PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 11 Tane hamster doğdu :(

maskedface_41
01-08-2012, 05:11 PM
11 Tane hamster doğdu annesi onları kafesten dışarı atıyor elime alıp içeri koyuyorum bi kaç dk snra yine atıyor...Ve yavrular buz gibi çok soğuk... Ne önerirsiniz ne yapayım ?

Tonto Bonito
01-08-2012, 05:13 PM
sakın elinize almayın atacağı yeri bir kartonla kapatın anneyi proteinli yiyeceklerle besleyin anneyi rahatsız etmeyin

maskedface_41
01-08-2012, 05:15 PM
elimle dokunmadan peçete ile kafese geri koydum hepsini ama çok soğuklardı .. soğuk olmaları normal mi ?

Tonto Bonito
01-08-2012, 05:17 PM
ev çok soğuksa sıcaklığı normal bir ortama almalısınız. :)

maskedface_41
01-08-2012, 05:19 PM
tmam teşekkürler :)

depdelim95
01-08-2012, 08:22 PM
hamsterları içim talaş dolu bir kutuya koyup kutunun etrafını elektrikli battaniye ile sarın. 2 saat başı yarım saat sıcakta açık kalsın .

hamsteradmin
01-08-2012, 10:15 PM
elektrikli battaniye,radyatör, ısıtıcı gibi araçlar sıcak olduğu için uzaklaşmak ister anne hayvanlar, o yüzden tavsiye etmem. yavrularına sahip çıkarsa ısınırlar. Anneyi iyi besleyin, kafesin etrafını düzenleyin ve yalnız bırakın.

maskedface_41
01-08-2012, 11:14 PM
yavrulardan birini öldürdü snra yedi diğerleri altında şuan ... yavrular annesinin memesini ısırıyomu anlamadım anne hamster abuk sabuk sesler çıkarıyo :)

drops fount
01-09-2012, 12:45 AM
yavrulardan birini öldürdü snra yedi diğerleri altında şuan ... yavrular annesinin memesini ısırıyomu anlamadım anne hamster abuk sabuk sesler çıkarıyo :)

:( benmde dişim 4 ocakta doğum yaptı 9 taneydi son yavruyuda bugün yedi :( nedenini bilmiyorum dikkat et .. diğerlerinide yemesn :(

panaromic
01-09-2012, 10:29 PM
benm 2 tane albino m var.. erkek(rakı) dişi (cacık) :) cacık hamile sanıyordum ama sanırım değil..dün akşam oynarken kan gördüm ve doğum olacak sandım..ama yanıldım sanırım...dişi hamster mda bi problem mi var.neden vardı o kan sizce?

Tonto Bonito
01-09-2012, 10:34 PM
kavga etmiş olabilirler. :)

panaromic
01-12-2012, 03:06 AM
bu karı-koca kavgası her ailede olur derlerdi de inanmazdım :D rakı yla cacık hanıma bak sen.. :)) umarım en kısa zamanda yavrularını da görürüz

drops fount
01-12-2012, 03:14 AM
bu karı-koca kavgası her ailede olur derlerdi de inanmazdım :D rakı yla cacık hanıma bak sen.. :)) umarım en kısa zamanda yavrularını da görürüz

haha :) kavgasız ilişkimi olurmuş ya .. inşallah bıcır bıcır yavrulara kavusursnz en kısa zamanda :)

panaromic
01-12-2012, 03:16 AM
umarım isimleri bile hazır..baba adı rakı ana adı cacık :D yavrular da turşu kavun peynir v.s. :D hehehe .. yeterki olsun

drops fount
01-12-2012, 03:19 AM
umarım isimleri bile hazır..baba adı rakı ana adı cacık :D yavrular da turşu kavun peynir v.s. :D hehehe .. yeterki olsun

:D isimlere bak ya .. :) inş. olursa ftolarını çekp koyuyosn hemn şmdiden mrk ettm ..

callofduty
01-12-2012, 09:27 PM
bende çiftleştirmek istiyorum ama biri galiba roborovski (dwarf demişlerdi) bireide dwarf
1 tane erkek almak istiyorum ama ailem olmaz diyor yavrularını nasıl sahiplendircez falan ... zaten kocaelide hamsterdan anlayan pek yok diyebilirim geçen gün 1 petshocuya roborovski galiba bizim hamster dedim o da o neymiş yaaa yeni yeni isimler çıkarıyolar dedi.

