PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tuvalet eğitimi

berkancelep
01-09-2012, 12:40 AM
arkadaşlar pet shoplarda tuvalet kabı,hamster tuvaleti gibi şeyler gördüm yani hamsterin sadece oraya yapması mümkünmü ? mümkünse nasıl eğitebilirim :confused::confused::confused:

orhunduman
01-09-2012, 12:51 AM
Bildiğim kadarıyla kafesinizi aylık dezenfekte sırasında iyice yıkayıp temizledikten sonra tekrar kurup tuvaletin içine eskiden tuvaletini yaptığı kısımlardaki talaşları(kirli) sürt biraz, ama denemiş değilim, yorumlardan yola çıkarak böyle bir sonuca vardım...

berkancelep
01-09-2012, 12:52 AM
teşekürler kabına yaparsa temizlemek çok daha rahat olur

drops fount
01-09-2012, 12:57 AM
berkan hamsterlarda tuvalet eğitimi imksansız gibi birşeydir .. kakasını her yere yapabilir ama idrarını sabit bir yer belirleyip sürekli oraya yapar :) o gördüğün tuvalet zımbırtılarıda para tuzağı .. bende aldım ama boşuna gidip tuvaletini yapacağı yere yemin içinde sevmediği yeşil renkli şeyleri dolduruyor :)

drops fount
01-09-2012, 12:59 AM
teşekürler kabına yaparsa temizlemek çok daha rahat olur

demenle olmuyor işte :)

drops fount
01-09-2012, 01:01 AM
Bildiğim kadarıyla kafesinizi aylık dezenfekte sırasında iyice yıkayıp temizledikten sonra tekrar kurup tuvaletin içine eskiden tuvaletini yaptığı kısımlardaki talaşları(kirli) sürt biraz, ama denemiş değilim, yorumlardan yola çıkarak böyle bir sonuca vardım...

orhun ..

bende hamsterım forumda görmüştüm denedim ama yapmadılar . tuvaletede yemlerin içindeki yeşil ince uzun şeyler var ya onları atıyorlar sevmedikleri için . çöp kutusu olarak kullanıyolar yani :D

26mert26
01-09-2012, 03:21 PM
boşuna uğraşma hayvan isterse yapıyor istemesse yapmıyor

orhunduman
01-09-2012, 05:37 PM
Evet doğru, istediği gibi kullansın ya nasıl rahat oluyorsa :DD

depdelim95
01-09-2012, 05:50 PM
Bir petshop çalışanı ve buranın çoktandır üyesi olan biri olarak söylüyorum , bunlar para kazanmak için yapılmış şeyler , içinde uyuyabilir bile :D

26mert26
01-09-2012, 06:56 PM
Bir petshop çalışanı ve buranın çoktandır üyesi olan biri olarak söylüyorum , bunlar para kazanmak için yapılmış şeyler , içinde uyuyabilir bile :D

aynen sana katılıyorum

orhunduman
01-09-2012, 09:31 PM

Kafeslerin ve ürünlerin geliş fiyatlarını yazarsan beni çok bahtiyar etmiş olursun evladım :D

depdelim95
01-09-2012, 10:19 PM
Kusura bakmayın ama bu istediğiniz şeyi söylersem çalkalanır burası :D

drops fount
01-09-2012, 11:07 PM
deppp yabancı deqilz dostm :) söyle işte ne olacak :P

orhunduman
01-10-2012, 02:16 AM
Tamam sen bana sadece habitrail ve ferplastları türkiyeye kim getiriyor onu söyle bulucam bi gün zaten ama yardım ediver işte :DD

Ah bi bulsam onları türkiyeye getirenleri .... :DDD

drops fount
01-10-2012, 05:42 AM
Tamam sen bana sadece habitrail ve ferplastları türkiyeye kim getiriyor onu söyle bulucam bi gün zaten ama yardım ediver işte :DD

Ah bi bulsam onları türkiyeye getirenleri .... :DDD

eeee bulsan ne olacak :D?

maskedface_41
01-12-2012, 05:36 PM
berkan hamsterlarda tuvalet eğitimi imksansız gibi birşeydir .. kakasını her yere yapabilir ama idrarını sabit bir yer belirleyip sürekli oraya yapar :) o gördüğün tuvalet zımbırtılarıda para tuzağı .. bende aldım ama boşuna gidip tuvaletini yapacağı yere yemin içinde sevmediği yeşil renkli şeyleri dolduruyor :)
benim hamsteri, hamster topuna koyuyorum topun içine işiyor, bunu engelleme şansım var mı ?

drops fount
01-13-2012, 12:17 AM
benim hamsteri, hamster topuna koyuyorum topun içine işiyor, bunu engelleme şansım var mı ?

malesf ..

aynı sorun bzmkilerdede var :) halının üzerine bi muşamba koy.. halıya qeçip kokmasın :D

orhunduman
01-13-2012, 01:52 AM
eeee bulsan ne olacak :D?

