PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sorularıma bakarmısınız ?

CanCu
08-17-2009, 11:00 AM
1- Arkadaslar benim hamsterim uyurken bazen , kafeste gezerkende böle tam tarif edemiyorum ama hapşırma yada böle hani burnuna tüy gibi birşey kaçtığında onu çıkarmak için burnunuzdan hızlıca nefes verirsiniz gibi bir şey acaba hastamı ? Ama herşeyi güzel çarkında ta 3 dk döndü yemeğini yedi suyunuda bu aralar çok içiyor ...

2-Arkadaşlar ben 10 gün önce bir erkek hamiş aldım (benim ki dişi) ilk başta 3 kere falan kavga ettiler.Sonra akşam 10.00 gibi benim hamiş kaskatı kesilti dondu adeta...Sonra kuyruğunu havaya kaldırdı ve erkek hamiş onun temizledi sonra ne oldu bilmiyorum ama erkek bir kere dişinin üzerine çıktı yaklaşık 3 sn falan sonra uyumuşum.. :)

3-Hamiş ' imin arka kısmında iki tarafında şişlik var ama gövdesinde (arka) hiçbir şekilde öle sivilce gibi şeyler yok acaba hamilemi? daha 10 gün oldu Herkese şimdiden çok teşekkürler..:) :confused: :confused:

episodetwo
08-17-2009, 11:56 AM
O bahsettiğin şişlik testisleri bide çiftleşmiş olabilirler.. eğer dişi kuyruğunu kaldırdıysa çiftleşirler . bundan 4-5 gün sonra dişiyi kontrol et karnı şişmişmi bide sivilce gibi memişleri çıkmışmıı bi bak eğer hamileyse erkeği ayırmalısın yoksa yavruları yiyebilir... hamile değil :D yakında hamile:D

CanCu
08-17-2009, 12:07 PM
Şu anda gözle görülebilir derecede şişlik var sürekli uyuyor arada bi kalkıp aşşağı inip keselerine talaş toplayp borusuna geri dönüyor (boruda uyuor yatağı orası
:)) Ve onları boruya boşaltıyor bi daha iniyor yem topluyor gene çıkıp boşaltıyor.Aa sözylemeyi unuttum ben erkek hamiş'imi verdim dün :(( Nedeni ise kavga ediyorlardı bende bnm hammişe zarar gelmesinden korktum

episodetwo
08-17-2009, 12:37 PM
hata etmişsin zaten hamsterlar bir arada yaşayamaz .. sadece çiftleşecekleri zaman aynı kafese konur bunu unutma

CanCu
08-17-2009, 02:08 PM
Bu arada Sorularıma Cevap arıyorum arkadaşlar...

hamsteradmin
08-17-2009, 05:52 PM
Merhaba Cancu,

1. Burnuna toz veya başka bir şey geliyor olabilir o nedenle yapıyordur belki. Önemli bir şey olduğunu sanmıyorum. Yaptığı hareketin öncesini ve sonrasını gözlemlersen bir anlam verebilirsin.

2. Dişi kaskatı kesilip beklediğinde çiftleşmek istiyor demektir. Kuyruğu kaldırınca bu iyice belli olur. Senin uyuduğun yerde önemli şeyler olmuş sanırım :)

3. Yukardaki cevabımdan belli olduğu gibi büyük ihtimalle hamiledir. Her çiftleşme hamilelikle sonuçlanacak diye bir şey yok ama şişlik gördüğüne göre hamile demek ki. Bu dönemde onu haşlanmış yumurta vb besleyici yiyeceklerle destekle. Beslenme bölümümüze bakabilirsin.

Sevgiler

CanCu
08-17-2009, 08:22 PM
Çok tesekkürler adminim.Şimdi ise evde hamster topuyla küçük bir gezintiye çıktı :) :) Benim için hayırlı sizin için nasıl bilmem ama hamişimin altında bazıları gri bazıları kırmızı küçük küçük sivilceler gibi bişey cıkmış... ;):D

hamsteradmin
08-17-2009, 09:25 PM
Onlar memişleridir : )))

CanCu
08-17-2009, 09:45 PM
:) :) :) bakalım 15 gün sonra ne olacak