Tonto Bonito
01-12-2012, 09:35 PM
roborovskilerin türkiyede bulunması zor.

panaromic
01-12-2012, 09:37 PM
:D isimlere bak ya .. :) inş. olursa ftolarını çekp koyuyosn hemn şmdiden mrk ettm ..

yeter ki olsun ya..foto da neymiş fotolarla donatırım buraları :)) daha yavrular olmadan sahipleri bile belli oldu :))

drops fount
01-13-2012, 12:12 AM
yeter ki olsun ya..foto da neymiş fotolarla donatırım buraları :)) daha yavrular olmadan sahipleri bile belli oldu :))

bende istiyormmmmmmmm :(((((((((

drops fount
01-13-2012, 12:14 AM
bende çiftleştirmek istiyorum ama biri galiba roborovski (dwarf demişlerdi) bireide dwarf
1 tane erkek almak istiyorum ama ailem olmaz diyor yavrularını nasıl sahiplendircez falan ... zaten kocaelide hamsterdan anlayan pek yok diyebilirim geçen gün 1 petshocuya roborovski galiba bizim hamster dedim o da o neymiş yaaa yeni yeni isimler çıkarıyolar dedi.

haha az qülmedim ya bende burda yemciye qirdm tavuk inek içn bişeyler satan yere abi hamster yemi warmı dedm :) o ne dedi fare ya evcilinden dedm vış faremi bakıyon allah akıl fikir versin dedi :D sağol dedm geri çıktım çok cahil bir millete sahibz :( ama yavrularn olursa izmit ( başiskelede) tanıdıklarm çok onlrda istiyordu .. yönlendrme yapablrm sana :D

panaromic
01-13-2012, 12:31 PM
arkadaşlar 11 tane yavrum oldu dün gece...rakı yla cacık ı tebrik edelim :))) ancak anneyle babayı ayırdım ama anne çok huzursuz oldu..babayı tekrar yerine koydum şimdi ikiside yavruların üstünde yatıolar..hiç bi şekilde dokunmadım..dokunursam yavrusunu yer die..bol protein takviyesi yapıorm onlara.. :D yumurta yiyolar şuan..bir hemşirelik öğrencisi olarak ilk doğum operasyonumu geçirdim :P darısı sizin başınıza..

Tonto Bonito
01-13-2012, 06:18 PM
vayy hayırlı olsun fotoları nerde:D

drops fount
01-13-2012, 10:37 PM
hayırlı uqrlu olsn ... :D :)

panaromic yavru istyrmmm :D 1 tneck demstm dha önce :P

panaromic
01-14-2012, 02:14 AM
arkadaşlar foto video herşeyi çekmeyi bende istiyorum ama yavrularımı yaşatmak için onları rahatsız edemiorm..keyiflerine baksınlar şimdi..yemesin yavrularını..biraz büyüsünler de fotonun kralını göreceksiniz :D drops fount.. valla duyan herkes yavru istio.. :)) kalırsa veririm seni mi kırcam :P

panaromic
01-14-2012, 02:25 AM
ayrıca arkadaşlar öneriniz varsa paylaşın..bunlar bnm ilk deneyimlerim :))

drops fount
01-14-2012, 03:07 AM
arkadaşlar foto video herşeyi çekmeyi bende istiyorum ama yavrularımı yaşatmak için onları rahatsız edemiorm..keyiflerine baksınlar şimdi..yemesin yavrularını..biraz büyüsünler de fotonun kralını göreceksiniz :D drops fount.. valla duyan herkes yavru istio.. :)) kalırsa veririm seni mi kırcam :P

:))) bi kaç qün kafese sadece yem içn yaklas ö.msj qönderdim oku :) dedklerimi uyqula baska bsy yapmana gerek yok :) bu arada sağol :)

qoLo
01-14-2012, 11:16 AM
Sahiplendirmek istersen ankaradayım, hertürlü hamster sahiplenilir.

panaromic
01-15-2012, 11:04 PM
:))) bi kaç qün kafese sadece yem içn yaklas ö.msj qönderdim oku :) dedklerimi uyqula baska bsy yapmana gerek yok :) bu arada sağol :)

teşekkür ederm msj için.. ;) merak etme gözüm gbi bakıorm yavrucuklarıma..

drops fount
01-16-2012, 01:59 AM
teşekkür ederm msj için.. ;) merak etme gözüm gbi bakıorm yavrucuklarıma..

bundan eminm :D fotoları bekliyoruz gelişmelerden haberdar et :P

panaromic
01-18-2012, 01:11 PM
yavruların sesi ilk günler çok cılızdı..şimdi gün geçtikce canlı canlı gelio sesleri..büyüyolar minikler.. cacık bütün pamukları bi yere toplamış..zaten kendileri de bembeyaz hiç bişi seçilmio arada..azıcık bakmayı denesem hemen cacık burnunu çıkarıp rahatsız etme der gibi bakıo :D gün sayıyıorum artık görmek için..

drops fount
01-18-2012, 07:33 PM
yavruların sesi ilk günler çok cılızdı..şimdi gün geçtikce canlı canlı gelio sesleri..büyüyolar minikler.. cacık bütün pamukları bi yere toplamış..zaten kendileri de bembeyaz hiç bişi seçilmio arada..azıcık bakmayı denesem hemen cacık burnunu çıkarıp rahatsız etme der gibi bakıo :D gün sayıyıorum artık görmek için..

:) haha az qülmedim ya .. ama cacıkda haklı yani zaten 1 hafta sonra flan rahat rahat qörüceksn biraz bekle :) rahatsız etme anne ve miniklerini :)