Bulursam zengin olacaklar :D :D :D

Benim de dişi hamsterım bi süre topun içinde kalınca öyle yapıyor, aslında kusuyor mu yoksa çişini mi yapıyor onu da abilemiyorum, beyaza yakın iğrenç bi sıvı işte, bi de temizlemesi var yaa :/

Ama erkek hamsterımda öyle bir sorun yok istediği kadar koyuyorum aynı topun içine ama yapmıyor kesinlikle, zaten yorulunca salıyo kendini böle atıyo yerlere görmeniz lazım :DD

drops fount
01-13-2012, 10:39 PM
Bulursam zengin olacaklar :D :D :D

Benim de dişi hamsterım bi süre topun içinde kalınca öyle yapıyor, aslında kusuyor mu yoksa çişini mi yapıyor onu da abilemiyorum, beyaza yakın iğrenç bi sıvı işte, bi de temizlemesi var yaa :/

Ama erkek hamsterımda öyle bir sorun yok istediği kadar koyuyorum aynı topun içine ama yapmıyor kesinlikle, zaten yorulunca salıyo kendini böle atıyo yerlere görmeniz lazım :DD

:) başa qelen cekilr napalm ..

erkek hamsterını mrk ettm :D bi ara wdeoya çekp atarmsn ?? :)

Kestanee (:
11-11-2012, 05:25 PM
hamster'm kafesindeki yuvasına idrarını yapıyor . hani temiz hayvanlardı bunlar . yuvasndanda çıkmıyor zaten korkuyorum hastalanıcak diye

Küçüğüm
01-31-2013, 10:02 PM
Arkadaşlar,
Deminden beri hamsterımla ilgili durumlar için Sağlık ve Genel Bakım Temizlik bölümlerinde konu yazmaya çalıştım ama sistem sürekli hiç anlamadığım şu cümleyi yazıyor:
" Sizin 1 tarafından etiketlerin maksimum numarasını geçilen bu konuya eklemeye denediğiniz etiketlerin numarası. " Bu cümle ne demek istiyor?

Yazmak istediklerim şunlardı:

Benim gonzalesim çişini ve kakasını hep top şeklindeki çarkında koşarken yapıyor. Başka yerlere de kaka yapsa da çişini hep koşarken yapıyor çarka. Acaba çişini yapabilmek için mi koşuyor? Sürekli o topu yerinden söküp yıkıyorum. Çiş içinde koşmasını istemiyorum çünkü. Napıcam? İlk aldığım günlerde bu kadar koşmazdı, 3. haftaya girdik beraber bir kaç gündür aşırı biniyor çarka, bunun da sebebini anlayamadım.

Bir de peynir yemiyor yahu :s Neden acaba? Beyaz peynir verdim, iki defa denedim yemedi. Benim bildiğim peynire deli olurlar hamsterlar. Arkadaşımınki çok seviyor. Yumurta beyazı da verdim onu da pek yemedi. bir iki ufak ısırık aldı bıraktı. Havuç ve eti yulaflı bisküviyi severek yiyor kendi maması dışında.

Bir de bunlar kendi kendilerine dişlerini bileyip keskinleştirebiliyorlar mı? Geçen gün bi kaptı elimi eskiye göre dişi sivrilmiş keskinleşmiş, anlamadım? Kafesine fındık kabuğu attım kemirsin biraz düzelsin diye ben de.
Beni aydınlatırsanız sevinirim.

akcakoca
03-06-2013, 02:45 AM
benim ufaklık cisini topuna/ topun yanındaki ev şeklindeki alana ya da oyun alanı yaptığım kartonda cisi için bir umut bıraktığım plastige yapıyor onun yanında da avatar resimdeki kutusu var kakasini da nerdeyse hep oraya yapıyor... şanslı mıyım nedir? : ) ya da tespit edemiyorum ama talas olan hiçbiryerde göremiyorum bir kere oyun alanına yapmış zaten kartona sinen koku epey gelmişti şimdi öyle bir koku da yok, yine de talas değiştirmem gerekir mi dersiniz? ben düzenini bozmamak için dokunmuyordum ama 1,5 ay olunca bi de kaşınmasi ondandir belki diye değiştirdm bugün...

sakar
03-06-2013, 03:13 AM
arkadaşlar bn kafeste esliyom herşeyi var ama küçük kafes 2 tane alıcmakvaryuma koyucm
herşeyile bir .Akvaryuma alınca soba kurcam içe hamster için :D yani sera yapçam soğuk od aolcağı için beyaz ışık yakçam daha doğrusu :D eyer yavru yaparsa ışık açıkmı kalsın yoksa
kaplımı hangisidaha güvenli ?

akcakoca
03-07-2013, 07:50 AM
arkadaşlar bn kafeste esliyom herşeyi var ama küçük kafes 2 tane alıcmakvaryuma koyucm
herşeyile bir .Akvaryuma alınca soba kurcam içe hamster için :D yani sera yapçam soğuk od aolcağı için beyaz ışık yakçam daha doğrusu :D eyer yavru yaparsa ışık açıkmı kalsın yoksa
kaplımı hangisidaha güvenli ?

Kardeş 1. Konuyla ne alakası var? 2. Türkçe'ye kastın veya sıkıntın mı var? Yazdıklarını okumak için metni 3-4 kere taramak gerekiyor :D

sakar
03-07-2013, 09:51 PM
kılavyede sorun varda.bide sayfada yeniyim daha bilmiyom başlık açtım ama konuyu yanlış sectim galiba k.b mayın . konuyla alkası yok ama oyun alnı derken kutu boşmu sadece orayamı koydun oyuncaklarını hamsterin

akcakoca
03-08-2013, 05:04 AM
kılavyede sorun varda.bide sayfada yeniyim daha bilmiyom başlık açtım ama konuyu yanlış sectim galiba k.b mayın . konuyla alkası yok ama oyun alnı derken kutu boşmu sadece orayamı koydun oyuncaklarını hamsterin

sorun kılavyeden değil bence de neyse :) kardeş oyun alanı dediğime bakma ya işte hard disk almıştım onun plastik muhafazası var birinin içine uyku kutusunu koydum (evi de diyebiliriz) birine tuvaletini yapıyor, biraz alan kalıyor oraya da ufak boru bi de toto'dan çıkan bi plastik oyuncak koydum takılıyor arada, zaten oyun gibi bi amacını göremedim henüz ufaklığın, keşif gezisi harici ye iç topta dön yat :)