzuda salatalık kadar sevemedi. Son zamanlar ona fındık uzatıyorum gelip kokluyor ve almadan geri gidiyor aynı şekilde ceviz ve fıstık içinde aynı şeyi yapıyor ama eskiden olsa yemse bile alır kesesine koyar ve yuvasına saklardı. Acaba yaptıgı bu hareketler yani sergiledigi bu tavırlar(fazla uyuması+ek gıdaları yemesi)onun ölecegine mi? işarettir:confused:

hamsteradmin
19.08.09, 02:26 AM
Merhaba, hamsterın okşamana izin verdiğine göre onda problem yok. Korkunu aşıp onunla adım adım yakınlaşmalısın. Tam anlamıyla korkunu yenmeden yavrulatmamanı tavsiye ederim, çünkü doğum sonrasında çok daha detaylı ilgilenmen gerekir, bazen yavruları yiyorlar, bu seni daha da itebilir. En basiti yavruları kafesten temizlemek için çıkarman gerekecek, en az anneleri kadar insancıl olmaları için her gün eline almalısın. O nedenle korkunu yenmeye çalış derim.

Ölecek mi diye sormuşsun, belirgin bir rahatsızlığı yok anladğım kadarıyla, normal yemini de yiyor sanırım, sadece fazladan verdiklerine pek dokunmuyor öyle mi? Eğer öyleyse verdiklerini pek sevmiyor ya da bıkmış olabilir. Yaşını söylememişsin çok yaşlıysa belki hareketleri iştahı azalmıştır. Beslenme bölümümüze bakarak onun iştahını açabilecek bir şeyler bulabilirsin.

Çiko
19.08.09, 02:54 AM
4 aylık en azından bende 4. ayını bitirmek üzere bendeki refkleks ondaki korku ne yapacaz bilemiyorum elime çıkamsını degilde üzerinden tutup alıyorum ama bir anda başını döndürüyor ee bende ani ahreket yapınca çok daha fazla ilkinip benden kaçıyor.Yavrulatırsam en azından yavrularını elime alıp korkumu yenerim diyorum hani döyle 3,4 haftalık olduktan sonra elime almaya başlasam ya hiper marketelerde var mıdır acaba hemen kendime bir paket hastane eldiveni almam lazım yünlülerle olmuyor yünü görünce yuva kılı snaıyor aslında bir kere sadece bir kerecik elime alıp mıncıklasam omuzuma koysam ne güzel olurdu sonarsı kendiliginden gelirdi artık ömrünün çogu gitti azı kaldı ben onsuz ne yaparım bilmiyorum en yakın zmanda yavrulatmam lazım en azından bana bıraktıgı biranısı olur:(

hamsteradmin
19.08.09, 03:53 AM
Nasıl istersen :)