PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Temizlik konusunda

st.kid
01-03-2012, 01:50 AM
Herkese merhaba.

Birkac gundur hamster almayi dusunuyorum ve arastirirken burayi buldum.
Cok mesgul etmemek icin aklimdaki sorularla ilgili forumu iyice arastirdim ama kesin cevaplar bulamadigim icin bu topici acmak ihtiyaci hissettim.

Simdi daha kesin ilerlemek icin madde madde siralayacak olursam;

1. Benim icin temizlik onemli. tunelli buyuk guzel bir alan yapmak istiyorum. Acaba bu hayvanlar o tunellerde gezinirken cisini yapar mi? Tuvaletlerini yururken yapmiyorlarsa, kedi ve kopek gibi belli yerlerde yaparlarsa bu problem olmaz. ayrica bana cok islevsel gelmedi ama sizce satilan hamster tuvaletleri bir ise yarar mi dersiniz?

2. Talas kalitesi ve temizlik periyodu koku problemini cozmeye yeterli midir yoksa kendi mamasindan baska salatalik havuc vb yemesi de kokuya neden olur mu?

3. Hamsterlar icin telden yapilan kafes ya da plastik kafes arasinda bir tercih yapmak gerekir mi? saglikli olani sudur diye birsey var midir?

Simdiden tesekkur ederim.

Tonto Bonito
01-03-2012, 06:41 PM
1. genelde hamsterlar çişini belirli bi yere yaparlar. bu da çoğunlukla uyku yerlerinden en uzak olan yrdir. hamster tuvatletlerinin de pek işe yarayacağını sanmıyorum.

2. çürüyebilen yiyecekleri hemen almanız, kafesi düzenli temizlemeniz, kokusuz kaliteli bir talaş almanız, koku problemini çözer.

3. tel olan daha sağlıklı olacaktır, tırmanma alanı daha geniştir. plastik kafesler önerilmiyoR.

:D

naruto
01-03-2012, 08:43 PM
Bence almalısın canın sıkıldığında oynarsın :D Hamsterlar o kadar çok kokmuyo sadece burnunu çişlerini yaptığın yere kadar sokarsan anca konusunu alırsın :D Haftada bir temizlersen kokmaz zaten.

erol612
01-03-2012, 09:31 PM
1. genelde hamsterlar çişini belirli bi yere yaparlar. bu da çoğunlukla uyku yerlerinden en uzak olan yrdir. hamster tuvatletlerinin de pek işe yarayacağını sanmıyorum.

2. çürüyebilen yiyecekleri hemen almanız, kafesi düzenli temizlemeniz, kokusuz kaliteli bir talaş almanız, koku problemini çözer.

3. tel olan daha sağlıklı olacaktır, tırmanma alanı daha geniştir. plastik kafesler önerilmiyoR.

:D

ya benim hamster arıza ya :D kafesi temizlediğimde bir yere yuvayı yapıyor ve başka biryerede çişini yapıyor birkaç gün sonrada yuvasını çişini yaptığı yere taşıyor :D neden böyle bu :D

26mert26
01-03-2012, 09:32 PM
canı sıkılmıştır :D :D :D :D :D :D :D :D :D

erol612
01-03-2012, 09:33 PM
ciddi bir cevap bekliyordum :D

26mert26
01-04-2012, 03:04 PM
canı sıkılmıştır gerçekten dışarıya cıkartıp evin içinde gezdırebilirsin