PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi tür?

gokay553
11.01.12, 11:52 PM
Merhaba arkadaşlar ben ailem izin verirse hamster alıcam fakat türüne karar veremedim gonzales istiyorum ama elde durmuyormuş ve asabiymiş . ilk bakacağım için suriye daha uysalmış fakat suriye hamsterlerinin büyüyünce hepsinin tüyleri uzunmu oluo yoksa kısa kalanlar varmı arkadaşlar özet olarak hangi türü önerirsiniz??

drops fount
12.01.12, 12:39 AM
Merhaba arkadaşlar ben ailem izin verirse hamster alıcam fakat türüne karar veremedim gonzales istiyorum ama elde durmuyormuş ve asabiymiş . ilk bakacağım için suriye daha uysalmış fakat suriye hamsterlerinin büyüyünce hepsinin tüyleri uzunmu oluo yoksa kısa kalanlar varmı arkadaşlar özet olarak hangi türü önerirsiniz??

qonzalesler asabi olur insanlarla pek anlaşamazlar .. kendi aralarında koloni halinde ve iyi bir şekilde yaşarlar :) elde durmazlar yani

syrian yani suriyeler dediğin gibi uysaldır 1 hafta içinde ele alışır tüyleri GP gibi uzun değildir kısadır. :) tek yaşamayı severler

benim tavsiyem suriye .. almana gerek yok sahiplenme yapabilrsn nerdensn ? ! :)

orhunduman
12.01.12, 01:08 AM
Ben de suriye hamsterı aldım, fazla zekiler, kesinlikle kafesini kemirirken dikkatini çekmeyi başardığını farketmemeli yoksa başının etini yer, tabi aldığından beri dışarı çıkarmadıysan sorun olmaz...
Gonzaleslerde ise zaten ufacık oldukları için her zaman çok tatlılar, daha hassaslar ve güvenini kazanmanız daha zor olacaktır ama birlikte yaşayabilmeleri çok güzel bir olay...

drops fount
12.01.12, 01:50 AM
KONUYU UZATMAYA GEREK YOK .. Syrian al sen :D

gokay553
12.01.12, 05:16 PM
Evet syrian alıcam büyük ihtimal bana alışcak arkadaş istiyorum çünkü. drops fount lüleburgazda oturuyorum ama ne zaman alacağım belli değil ve hamsteri gidip almam zor.

tughan50
12.01.12, 08:59 PM
ben 2 türdende besliyorum syranin isirma gibi bi sorunu yok ama gonzales kücük bile olsa cok feci isiriyo. ben syrani büyük halde aldm 2-3 aydır besliyorum hic bi sorun cikarmadi bana.

Tonto Bonito
12.01.12, 09:02 PM
suriyeler daha uysal olsa da gonzalesler de [zor da olsa] alıştırılabiliyor. Bayan Bonito gibi. :)

drops fount
12.01.12, 11:10 PM
suriyeler daha uysal olsa da gonzalesler de [zor da olsa] alıştırılabiliyor. Bayan Bonito gibi. :)

senn miniğin bi başka ya :))

drops fount
12.01.12, 11:10 PM
Evet syrian alıcam büyük ihtimal bana alışcak arkadaş istiyorum çünkü. drops fount lüleburgazda oturuyorum ama ne zaman alacağım belli değil ve hamsteri gidip almam zor.

burda olsaydın sahplendrme yapablrdm .. :(

gokay553
13.01.12, 04:49 PM
Teşekkür ederim hala tam karar verebilmiş değilim aklım bi gonzalese bi suriyeye gidio :D Biri diyo suriye diğeri diyo gonzales şaşrıdım kaldım suriyeye daha sıcak bakıyorum şuanda (daha dün gonzalesti)

Tonto Bonito
13.01.12, 05:23 PM
suriye alın siz. benimki istisna:D ama bikaç tane ısırma videosu da var. pazar günü videolarla karşınızda olacağız.

orhunduman
13.01.12, 06:31 PM
Eğer doğal yaşama biçimlerini incelemek isterseniz cüce rus, eğer daha yakın bir arkadaş istiyorsanız suriye alın...

drops fount
13.01.12, 09:39 PM
suriyeden şaşma arkadaşm..!

Benjamin.
14.01.12, 05:16 PM
surıye.

drops fount
14.01.12, 06:21 PM
bak herkez suriye diyor :) yinede kendn bilirsn

TomBikk
05.02.12, 12:21 AM
Benimki suriye ve alalı 2 hafta oldu.Baya büyük bir şey.Aldığım gün petshop sahibi bana guineapig yemi verdi.Yemediğini anladım ve bir baktım adam bana yanlış yem vermiş.

Macubass
05.02.12, 02:10 PM
Unutmayalım ki dış görünüş her şey değildir. Gonzalesler çok sevimliler ama kafeslerinden çok kolay kaçabilirler. Sabah bir baktığında gardrobunda bile görebilirsin. 1 yıl içinde en az 5 kere yaşadım bu olayı :)