PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Temizlik...!

ChhuuccK
08-16-2009, 04:30 PM
Arkadaşlar benim yavrularım 9 günlük oldu teki bembyaz(kartopu) koyacam diğeri anneyle aynı renkte kahverengi isim bulmadım :D neyse soruma geleyim

Yavrular yukarıda belirttiğim gibi tüylendiler ve 9 günlükler ama yuvalarını çok pislettiler acaba yuvayı temizlesem yavruları elime alsam anne yavrularını yer mi ( gözleri açılmadı daha )

murat
08-16-2009, 05:34 PM
Pek bilgim yok ama 10-15 gün hiç kafese karışmayacaksın diye biliyorum

hamsteradmin
08-16-2009, 06:02 PM
evet 4-5 gün daha beklesen iyi olur, yavrular katı yem yiyip dolaşır hale gelsinler. sonra anneyle beraber onları ufak bir leğen gibi bir yere alırsın. yiyecek bir şeyler verirsin, onlar oyalanırken kafesi temizlersin.

kahve olanın ismini de kahve koy :D:D

ChhuuccK
08-16-2009, 06:58 PM
Tamda benim aklımdan geçmişti kahve ismi kahve koydum ismine

Bunlarda Kartopu ile Kahve :D:D ( Kartopu dişi , Kahve erkek :D:D )

hamsteradmin
08-16-2009, 07:05 PM
Çok güzel olmuş yerim onları : )))

ChhuuccK
08-16-2009, 07:08 PM
Teşekkür ederim kartopu kıpır kıpır gözleri kapalı ama durmuyo yerinde kahve sakin kahveyi iyi eğiteceğim ;)

episodetwo
08-16-2009, 07:34 PM
walla aynı durumu bende yaşıyorum bendekiler 13 günlük elime aldım sevdim tekrar koydum kafesi temizledim luna hiç kızmadı saldırmadı ve sonra tekrar yavrularnın yanından ayrılmadı.. 9 günlükse hmmm 4 gün daha bekle 4 yada 5 gün ondan sonra sev ve yem koy bide bi parça haşlanmış yumurta ver yavrulara ve anneye kafesindeki suluğu biraz daha alçalt yavrular su içebilmesi için.. 4-5 gün sonra sütten kesilirler bendekilerde gonzales yani rus cüce hamster sütü azalttılar haşlanmış yumurta sarısı ve normal yem yemeye başladılarr...